dips aleti tutacak arasındaki mesafe?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve cihanozturk tarafından 11 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cihanozturk

cihanozturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Kendime dips aleti yapmak istiyorum fakat tutulan iki demirin aralığı ne kadar olmalı bilemedim.. dips aletindeki tutulan demirin yüksekliği ve arasındaki mesafe ne kadar olmalı?

2. serkan1984

serkan1984 Üye

Beğenileri:
    341
    Ödül Puanları:
    73
    benim gördügüm o aralık 55 cm ile 65 cm arasında degişiyor , cogu dips aletinde zaten açılı konumlandırılmış o aralık böylece 55-65 cm arası uygun tarafı kullanılabiliyor....yerden yüksekligi biraz boyla alakalı ama yine gördügüm aletlerde 100-135 cm arasıydı diyebilirim

3. cihanozturk

cihanozturk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekürler serkan1984.

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    şu an salondaki dips aletindekinde kendimi çalışırken düşündüm ve kollarımı o pozisyonda açtım.65 cm 70 cm gibi bir mesafe çıktı.serkan1984 ün söylediğine pararel bir ölçü.

yerden yüksekliğine gelince.dinlenirken kolumu onun üstüne koyuyorum.omuz hizama falan geliyor.1.90 boyundayım.tahminen 1.60 civarı falandır...

fakat bizim salondaki sadece dips için değil bazı karın hareketleri için de kulanılıyor.o yüzden bu kadar yüksek olabilir.yapınca fotosunu maliyetini foruma koyarsanız sevinirim.

5. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Dipslerde, daha doğrusu hareketi yaparken eller araısndaki mesafe artarsa göğüs kası daha etkili çalıştırılır, aradaki mesafe kısalırsa tricepslere daha çok biner. Bence dips aleti yapacağına halka yap. Her iki şekilde de kullanmış olursun. Ayrıca omuzları da normal dipse göre kat ve kat iyi çalıştırır.

rockybalboa7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş