Diyabet ve Spor

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Circassian tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Circassian

Circassian Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    13
    9 aydır tip1 diyabet hastasıyım. 23 yaşındayım daha önce kayda değer bir spor geçmişim yok. Önceleri bir kaç kez salona yazılıp ilk aydan sonra bırakmıştım. Evde spor yapmaya başladım zaten hastalığımdan dolayı düzenli spor yapmak zorundayım. Hastalığımla ilgili yazmak gereken bir çok şey var şimdilik onlarla başınızı ağrıtmayayım.
    Forumda aradım ve bir bilgi bulamadım diyabet ve spor hakkında. İnternette de kopyala yapıştır şeklinde her sitede aynı üstün körü bir kaç cümle var. Sitede 13 yaşında bir kullanıcı diyabetle ilgili konu açmış ama başkalarının yanlış yönlendirmemesi için kapanmış. Lütfen bu başlıkta bu sebepten kapatılmasın.
    Benim sizlerden istediğim tecrübe. Sitede bir çok salon sahibi yada gittiği salonun demirbaşı olduğu için bir çok tanıdığı olan kişiler var. Bu sitede , öğrencileriniz arasında , sporla ilgilenen arkadaşlarınız arasında veya bu sporla ilgilenen mesleği doktor, beslenme uzmanı vb. olan kişiler varsa bana ulaşmasını rica ediyorum.
    Böyle bir çağrı yapmamın sebebi de sporla , spora yönelik beslenmeyle ilgili geniş ,tecrübeye dayalı , tatminkar olan hiç bir bilgiye ulaşamıyorum. Doktoruma bir şey sorduğum örneğin (biliyorum şimdi çok erken ama merak) ek besinleri danıştığım zaman boşver doğal olan en güzeli diyor. Bunu demesinde ki nedenin bilmemekten olduğunu düşünüyorum. Belki gerçekten zararlı benim için ama bunun nedenlerini vs. söyle(ye)mediği için net bir cevap alamıyorum.
    Amacım tabi ki devasa ölçülere ulaşmak veya profesyonel olmak değil ama spor yapmak zorundayım ve bunun yanında iyi bir görüntünün de kimseye zararı olmaz. Flexor hocanın evde çalışma programını uygulamaya başladım ve spordan dolayı insülin dozlarımda mükemmel bir düşüş yaşadım. Önceden yediğimden fazla şey yememe rağmen dozu düşürdüm ve kan şekerim düzene girdi. Evde çalışarak yazı atlatıp sonbaharda salona gitmeyi düşünüyorum. Ama belirttiğim gibi daha önce kafamdaki sorulara tatmin edici cevap bulmam gerekiyor ve bana bu konuda tecrübeli ( tip1 diyabet hastası olan , veya bu durumda öğrencisi olan (olmuş)) kişiler lazım.
    Fazla yazmayayım dedim ama yine de uzun olmuş. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Şimdiden teşekkürler.

2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tip-1-diyabet-ve-spor-t30603.html
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tip-1-diyabet-ve-spor-t30603.html
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş