Dips yaparken sakatlandım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve pastnova tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Bugün sırt idmanından sonra 1 set dips yapıyım da öyle eve gidiyim dedim.8 yada 9. tekrarın sonunda sternumumdan(iman tahtası) çatırt çatırt diye 5-6 defa arka arkaya ses geldi.Göğüs kafesimi ayırıyorlar sandım.Şu an derin nefes alamıyorum ve hareket kısıtlığım var.Bir ağrı kesici aldım biraz hafifledi gibi..Epeydir yaptığım hareket niye böle oldu anlamadım..

Başına böyle bişi gelen varmı merak ettim

2. angaralı

angaralı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktora git yarın ve sonrasında ağrı devam ederse.

3. mREys

mREys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya - Adapazarı
    Öncelikle geçmiş olsun. tedavi sürecini paylaş lütfen bizimle.

4. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Anne baba doktor bende tıp öğrencisiyim nereye gidiyim :) O duyduğum sesler liflerden gelmiş.Liflerimi kopartmışım.İlk 2 günü ağrı kesici iğne sayesinde katlanılabilir bir şekilde atlattım.Bu gün 3. gün yatakta sağdan sola rahat dönemiyorum tek denemede yataktan kalkamıyorum.Göğüs kasımı kullanmam gereken bütün hareketler acı verici halde şu an.

Süresini kestiremesemde uzun bi süre spor hayatım bitti sanırım.Bi süre ağrı kesici haplar ve merhemle yaşıycam..

5. mREys

mREys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya - Adapazarı
    sakatlığın çok üzüntü verici. umarım bir an önce eski sağlığına kavuşursun. bundan sonra dips hareketinde daha dikkatli olucam.

6. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Dips hareketini kendi ağırlığınla yapıyorsan göğüslerindeki çekilmeyi hissedersin zaten çok zor bir hareket(doğru yapılıdğında genelde çok tekrar çıkartmak için yarım yarım yapılıyor).Benim hatam göğüsümü hiç ısındırmamaktı.Kanat idmanından çıkıp direk dipse girdim.Göğsüm ve omzum yorgun olduğu içinde olabilir tam bilemiyorum neden böyle oldu.Çünkü sakatlandığımın 2 gün öncesinde göğüs idmanım, bir gün öncesinde omuz triceps idmanım vardı.

İdmanlara ne zaman başlarım bilemiyorum..Dipse dikkatli girmeyi bırak esnerken bile canım yanıyor hala..1 ay sonra filan başlarım diye düşünüyorum.Dipsin yerini 3 ay pullover alıcak..

Isınmanın önemini artık iyi kavradım..Umarım iş işten çok geçmemiştir...

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çok çok geçmiş olsun..acil şifalar diliyorum..vg hayatında insan yaşadığı aksiliklerden, acemiliklerden aldığı derslerle pişiyor..ama senin tecrüben ağır olmuş tabi..ayağa kalma sürecini hızlandırıcı neler alabilirsin ona bakmak lazım bundan sonra ilaçların yanında..

pastnova bunu beğendi.
  8. Perseus

Perseus Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    tam bahsettiğin sakatlığı geçen şubat mart gibi bende yaşamıştım.Sana şöyle anlatim ilk aylar kesinlikle spor yapamıyorsun zaten sıcak tutsanda ağrıyor soğuk tutsan çok daha fazla ağrıyor kaslar soğukken özellikle sabahları kaltığımda hapşırdığımda tık diye ses gelir hala. ki 10-11 ay geçti üzerinden.. ben bu yüzden spor u bıraktım uzun süre evde yattım hatta spor a tekrar başladığımda ilk zamanlar ufaktan bi ağrı hissettim ama sonradan geçti.Birsürü hastane gezdim hiçbişe bulamadılar.Ama çözüm binevi fizik tedavide kaslarını sıcak ve güçlü tutmalısın artık nasıl yapıcağın sana kalmış.Ben evde 2 koltuğun arasında bacaklarımı bağdaş kurar gibi yapıp dips yapmaya çalışıyordum ne hani ağrısı geçtimi diye çünkü birsüre sonra ağrımıyor fakat hareketi yapmaya başladığında yani o bölgeni zorladığında dayanılmaz ağrı geri geliyor..Öyle Öyle ısıttım ve şu anda bi problemim yok gibi.Eğer daha bir tedavisini bulursan paylaşırsan sevinirim..Geçmiş olsun sağlıklı günlere biran önce dönmen dileğiyle..

pastnova bunu beğendi.
  9. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Çok büyük geçmiş olsun. Aslında dipsi nizami yapacağım diye çok aşağı inmemek gerekir herhalde. Salonda ne zaman dips yapsam hoca görünce in in inebildiğin kadar aşağı yırtılacakmış gibi olsun daha iyi vurur der ama bu şekilde tehlikeli sanırım.

10. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Hapşıramıyorum zaten artık.Ağrı hapşırmamı engelliyor.İstemdışı hapşırığı tutuyorum.Hiç adetim değildi önceden.Bu sabah ağrısı okula gitmemi engelledi yataktan kalkamadım.Sabah tutukluğu çok fena gerçekten.Sıcak press işe yarıyor.

Tedavi olarak antiinflamatuar ve kas gevşetici kullanıyodum günde 2 kere bu aralar bırakmak zorunda kaldım.Çünkü göğüs kıllarım adeta bulaşık teli görevi görerek göğsümü tahriş etti.O merhemleri bıraktım kortizonlu bir kremle tahriş olmuş yeri tedavi ediyorum şu an =) o bölgedeki kıllarımıda makasla hafiflettim

Okuldaki ortopedi asistanına gösterimdim sakatlatlığımı.Film filan çektik.Kemikle alakalı birşey yok.3 hafta sonra başlıyabilirsin dedi geçen hafta.Zaten 1 haftadır gitmiyorum.3 hafta sonra spora tekrar başlamayı düşünüyorum(3 hafta sonra sınavlarım biticek =D) Göğüse fazla yüklenmemeyi planlıyorum bir süre.Antremanlardan sonra soğuk press yapıcam ödemlenmesin diye.Dipsi zaten yapmıycam artık.Pullover giricem

İnşallah herşey planladığım gibi olur...

11. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    deathlifter o gün hareketi yaparken bir sakatlık olucağını anladım.Ama bırakamadım işte..6-7. tekrardan sonra kalktığımda ekstra bir yanma geldi yırtılacakmış gibi.Ama ben 1 tekrar daha 1 tekrar daha atıyım dedim.Sana tavsiyem ilk yanmadan sonra çok zorlama bırak.

12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Ben dipsi göğüs programının sonunda 3x30 şeklinde yapıyorum eskiden ağırlık takıp yapardım ama göğüse daha iyi vursun diye ayakları iyice geriye atıp bayaği iniyorum o zaman ağırlık takınca ayaklar geriye atılamıyor dik aşağı iniyor tricepse vuruyor. Geriye atınca göğüse daha iyi vuruyor gibi.

13. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Gerçekten üzüldüm.Geçmiş olsun:(

pastnova bunu beğendi.
  14. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    pastnova geçmiş olsun . Gelişmeleri bizimle paylaşmaktan çekinme.

pastnova bunu beğendi.
  15. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Geçmiş olsun pastnova.

pastnova bunu beğendi.
  16. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Ağrılarım epey hafifledi..İdmanlara daha başlamayı planlamıyorum ama dedimki evde bir yoklıyım kendimi şınav çekerek.4-5 tane çektim yavaş yavaş dedimki daha tam iyileşmemişim =) 5.tekrarda hafif hafif ağrıtmaya başladı çünkü.Bide sandalyemle yatak arası bench dips(triceps için olan) dedim yapabilirimiym acaba.Daha aşşağı inerken ölüyodum acısından onuda hemen bıraktım.2 hafta sonra idmanlara başlamayı düşünüyorum.Programımı sakatlığıma göre düzenlemem gerekicek bisüre..

17. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Fizik tedavi flan uygula,sıcak su falan.gerçi sen çoktan yapmışındır öyle şeyleri ama tekrar söylüyorum çabucak geçer umarım üzüldüm.

pastnova bunu beğendi.
  18. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  19. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    2 gündür şınav denemeleri yapıyorum.Dün 10 şınav çektim,bugün 20 şınav çektim 10 tanede sandelye üstünde çektim.Fazla zorlamadım.Strechting yapıyorum bu aralar çok iyi geldi.Şınavlarla göğüsümü hazırlayıp 10 gün sonra sahalara dönmeyi planlıyorum.Vücuda sakatlıktan sonra zaman tanıdıktan sonra(sakatlığın başında sakın strechting denemeyin daha kötü hale getirirsiniz)tedavi edici etkisi olduğunu inanıyorum.Yapmaya başladıktan sonra resmen ağrım hızla geçmeye başladı.

Bir çok yerde özellikle kas gelişime etkisi olduğunu okudum strechtingin.Aslında yeteri kadar esnek olsaydım zaten sakatlanmıycaktım :)

Bundan sonra idman başında ısınma idman sonunda strechting..Budur yeni mottom :)

20. mREys

mREys Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Sakarya - Adapazarı
    gerçekten çok hızlı geçiriyosun sakatlık dönemini. bir an önce sahalara dönde gollere devam et :)

Sayfayı Paylaş