dikiş izi yok edilebilir mi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve altec tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    vücudumda küçük bir et beni vardı. aldırmıştım doktor belirsiz bir iz kalır diyince. ama yıllar geçmesine rağmen azalmdı hiç. dikiş izi hala duruyor.hemde çirkin bir biçimde. sanki kurşun deliği gibi :)
    ben dursa daha iyiydi.

bu tür izleri yok etmenin yolu var mıdır? estetik cerrahide mesela? yada atıyorum doğal otlarla masaj yaparak vs..
    yoksa hayat bolu kalacak mı?

2. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Eleza diye bir ürün vardı. Tv'de rastlamıştım sanırım. Salyangoz özünden yapılıyor ve derinin kendisini yenilemesi sağlıyormuş. Yani üstteki derinin soyulup atılmasına ve yerinbe de yeni deri oluşumunu sağlıyormuş. Ben de jinekomasti operasyonu geçirdiğim için bu ürünü almayı düşündüm. Ama Tamamen geçireceğini de sanmıyorum. İllaki biraz iz kalacaktır diye düşünüyorum.

3. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    izler(skar)in kalmasında belirli sebepler var. değiştiremediğimiz bileşen genetik. bazılarımızın büyük ameliyatlar veya kazalardan sonra izi kalmazken bazılarının estetik ameliyatlar sonrası bil kalın ve kabarık izleri kalabilmekte.
    değiştirebildiğimiz bileşenler ameliyat tipleri, dikişler, ve cerrahi tekniktir. atravmatik teknik kullanımı, uygun dikiş seçimi ve tercihen plastik cerrahlar tarafından yapılması yara izini en aza indirir.
    yazdığına göre senin yaranın çökmesi de mevcut. yara izi değişmese bile yaranın deriyle aynı seviyeye getirilmesi yapılabilir. bu konuda plastik cerrahiye başvurman en iyi sonucu verecektir.
    dünya üzerinde henüz yara izini tamamen geçiren ürün yoktur. boşuna para kaptırmayın. hele televizyonda çıkan ürünleri kullanmayın bile.

4. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    ameliyat sonrası verilen kremler var düzenli kullanımda güzel sonuçlar cıkıyor
    hastanelere yakın eczanelere sorarsan iyisini bulabilirsin

Sayfayı Paylaş