1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Desperado - Yeni Resim

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Desperado tarafından 14 Ağustos 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu fotoda 82 kilo civarındaydım. Aradan 1 yıl geçti yaklaşık bu fotoyu koyalı. Şimdi yeniden kür yapıyorum, kür bitsin 70 gün sonra foto koyucam buraya. Bi ara 88 kiloya kadar doğal olarak. Ama fazla yağlandım ve 1 ay sonra 75 kiloya indim. Nasıl verdin derseniz kiloları buraya yazmıcam. Çünkü herkese kötü örnek olmuş olurum. Şimdi bulk dönemindeyim, şu an gene 82 yim , bakalım kürden sonra ne olucak.

2. playertr

playertr Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    güzel görünüyor. biraz daha yakından çekilöiş resimler varsa daha iyi yorum yapılır bence
    saygılar

3. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Var ama resmi şimdi koymanın bir anlamı olmaz , çünkü bu 1 yıl önceki halim , 70 gün sonra , kür sonunda yeni fotoyu koyarsam , ona yorum yaparsanız benim için daha iyi olur. Hem sizde iki resmi karşılaştırırsınız, bir yıl önce natural olan halim, ve bir yıl sonra sentetik halim :lol:

4. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

Beyler bu yukardaki resim kunduracı göğsü. Benim göğsümde kunduracı göğsü ama çok hafif derece, yani içe göçüklük orta kısımda çok az var. Ancak genede sizin görüşünüzüde almak istiyorum. Kunduracı göğsü ameliyat ile düzeltiliyor, ancak 2 ay body yapamıyorsunuz. 2 ay sonrada, çok yüksek ağırlıklara girebiliceğimi sanmıyorum, ameliyat benim göğsümü tahmini olarak 10 cm büyütücek. Fakat ben 10 cmi et olarak büyütmeyi düşünüyorum. 10 cm için ameliyata gerek var mı? Benim göğsün şu anda 105 cm ve bench pressde 50 kilo filan basıyorum. 50 kiloya basan bi göğüs ölçüde 105 cm. 105 cm normal mi? yani ben 100-120 kilo ile 10 tekrar yaptığımda, göğsüm tahmini kaç cm olur?? doğal olarak kaç cm büyütebilirim sizce göğüsü

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ya biri bizimle dalga geciyo ya biz biriyle dalga gecicez yada işe pohto shop karıştı ben boyle gogus gormedim sanki sırt kısmına iki tane gogus ucu cizilmiş :eek:

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında gerçekten garip bir göğüs yapısı ..araştırma gereği duydum;

Göğüs Duvarı Deformiteler

1.Pektus ekskavatum ( kunduracı göğsü )

Pektus ekskavatum nedir?

İman tahtası (sternum) ve kaburga kıkırdaklarının içeriye doğru çukurlaşması "kunduracı göğsü" adı verilen pektus ekskavatum'un karakteristik bulgusunu oluşturur.Bu durumu bir genetik hastalık olarak tanımlamak doğru değildir. Zira hastalıktan ziyade bir "deformite" yani şekil bozukluğudur. Bilinmeyen nedenlerden ötürü kaburgaların kıkırdak kısımları doğuştan itibaren normalden fazla gelişir. Bu fazla gelişmeye bağlı olarak içe çöküklük ya da dışa doğru çıkıntı oluşabilmektedir.

Ne kadar sık rastlanır?

Görülme sıklığı 1/300-1/400'dür. Erkeklerde 4 kat daha sıktır. Nedeni bilinmemektedir. Ailesel olduğu düşünülmektedir.

Şikayet yapar mı?

Genellikle herhangibir şikayet yapmaz. İleri yaşlarda çökük bölgede ağrı olabilir. Çarpıntı görülebilir.

Tedavisi nedir?

Tedavisi ameliyattır. Cerrahinin amaçları:1. Göğüsteki yapısal baskıyı azaltmak ve göğüs kafesinin normal gelişimine izin vermek, 2. Akciğer ve kalple ilgili şikayetleri azaltmak, 3. Psikolojik problemleri ortadan kaldırmak

Ameliyat Çeşitleri Nedir?

1. Ravitch ameliyatı : Tüm deforme kıkırdakların çıkarılması ve iman tahtasının düzeltilmesi ameliyatıdır. Operasyon süresi uzundur. Büyük ve zahmetli bir ameliyattır. Yan etki riski yüksektir.

2. Nuss operasyonu :Minimal invazif bir cerrahidir. Ameliyat süresi kısadır (1/2 - 1 saat). Uzun dönem sonuçları:

İyi kozmetik sonuçlar
    Pektus ekskavatum rekürrensi olmaz
    Minimal yan etki

Uzun dönem fonksiyonları:

1. Göğüs kafesinin normal ekspansiyasyonu
    2. Kalp ve akciğerlere bası olmaz
    3. Ameliyat öncesi durum ile karşılaştırıldığında fonksiyon artışı

[​IMG] operasyondan sonra

7. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    Arkadaşım bence hiç düşünmeden ameliyat ola bu sporu daha sonrada yaparsın senin için sorun olmaz.Önemli olan tam olarak sağlıklı olmaktır.Üstelik görüntü bakımından da kendine güvenirsin.Öz güvenin artar.Aynısı benim arkadaşımda da var flexor photo shop deil yane.Kendim de gördüm...Geçmiş olsun...

8. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bi yanlışlık oldu sanırım, o yukardaki resim benim göğüs diil, ben onu internetten buldum, yani kunduracı göğsünün ne demek olduğunu anlatmak için. Benim göğsüm forumun en başındaki resim. Yani bu

Bu ameliyat olan çocuğun göğsü düzeltilmiş ama benim istediğim gibi bi sonuç diil. Ben iyice dışarıya doğru çıkıklaşır sanıyordum. Yani ameliyat sonrası bile hafif bi göçüklük var ortada

9. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    4 yıl önce kunduracı göğüs ameliyatı olan biri, sürekli ağrılar çekiyor ve bırakın body yapmayı, 10 kiloluk bile ağırlık kaldırınca acılar çekiyor. Tabi şimdi daha yeni yöntemler çıktı. Ama ben genede düşünceliyim, yani body ile uğraşmıyor olsaydım, hiç düşünmeden bu ameliyatı olurdum. Ancak zaten kunduracı ameliyatı olanlara body yapmayıda pek tavsiye etmiyor doktorlar. bende ki kunduracı göğsü o çocuğun ameliyat sonraki hali gibi. Yani çok az bi göçüklük için ameliyata gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü ameliyattan sonra göğüs eskisi gibi dayanıklı ve sağlam olmucak. Akşam daha yakından çekilmiş resimleri koyucam göğsümün. Nuss yönteminide araştırmaktayım. Sanırım nuss yöntemi güzele benziyor, yani body yapmayı engellicek bi durum oluşturmuyor. Hastalık ileri seviyede olsa hiç düşünmeden ameliyat olurdum, ameliyat kötüde geçse olmak zorunda olucağım için, pişmanlık duymazdım. Ama şimdi hastalık minimum seviyede. Doktora sorduğumda, bu kadarcık şey için ameliyat olunur mu dedi. Hiç oynatma kendinle dedi

10. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
  11. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    videoyu izledim ve üzüldüm açıkcası ancak tedavisinin olmasıda teselli edici reddragona senin olmamasıda sevindirici :) ve video için teşekkürler eşsiz bir çalışma sağol bunu çok fazla kişi izleyecektir eminim

12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Reddragona,

Bu vıdeodan sonra amelyat olmayı nasıl dusunuyorsun hayret, cok goze batmıyorsa bosver ya, ayrıca bu sekılde bır amelyattan sonra gercekten de bench press falan bı daha zor basılır gıbı gelıyor bana.

13. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bugün çektiğim fotoları koyuyorum. Kürün 25.günündeyim

14. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Vücudun son derece estetik, göğüstede göze batan bir sorun yok göründüğü kadarıyla, kür etkisini asıl şimdi gösterecek, bir ay sonraki resimlerini merak ediyorum, başarılar...

15. omer41

omer41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    kolların maşallahı var..Göğüslerinde kötü sayılmaz kür iyice toparlayacaktır...Başarılar

16. emre58

emre58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bndede war bu hastalıktan ama çok az bi çöküklük war acaba bady yada yüzmeye yapsak n asıl olur acaba düzelirmi amaliyata gerek warmı sizce?

Sayfayı Paylaş