Desperado

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Desperado tarafından 2 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  2. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız neler?

Şunu belirtmek istiyorum, 1 yılda göğüs sadece 3 cm mi büyür? Kol 10 cm büyüyüp 42 olurken, neden göğüs 3 cm büyüdü. 6 ay salonda , 6 ay evde çalıştım. Göğüslerin gelişmemesine anlam veremiyorum

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    1 yildir mi yapiyorsun? eger oyle ise kollar i cok iyi gelistirmissin

4. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol saydam. Sadece 1 yıldır body ile uğraşıyorum. Kol gelişmesinden memnunum. Kolları sadece 48 saat dinlendiriyorum. Daha fazla dinlendirdiğim zaman küçülme yaşıyorum kolda. Bu yüzden işi abartıp göğsüde sadece 48 saat dinlendirmeye kalktım. Ancak göğüs büyümek yerine 3 cm daha küçülmeyi seçti :x Yani overtrain oldum. Şu an hala yeni program arayışındayım. Benim istediğim göğüsleri nasıl büyütebileceğim. Ancak şu an alet sıkıntım var. Sadece iki tane 22,5 kiloluk dumbellım var, ve göğüs hareketi 45 kilo ile oldukca hafif geliyor. Haliyle 30 tekrar filan yapıyorum. Ama 30 tekrar bile yapsam, göğsüm yorulmuyor. Yorulan tek yer triceps oluyor. Göğüs idmanı triceps idmanına dönüşüyor. 22,5 kiloluk dumbellarla nasıl göğüs çalışabilirim. Fikri olan var mı? Salonda çalışmak tabi ki en iyisi, bunu biliyorum. Ancak şartlar müsait değil, işden fırsat olmuyor. 45 kilo ile göğsümü çalıştırdığı hissettiğim tek hareket şu an dumbell fly. Bildiğiniz hareketleri söylerseniz sevinirim.

5. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    valla helal olsun bir senede epey hizli ilerlemissin :eek:

6. Guest

Guest Guest

Bu vücuda sahip olmussun. Dogal gelismen gayet iyi. Fakat bu seviyeden sonra sterid kullanman cok mantiklica olmaz. 2 sene sonra burda steroid kullananlarin bazilarindan daha iyi bir forma ulasmis olacaksin.

7. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol panzehir. Steroid kullanma fikrinden , senle son msn konuşmamızdan sonra vazgeçtim. Benim moralimi bozan tek şey, uzun zamandır ölçü alamamış olmam. Başlarda ölçü alıp, sonra aylarca ölçü alamayınca insanın morali gerçekten çok bozuluyor. Zaten steroidide göğüs yapmak için istiyordum. Ancak arnolddın şimdiki halini görünce vazgeçtim (panzehir yolladı resmi). Göğüs yapmak için bar ve plaka alıcam. Steroid yerine bunu almaya karar verdim. Umarım uygun ağırlıklarla evde bench press yapınca artış olur. Çünkü göğüsler gerçekten çok canımı sıkıyor. Sinirlenip göğüsü aşırı çalıştırdım. Buda bana 3 cm e mal oldu. 3 cm küçüldü göğüslerim. Göğüslere 48 saat dinlenme yetmiyor, buna emin olabilirsiniz :)

8. Guest

Guest Guest

ölcü alamadiysan 1 hafta hic antreman yapma ve daha sonra kalorinde 200-500 artir daha sonra antreman programini degistir ve öyle yap. Bu oldukca faydali olacaktir.

9. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Desperado....Benim anladığım kadarı ile dumbel flying hareketini yanlış yapıyorsun yada ismini dumbell presle karıştırdın.....
    Çünkü ilk olarak her kola 22,5 kg alıp 45 kilo ile Flying yapmak her babayiğidin harcı değildir...
    Ben bile gayet zorlanarak 12-15 kg toplamda en fazla 30 kg ile yapıyorum...bu biiirr ikincisi flying hareketinin tricepsleri etkilemesini benim aklım almadı çünkü omuz desen anlarım ama flying adındanda anlaşılacağı üzere uçma hareketi sehbaya sırtüstü yatarsın kollaı hafif dirseklerden kırarsın kolları bozmadan elindeki dambıllara konsantre olarak kolları yavaşça açarsın..bu harekette kollar sabit durduğu için göğüs ve olsa olsa arka omuz etkilenir...sende triceps etkileniyor ben bunu anlayamadım...sanırım sen dumbell pres yapıyorsun yani dumbelleri yukarı aşağı basıyorsun bu arada tricepsler normal olarak etkilenir...
    Dumbel flying hareketinde o kadar ağır bir kilo ile 30 tekrar yapman mümkün değil çünkü ilk olarak ön kolların yanar...dambılı tutman zor gelir parmaklarını kapalı tutamazsın...
    Sanırım sen hareketi yanlış yapıyorsun...Salona gitmeye vaktin olmamasını anlıyorum ancak bence bir salona üye ol..salondaki tecrübeli sporcuların bilgisinden faydalan çalışmandaki hataları düzelt ondan sonra evde çalış...Hareketi tam olarak yapman çok önemli bu sporda...
    Başarılar dilerim...Göğüs için anladığım kadaı ile bench pres in yok o zaman iki sandalye arasında şınav çekmeyi dene....ama bu hareketi yaparken yavaş yavaş hareketi göğüslerinde hissederek yapmalısın...ve hareketi yaparken kollarını aşırı derecede sıkman çalışmanın kollarına kaymasını sağlar çalışırken çalıştırdığın kas grubunu sıkmalı hissetmeye çalışmalısın..göğüs çalışmasında triceps hissediyorsan çalışman yanlış demektir....
    başarılar dilerim..

10. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben dumbell flying hareketini 22,5 kiloluk dumbell ile 10 tekrar yapıyorum. Dumbell flyginde dambillar hafif gelmiyor. Sen yanlış anlamışsın. Dumbell press de 30 tekrar yapıyorum dedim. Hatta kassam 40 -50 tekrar bile çıkarırım. 45 kilo ile dumbell press çok hafif. Buna ağır diyecek olan bodyci tanımıyorum şu an için. Yeni başlayanlarda dahil :). Zaten ben salonda bile bench press 55 kiloyla başlamıştım ilk body ye gittiğimde. Dumbell flyi 22 kilo ile 30 tekrar yapabilseydim göğüslerim çok iri olurdu herhal. Ama 22 kiloyla 10 tekrar çıkartabiliyorum. Zaten dumbell flyyi da beni geçen tek bi arkadaş var oda 25 kiloyla yapıyor. Salona gittiğim zamanlarda salondaki herkes 10-12 ile yapıyordu benim dışımdaki.
    Ben bicepsleride 22 ile çalışıyorum. Çoğu kişi 15 ile çalışır. Benim doğal gücüm oldukca fazladır :)

11. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    üstelik benim yazımı dikkatli okursan. ben orda dedim ki 45 kilo ile göğsümü çalıştıran tek hareket dumbell fly. :p

12. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    dumbell fly sekil hareketi okdr agır gırmene gerek yok zaten dedıgın agırlıklarla yapmana imkan da yok hareketi yaparken kolların cok hafif kırık mı ve tam acabılıo musun ? cevabın evetse dicek bisey yok sen bırak bb yi git powerlifter ol :)

13. PUMP

PUMP Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    güzel 1 sene icinde

14. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yuhhhh yaniiiii :shock: . Sizde abartmayın isterseniz. Dumbell fly hareketinde tabi ki kol kırılır. Kırılmadan yapmak sakatlanmaya bile yol açar. Öyle birşeyi asla denemem bile, kırmadan yapıp yapamayacağımı. Eminim ki sakatlanırım. Eğer siz kırmadan yapıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Sakın gaza gelipde bende denicem demeyin kırmadan. Ben kırarak yapıyorum. Yoksa sakatlanırsınız. Kendinizi asla bir başkasıyla kıyaslamayın ayrıca. Herkesin kası ve güçü farklıdır. Sen 10 kilo yapıyorsun diye yeryüzündeki tüm insanlar 10 kilo yapacak diye birşey sözkonusu değil. Ama ben şu yönde endişelendim senin için. Bu olayı zihninde bile tamamlamamışsın. Yani bırak kendini, başkalarının bile 22 kiloyu kaldıramayacağına inanmışsın. Bu durumda dostum, kasların 1 ton kaldırıcak güçte bile olsa, sen ömür boyu 10 kiloyla devam edeceksin. Üzgünüm :p Çünkü önce kendini inandırmalısın. Ben çok insan gördüm 1 yıl boyunca aynı kiloyla çalışan, kilo artıramayan. Onlardan olmak istemiyorsan, kendini inandır. Ben hep öyle yaparım, 10 tekrar yapacam sete, 20 tekrar yapacam diye girerek kendimi kandırırım, ama bu sayede 10 tekrarı rahat yaparım. Saçma geliyorsa bildiğin yolda devam et. Arnoldda zihne çok önem verenlerden. Kafanızda sorunlar olmamalı, olsa bile antreman sırasında bunları düşünmeyin. Bunları diyorum ve eminim ki havada kalıcak. Ben antreman programları ya da ilaçlar konusunda bilgili değilim. Ancak şuna eminim ki, birşeyi istemezsen o şey olmaz. Önce olayı beyinde bitiriceksin.

15. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ii ozaman arkadasım sen devam et beyninde bitirmeye olayı bigun kolunu bacagını alma da eline gogsu definasyonlu 130 olan adam bu hareketi 16 kg ile yaparken sen bu lafları ediosan dicek bisey yok ki zaten ben sana bu sekıl hareketi dedim ayrıca kimse seninle kendini kıyaslamadı Oguzhan abi (Karate) sadece ornek verdi kendinden hem sonunda da yazdım sorumun cevabı evetse git powerlifter ol die yani yapabiliosan gercekten guclusun demek istedim onun icin anlık gazlarla cvp yazma bence biraz dusun kımse sana ''hadi len ordan yapamazsın'' demedi

16. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla ben değilde, görünen o ki sen gaza gelip yazmışsın :D . Ben kendi fikirlerimi yazdım sadece. Zihin olayınıda sana yardımcı olmak için yazmıştım. Ancak öncedende havada kalcak dediğim gibi, havada kaldı :) . Arnolda öğrencilerine set aralarını uzun tutmayın demesine rağmen adamlar set arasında gazete okuyorlarmış. Ben sana yapamam, yapamazlar, yapılmaz diye düşünme dedim sadece, sen olayı nereye getirdin.

17. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Göğsü 130cm ve 16 kilo bana çok komik geldi. Arnoldın göğüsü 144cm (bu arada hep arnolddan örnek veriyorum, çünkü arnold en sevdiğim vücutcu) ve bu hareketi 50 kiloyla yapıyor. Şimdi 130cm olan birinin 16 kilo ile yapması neden komik geldi anlamışsınızdır umarım. Hatta başlarda franco 130 cm iken göğüsleri bunu 45 kiloyla yapıyordu. O kişinin göğüsleri 130 cm yaptığına inanmıyorum, sen yalancı birisin demiyorum. Sakın gene yanlış anlama. Ancak şuna inanıyorum ki, o arkadaşın bu hareketi kendi yapısına göre oldukça hafif kiloyla yapıyor. Ayrıca bu hareket şekil için demişsin. Bak arnolddın kitabından alıntı;

Arkadaşım francoya 1966 yılında dumbell fly hareketini öğrettikden sonra, 95 ila 100 paund ( 42 ilâ 45 kg) la ve düzgün bir stille hareketi icra ederek inanılmaz pektoraller vücuda getirdi.

Yani demem oki. Arkadaşın yanlış yapıyor. 130 cm göğüse sahip olan biri 16 kilo ile çalışmamalı bu hareketi. Bakın yazdıklarımı lütfen dikkatli okuyun. Ben size 16 kiloyla çalışmayın demiyorum. Göğüsü 130 cm olan arkadaşlar için 16 kilo az diyorum. 16 kilo ile gelişir ya da gelişmez onu ben bilmem. Ben bu işin uzmanı değilim. Ancak şuna eminim ki, 16 kilo çok hafif gelir 130 cm göğüslü birine. Hatta yaparken türkü bile söyleyebilir :)

18. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    :lol: verdigin ornege bak bi tarafta arnold bi tarafta yıllardır kendi halinde calısan hayatında hic steroid kullanmamıs biri ronnie dumbell bench press i 90 -100 kg ile yapıyo sen sımdı kalkıp ona yakın bi kg ile mi yapmaya kalkıcaktın eger favori sporcun olsaydı ? sen 22.5 kg ıle dumbell fly yapıyor isen bu herkes o kg ile yapıcak anlamına gelmio senin vucudun o kiloya tepki gosteriosa baskasının daha az kg ya tepki gosterebilir ornek verdıgım kısının boyu 1.75 bench presste son sette bastıgı agırlık 110 kg ama gogusler gemi gibi onun icin takılma bu kdr kgya kimseye de haricten gazel okuma kimse sana okumuo iken !!! ;)

19. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Abi tamam devam et bildiğin yolda. 16 kiloyla çalış. Bana ne, ne desem havada kalıyor nasıl olsa. Umutsuz vakasın... Ben sana bilgimi aktardım, sen bana saçma şeyler anlattın. Yolun açık olsun

20. Desperado

Desperado Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada, saçma şeyler anlatmayan ve soruma yanıt veren arkadaşlara teşekkür ederim. Ben göğüsleri geliştirmek için ne yapabilirim dedim. Panzehir ne yapmam gerektiğini söyledi. Daffy ise, yaptığım hareketin imkansız ve yapılması mümkün olmayan bir hareket olduğunu söyleyerek, beni yalancılıkla suçladı.
    .
    Ancak netice , kendisini küçük düşürdü. Bu forum bilgiyi paylaşmak için kullanılıyorsa, öyle kullanalım. Yarın birgün biri çıkar ve ben bench pressi 200 kilo ile yapıyorum, ancak başka hareket ne önerirsiniz diyen olursa. Şu şekilde davranmayalım
    "200 kilo muu yalancııı :shock: o zaman sen powerlifter mifter ol, ne işin var forumda, çık forumdan. ben 100 kilo yapıyorum. 130l cm'lik abimde 100 yapıyor. " demiyelim :) , profesyonel davranıp yardımcı olmaya çalışan ve yorumlarını söyleyen arkadaşlara teşekkür ederim. Daffy umarım başka bir arkadaşın threadini bu şekilde bozmazsın bir daha

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş