dirsek kötü durumda yardım lütfen (Panzehir bakarsan ii olur

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve meri jeyn tarafından 9 Haziran 2005 başlatılmıştır.

1. meri jeyn

meri jeyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 2 sene önce koşarken düştüm, dirseğim çıktı ve aynı zamanda dirsekten üst kola bağlanan o 2 parça kemikten ufak olanı (üstteki)
    kırıldı (3 cm lik bi kısmı) ve alındı. Yani şu anda sağ kolumda ön kol dirsekte sadece bir kemikle (alt kemik-büyük olan)destekleniyor.Tabi daha büyük olan allhtan sağlam.Bu yüzden tabi pek sağlam sayılmaz.

Bundan 2 ay önce odama büyük bi kum torbası astım sonra gaza gelip çok sert bir kaç defa vurdum.Neticede hasarlı koldaki dirsekten bi acı gelmeye başladı.Bu acı daha çok vücut ağırlığımı dirseğe verdiğim zaman tekrarlıyor.(şınav poziyonundaki gibi) ve çok zor düzeliyor.

Bu durumda bana ne ii gelir bilmiyorum.(ilaç ,supplement,vs.)Yardım ederseniz çok sevinirim.
    Panzehir profesyonel olaraak boksla uğraştığın için bu problem konusunda extra bilgin olabilir die düşündüm.

2. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Bence Panzehirin en fazla tavsiyeleri olabilir, en iyisi doktora görünmek.En kısa zamanda git bence, yani hiç erteleme.

3. spider7

spider7 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    sevgili mery jane sana bir tavsiye vereceğim ama gülme yapmanı tavsiye ederim banada iyi geldi
    şimdi 3 tane kuru incir al bunları soğan doğrar gibi kıy tencereye at üzerine 1 fincan süt dök ve hepsini macun kıvamına gelene kadar karıştır 5 dakka falan sonra biraz soğut hafif ılık olarak bir bezin üzerine koy ağrılı yere koy akşamdan sabaha kadar kalsın üç dört gün aynı şeyleri yap sonucu bana yaz geçmiş olsun

4. Guest

Guest Guest

Öncelikle bu gibi durumlarda hic kimseden yardim alamazsin ve ilk yapman gereken doktora basvurmandir. Deli333 kardes bu konuda hakli.

Anlattigin durum kalici bir bozuklukta olabilir. Doktorun koyacagi teshis sonucu burada daha verimli bir sekilde bu konuyu derleyebiliriz. Ama herhangi bir teshis olmadan bizim buradan teshis yapmamizi bekleyemezsiniz. Anlattigin kadariyla durumu biraz anladim yada anladigimi zannediyorum.
    Iyilesmen icin sana herhangi bir recete sunamam fakat antremana dayali sana su tavsiyeleri verebilirim:

* 1 hafta hic antreman yapmamalisin ve bu yapmadigin günlerde sabah aksam agriyan bölgeyi yavas yavas hareket ettirmelisin. Esneme hareketlerini uygulayabilirsin.

* 2. haftada antremanlarina 15 tekrarlarla basla. 3. hafta 12 .4 hafta 10 derken yavas yavs tekrarlari artirirsin. Kesinlikle agir kilo alipda yormamalisin.

* Antremandan önce 250mg Aspirin alabilirsin. Antremandan sonra ise 300mg magnezyum alman gerekiyor. magnezyumun yaninda kalsiyumda alabilirsin.

*Isinma olarak o bölgeye hafif kilolarla 20-25 tekrar yapmalisin. yada 5-10 kilo alip 18 tekrar yapabilirsin ve bunu 2 set uygulamalisin. hareket ettirecegin kas bölgesi kesinlikle isinmis ve agir antremana yada devreli antremana hazir konumda olmalidir.

5. meri jeyn

meri jeyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında doktora gittim bi kaç sefer ama durum biraz karışık.Bide doktorlar operasyon ve ilçlar dışında alınabilecek diğer şeyler konusunda pek bilgili diil.
    Magnezyum ve aspirinin ekleme yararları nedir acaba kısaca anlatabilirmisin.(Magnezyum olarak ne alabilirim)Bide ultimate nutrition glucosamine sulfate vardı önceden onu kullanıyorum..Sence doru bi seçimmi?

Sayfayı Paylaş