Destek Önerileri Hakkında

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jrlake tarafından 18 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jrlake

jrlake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık olarak 2 3 aydır hem forum ile hemde vücut geliştirme ile haşır neşirim. Çoğu zaman konular içerisinde kayboluyorum oyüzden üye olup bir konu açma ihtiyacı hissettim. Kesinlikle sorum ile ilgili bir çok konu vardır ama ben bulamadım (hepsinden azar azar bir yerlerde yakaladım ancak net bir yanıt bulamadım)

33 yaşında 191 boyunda yaklaşık 109 kilo idim spora başladığımda.
    Şu an 101 kiloya düştüm haftada 4 gün uyguladığım salondaki hocaların yazdığı bir programım var. Amacım kilomu 95 te sabitleyip yağ oranımı düşürüp kas kütlemi arttırmak.

Şu an suplement olarak yine forumdan araştırarak bulduğum ;

Whey Protein, No Explode ve Amino asit (bcaa) kullanıyorum. Bunların haricinde de saçma sapan bir diyet yapıyorum. Aslında sorum şimdi başlıyor.

Lütfen yanlışlarımı yüzüme vuraa vuraa yazın ki kendimi düzeltebileyim.

Günde yaklaşık almam gereken kalori 3000 civarı ben ise 2500 civarı alıyorum (supplementler hariç) Elimden geldiğince protein ağırlıklı besleniyorum.

Sabah Kahvaltısı : Şekersiz Çay + 1 Eti form (Belki 10 senedir kahvaltıda 1 poğaçadan fazla yemediğimden artık hiç yiyemiyorum)
    Öğle Yemeği : 1 Kase çorba, Et / tavuk (Köfte, but vs vs artık işyerinde ne çıkarsa), yoğurt ve veya cacık
    Akşam Yemeği : Olabildiğince yağsız et ve tavuk (yaklaşık 400 gr civarı) yanında yoğurt
    Gece acıkınca : 50 / 100 gr peynir

Örn: Pilav, makarna, ekmek, pizza, hamburger vs bunlar gibi ne var ise uzak duruyorum. Bu tutum ne kadar doğru. Kendimce 95kg olduktan sonra pilav vs yemeye başlarım gibi bir mantık türettim okuduklarımdan ama aklıma tam yatmayan konular bunlar...

Bunların haricinde de her antreman öncesi 1 er ölçek whey, no explode , 2 adet amino 2000 + antreman sonrası 2 adet amino 2000, 2 3 günde birde benexol 1 tane

Aslında şu anki gidişat kötü durmuyor. Fakat benim yağları yakarken kas kütlemide arttırma hayallerim olduğundan bir yerlerde yanlış yapıyor muyum. Şöyle yapsan daha iyi olur gibi bilgilere ihtiyacım var.

Konuyu umarım doğru yerde açmışımdır. Admin arkadaşlarıda uğraştırmak istemem.

Saygılarımla,

Jr

2. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    hocam bunların 2500 kalori olması ımkansız bıde hıc karb yok karbsız antreman nasıl yapıyorsunuz:)

3. jrlake

jrlake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam
    Yediklerimi program araciligi ile topladigimda cikan rakam bu :) az mi fazlami peki 2500 den. Karbonhidrat konusunda sonuna kadar haklisin. Ilk isim bu kisimi ayarlamak. Peki yag yakimi ve kas kutlesi artisi hayallerime negatif bir etkisi olurmu karbonhidratin?

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. jrlake

jrlake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam Arkadaslar

Her gecen gun dahada bilincleniyorum. Oncelikle forumdaki tum arkadaslara tesekkurler. Kitap okur gibi forumu okuyorum :)

Programi biraz degistirdim. Kisaca bahsedeyim.

Kahvalti icin yulaf aldim. Doga marka. (O carpti gozume markette) sut ile denedim berbat oldu :) sonra blendirda 1 bardak yulaf 200 gr kadar light yogurt bir tatli kasigi bal ile 1 dk kadar karistirdim... hakikaten yenilebilir hale geldi. Artik kahvaltim bu..

Ogle pek degismedi sadece artik 1 kepce kadar pilav yada makarna da aliyorum.(50 gr)

Aksam 400 gr den asagi olmamak uzere et yada tavuk yanina yogurt ya da light 80 grlik ton baligi(haftada 1 ya da 2)

Antremanlar 2 saate yakin suruyor.
    20 dk 2. Seviyede bisiklet
    25 dk min 6.5 hizda yuruyus son 3 dk 10 da kosu

Sonrasinda hocalarin yazdigi program. Agirlik calismasinin sonlarina dogru kollarda guc kalmiyor buda sanirim dusuk karbonhidratla alakali. Ancak kas kutlemde bi azalma en azindan gozle gozukmuyor. Arada birde gunduz elma muz vs birer tane atiyorum.
    Gece icin lor peynir ve badem eklemeyi planliyorum.

Gun icinde cay kave cok iciyordum. Onlarida yarindan itibaren su ile degisitrecegim.

Bu yapiya gore sabahlari yumurta fazla olurmu ya da onun yerine 1 olcu whey alsammi yani gerek var mi sizce ?

Yarin yag oranimi olcturecegim bakalim ne cikacak sonrasindada her ay takip edecegim.

Simdiden tesekkurler

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş