Diyet+Spor+Ilac

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Kalkis tarafından 13 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kalkis

Kalkis Guest

Merhabalar herkeze.Bir arkadas tavsiyesi ile forumunuza uye oldum.
    Sorunumu sizlerle paylasmak istiyorum. Yardimci olursaniz cok mutlu olucam.

Onlikle 1.75 boyundayım 75 kıloyum.
    65 Kılo olmak ıstıyorum.
    1.5 hafta once 79 kılo ıdım ve 4 kılo verdım spor+dıyet seklınde.
    Ama sımdı bakıyorum kı son 1 haftadır 1 kılo zor vermisim.
    Isın kotu tarafı vucut seklınden anlayamıyorum kılo verdıgımı aynı gobek duruyor. Yanı amac tamam kılo vermek ama sekil degismedikten sonra bi anlamı olmuyor.

Diyet anlamında yaptıgım sudur : Sabah 2 sekerli bir barkdak cay 3 adet galeta, oglenden once acıkırsam 1-2 meyve, oglen yagsız sebze yemeklerı [bamya,taze fasulye] arada suda haslanmıs tavuk, aksam ustude aynı sabah gibi.Aralarda icecek olarakta ayran ve süt iciyorum.3-4 litrede su iciyorum gunde.
    Spor olarakta sabahları 10km yuruyorum. Bazende evde mekik,agırlık fılan yapıyorum.

Gelelım asıl konuya.
    Benım bu 8-10 kıloyu vermem ıcın mınımum 1 maxımum 2 ay vaktim var.
    Ve sıtede bahsedılen efedrin veya sızın onerecegınız baska bır ılacla buna takvıye yapmak ıstıyorum.

Bana uygun dusuncelerınızı yazarsanız sevınırım.

Saglıklı ve mutlu gunler.

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Spor olayına gelince, bence şimdiden hemen yarın bir salona git ve çalışmaya başla. En azından hamlığın gitsin , efedrin aldığında spor yapmalısın . bu senın ıcın daha ıyı olacaktır :D kalkis kardeşim.

kalkis benım cok iyi arkadaşım, yardımcı olalım şunu kurtaralım :D

3. Kalkis

Kalkis Guest

Saol. SAlona baslıcamda işte arkadas bulamıom tek basınada sıkar gibi gelio :(

Ya 2 konu acmısım yanlıslıkla net kasmıstı kusura bakmayın siliverin onu lutfen.

4. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç vs.den medet ummayın, asıl olan beslenme şeklidir...öğün sayınız az, 5-6 öğüne çıkın...forumda benzer mesajlar var beslenme bölümünde...bir inceleyin...şimdiden ilaç vs vs kullanmaya kalkmayın....

5. Kalkis

Kalkis Guest

Medet ummicaksak nıye var bunlar pıyasada ? Yada nıye kullananlar var ?
    Tamam bu sekılde devam edersem 4 ayda bu kıloyu verecegımı bende bılıyorum ama benım 1.5 max 2 ay vaktim vaar.
    Ilaclardan anlayan bırı yazarsa sevınırım.

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Sitemize hosgeldin!

öncelikle kisa zamanda cok kilo vermek saglikli degildir.

Ilaclara yönelmene gerek yoktur..

Senin yapman gereken bol bol kardio yapman (kosu vs..) arti beslenmeni düzeltmen.. günde ne yedigi yazarsan yardimci oluruz..

Medet ummicaksak nıye var bunlar pıyasada ? bu sorunun cevabini

Su konuyu okursan cevapini alirsin..

http://www.turkforum.dk/Forum/viewtopic.php?t=1713&highlight=ilaclar

Neden kullananlar var sorusuna gelince - bazilari yarismalara katilmak icin bazilari cabuk sonuc almak icin (sabirsizlik) ve cogu kisi tek ve son kez desede bundan kurtulamiyorlar ya bu spora hayir diyeceksin yoksa ilaclari kullanmamakta zorluk cekersik , yani tadini aldigimi kurtulamazsin...- bunun nedenlerinden birisi biraktiktan sonra--- ilaclara oran cok yavas gelisme alirsin..

Onun icin benim sana tavsiyem Dogal olarak yapmandir. Illede alacam dersen önce forumdaki yazilari okumani tavsiye ederim ondan sonra bir düsün illede alacam dersen yine yardimci olmaya calisiriz...

7. Kalkis

Kalkis Guest

Oncelikle tesekkur ederim ederim ilgilendigin icin. Verdigin link e tikladim ama benim usundugum tarz ilaclar hakkinda aciklama yoktu.
    Ben size 1 gunde yedigim seylerı yazayım genel olarak.

Sabah kahvaltılarında haftada 2 gun yumurta, diger gunler 1 bardak süt ve yanında 3 galeta oluyor bazen, bazen 1 dilim kucucuk ekmek 3-4 ceviiz,ufakcık bır parca peynir,bazen 1 bardak cay ceyrek simit genelde sabahları bu sekılde.
    Oglenden once acıkırsam 1-2 kayısı-visne,uzum olabilir meyve yiyorum az miktarda veya 1 bardak ayran ile 2 galeta daha yıyorum.
    Oglen Corba oluyor bazen,salata oluyor,bamya,taze fasulye,ispanak,bazen haslanmis tavuk,balik bu sekilde.Ama genelde sebze agirlikli.
    Aksam ustu 1 bardak cay ve yıne galeta seklınde olabılıryor duruma gore meyvede yıyebılıyorum.Saat 19 dan sonra pek bisi yemıyorum yersemde yıne galeta ve meyve uzerıne cok az oda.

Spor olarakta sabahları 6 ile 12 km arası degısen bır yuruyus yapıyorum.
    Boy 1.75 Kilo 75 .

Evet yedıklerım boy kılom hepsı bu.
    2 ay icinde 8-10 daha vermem gerekıyor.
    Yukarıda yazdıgım sekılde veremıyorum, nedenını bılmıyorum ama sekil degismiyor . O yuzden ben bu ılactan almak ıstıyorum. Dozajını ve kullanım suresı konusunda kımler bana yardımcı olabılır ? Bide bu ılacı kullanırken body e baslarsam dahamı iyi olur ?

8. Kalkis

Kalkis Guest

Biride poli6 diye bir sey onerdi daha cok kafama yatti sadece fiyati dusundurdu biraz.

9. Kalkis

Kalkis Guest

poli6 yı arastırdım bıraz urun guzel gibi ama fıyatı konusunda cok ucurumlar olan 3 kaynak buldum.

1.Kaynak siteden bir arkadas satis yaptiklarini soyledi ve 65$ oldugunu soyledi.
    2.Kaynak gittigidiyor comdan baktim ordada bir kisi 75 milyona satiyordu.
    3.Kaynak amazon.com dan baktım 30$ yazıyordu.

Dıkkatlı baktım farklı seyleremı bakıyorum dıye sanırım deil hepsı aynı urun ama fıyat farkları cıktı boyle.
    Neyse bilen biri bana yardım edınceye kadar arastırayım ben.
    Panzehir ne dicek duruma cok merak edıyorum.

10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşım amazon enhesaolısı gibi ancak birde kargo parası var bu işin ve4 kilo verdim demişsin ama göbek aynı emin ol o 4 kilo sadece vücuttan attığın sudur senin ve birde vücut birşeyler kaybetmeye başladımı hemen metobolizman müdahale ediyor ve anti şeyler oluyor kilo vermen duruyor yani ama bu aşamada yılmaman lazım ve mutlaka spora başlamalısın bir salonda yağ yakmak kesinlikle kolay değil ama bence şimdi ilaç zamanı değil önce sınırlarını zorla derim yoksa ilaç kullanmayı kafaya koymuşsan burada biz ne yazarsak yazalım boş kolay gelsin :)

11. Kalkis

Kalkis Guest

Kullanicam arkadaslar Efedrini sadece sizlerden dozaj ıstıyorum sabahları spor yapıyorum sadece spordan once ac karına ne kadar alayım ?

12. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
  13. Kalkis

Kalkis Guest

Panzehir arkadasimla konusutm ve suna karar verdim son olarak.

Efedrin alicam 1 kutu suan icin belki maxımum 2 ye cıkabılır daha fazla kullanmıcam.

Sabah 5 te kalkıyorum. 3 fincan turk kahvesi + 25 mg efedrin [yarım tablet] alıyorum. 10 km yavas tempo kosu yapıyorum.
    DUs alıp kahvaltımı yapıyorum ekmek kesınlıkle yok. Yagsız peynir fılan yerim belki 1 dilim kepek ekmegı yıyebılırım. Salatalık dometes cesitlilik kazandırmak ıcın olabılır. BIraz uyurum oglenden once saat 10-11 gibi acıkırsam meyve yerım oglene kadar ıdare eder. Oglen salata yada haslama ev veya sebze yemeklerı olabılır . Oglen 5x20 mekik 10x5 sinav ve 50x2 kol ıcın dambıl calısıcam. Mekik sınav sayısı yapabılmeme gore her gun 3 er 4 er artabılır.
    Aksam ustu 25 mg efedrın alıp yıne bu skeılde kosu yada bisikletle 20-25km yol seklinde dusundum. ve aksam 19 dan sonrada karpuz,kavun harıcı bısı yemıcem.

Normal sekılde zaten 2 haftadır bu dıyetı yapıyorum ama ılac vs bısı almadan ac hıssetmıyorum . Sadece 10km yuruyordum Sımdı yukarıda belırttıgım sekle cevırıcem.

Programı kendım yaptım cok tecrubesız ve acemıce hazırlandı goruslerınızı almak ıstıyorum .
    Lutfen yorum yapın.

14. Guest

Guest Guest

Simdi asil durumunu yeni ögrendim. Kilon 75 ve 65 olmak istiyorsun. Amac ise memnun kalmadigin göbek formu. Aslinda bunu halletmek hicde zor degildir.

Öncelikle derin nefes al ve su konuda idrak sahibi ol.
    Evvela kilo alma verme sorununu aklindan cikarmalisin. Söyleki 5 yada 10 kilo verecem demek yanlis programa adim atmanin ilk yollaridir. Sayi ile degil görünüm ile kilo vermelisin. Üstelik eger 75 kilodasin ve 10 kilodan 8 kilosunu karnindan verecek olsan sanirim hastanelik olursun. Cünkü karinda biriken yag en fazla 3 kilodur. dolyisi ile sen 2 kilo karindan versen ve 8 kiloda diger bölgelerinden vereceksin ve 175 boyuna göre 65 kilo cok zayif duracaktir. Ideal vücut ölcüler disina cikacaksin ve bu sefer zayifim diye kilo alayim derdine gireceksin.
    Yaz sezonu geldi ve sen simdi 1 ay icinde göbek gitsin hemen forma kavusayim diyorsun. Bu durumlari anliyorum ama acele edilen konularda mücadele olayi kayip olmaktadir. Ve mücadelenin olmadigi bir yerde yanlislar cabuk ortaya cikar.

Evvela Beslenme programinda su tavsiyelere biraz önem vermeni dilerim.

- ögünlerini bölerek günde 4-5 ögüne cikarmalisin
    - Yedigin her ögün arasinda bol su icmelisin ve böylece bir oturusta mideni tam yemekle doldurmazsin.
    - Yatmadan en az 4-5 saat önce yemek yemis olmalisin.
    - Yemeklerinde daha cok corba(ekmeksiz)+salata ve meyva bulunsun
    - sekerli gidalar-hamurlu gidalar-cikolata tatli-pilav-makarna gibi kalorileri yüksek gidalari az tüketmelisin yada hic tüketmemelisin.
    - Cips+margarin+mayonez gibi kalici depo yaglari iceren gidalari hic kullanmamalisin. eger bir gün kullandiysan ertesi günü kendinize ceza olarak sadece salata ve meyva yiyerek vakti gecirmelisin.

egzersizlerde bazi tavsiyeler:

- Sabah ac karnina kosu yapmalisin.(ögle+ikindi sicaginda spordan uzak durmalisin).
    - aksam serininde kosu düzenleyebilirsin.
    - Her gün sabah ve aksam karin kaslari kasilana kadar Mekik cekmelisin. Mekik cekerken hem ön ve hemde alt karin kaslarini gelistirecek sekilde egzersiz programini ayarlamalisin.

Yag eritici maddeler:

efedrin olayini sana acikladim. Ama kullanman icin tek carenin bu oldugunu söylememistim. Öncelikle L.Carnitin( günde 1000mg) maddesini alabilirsin.
    Hayir bende sabir yoktur ben efedrin alacam diyorsan o zaman 4-5 hafta boyunca su sekilde kimyasal madde ile programini ayarlayabilirsin:

efedrin
    1.Hafta 25mg(sabah) 50mg (antremandan 40 dakika önce)
    2.Hafta 25mg(sabah) 50mg (antremandan 40 dakika önce)
    3.Hafta 25mg(sabah) 50mg (antremandan 40 dakika önce)
    4.Hafta 25mg(sabah) 50mg (antremandan 40 dakika önce)
    5.Hafta 25mg(sabah) 25mg (antremandan 40 dakika önce)

KAFEIN ister kahve ile istersen tablet seklinde alabilirsin.

Efedrin ile beraber 3 fincan türk kahvesi sabah ve antremandan önce alabilirsin.

YAN ETKILERI:
    1. Günlük enerji aktivitesi doruk noktaya cikmaktadir ve asiri terleme olmaktadir.
    2. Gece yatarken uykusuzluk la karsi karsiya kalinabilir.
    3. Kalb ritminde degisiklikler ortaya cikabilir.
    4. Mide bunaltisi ve kusma gibi haller görülebilir.
    5. Günes altinda fazla kalindiginda bayilma yada bas agrilari cikabilir.

15. flexarnold

flexarnold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tv
    Yer:
    istanbul
    çok önemli

efedrini uzun süredir kulanıyorum ve kulanmakda istiyorum ama acaip bi koku ve tırsaklık yaratıyo vucutta yani acaip depresyona sokuyo sanki bunu engellemek mümkünmü acaba sevgili panzehir özellikle sen cevap veririsen çok sevinirim...

16. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    arkadaşım sabah 10 km koşuyomuşsun
    25 tur yapar bu stadda..
    ben yıldız takımda karşıyaka da basketbol oynarken fidan gibiyken 20 tur koşuodum sonrada yürüyemiodum
    akşama da 25 km koşu demişsin
    rakamlar biraz abartılı geldi bana?
    bu kadar koşabiliosan zaten
    diyet ve bu koşuyla bu kiloları verirsin efedrine falan gerek kalmadan..

17. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Re: çok önemli

Bu başlık biraz eskimiş ama kendi adıma cevap vermek isterim; ben efedrini çok kısa süredir kullanıyorum, efedrin bana çok keyif veriyor; neşeleniyorum efedrin alınca, demek ki herkese etkisi farklıymış, ya da uzun süre kullanımdan da olmuş olabilir.

18. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    panzehir aramızdan ayrıldı ama konuyu arama yaparsan sanırım bulursun bişeyler efedrin diye yazarak

19. flexarnold

flexarnold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    tv
    Yer:
    istanbul
    ilk zamanlar

evet ilk zamanlar banada neşe verdi ama sonra acaip korkak yaptı yanı 3 aydan sonra etkisi bu sanırım ben 1 senedir hiç kesmeden kullandım..bu arada panzehir nerde ve neden aramızdan ayrıldı

20. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Aman dostum 1 yıl çok uzun bir süre yazık etme kendine. Haftada kaç gün kullandın bir yıl boyunca?
    Ben ikinci haftamdayım, şimdiden kullanmayı azaltma kararı aldım çünkü abartırsam zararlı olacağını hissediyorum.

Sayfayı Paylaş