Dertleşmee...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve alperkara tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Bodye gidiyorum bir kaç haftadır. Ama asıl kalbimde olan şey boks. başlarken şöyle düşündüm çok zayıfım ve güçsüzüm dedim ki bodye gidiyim hem kilo alıyım hem de kaslarımı güçlendirip öyle boksa başlıyım. ama şimdi de boyum kısa kalıcak diye korkuyorum. halter falan kaldırmıyorum ama sonuçta ağırlık çalışılıyor. boksta da biliyosunuz boy önemli. şu an da boyum 176 cm yaşım 15 kilom 56. Ne yapıyım boksa mı geçiyim bodyi bırakıp ?

2. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    body yapmak sana boksta bi yarar sağlamazki.belki kilon arttığı için vurduğun yumruk daha sert olur ama bunun yanında daha hantal olursun.ayrıca halter falan kaldırmayacağın için boyun kısa kalmaz.hatta makaleleri araştırırsan body yapmanın kemik gelişimine katkısı olduğunuda okumuştum şimdi hangisi hatırlamıyorum.boy kısa kalması şehir efsanesi gibi birşey bence.

3. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Dostum bence boksa yazılmanı öneririm. Nasılsa kendi sikletinde dövüşeceksin karşında 80 kiloluk bir adam olmayacak işin aslı. Boksa başladıktan sonra önemli olan vücut değil reflexlerdir. Bende kick boxla uğraştım örneğin vurduğun yumruklar tabiki güce bağlı fakat zamanla o gücü kazanacaksın zaten.

4. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ben orta siklet oldum diyelim mesela sonra kilo aldım siklet değiştirebilir miyim ? Body i bırakıcam heralde.

5. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    ne seviyorsan onu yap zaten bokstada body var güç kazanma hareketleri bench press-squat gibi hareketleri yaparsın zaten zamanla kilo alırsın

6. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Nediyorsun arkadasım sen?Daha yeni başlamış cocuk vucut gelistirmeye ne hantallasmasi??
    Hantallasmasi icin en az 4-5 sene bu sporu yapmalı ki zaten kilo alması da gerekiyormuş konuyu dogru düzgün okumadan sırf mesaj yazmak icin yazmayın.Ayrıca vücudunun sağlam olması çok fazla artı kazandırır merak ediyorsan sor özelden yazarım sana.

Kardesim sen devam et vücut geliştirmene baktın eğer kilo alıyosan sıkılana,ideal kilona ulaşana kadar yap.vucudunun sağlam olması senin boksta sağlam olması anlamına da gelir eğer merak edip baktıysan boksun en iyilerinin vucutları hep kaslidir ben hic göbekli veya cılız boksta büyük başarılara imza atmış birini görmedim.Bu arada boy uzamasina kesinlikle eksi bi etkisi olmaz sen halteri kafandan yukari kaldirmadikca.Sen su an bence vücut geliştirmende ay sonu yani bi dahaki aylık vakti gelene kadar devam et sonra bunları ve diğer önemli DOGRU bilgileri göz önünde bulundurarak kalbinden geceni yap hem paranda ziyan olmaz ;)

not:türkçemin kusuruna bakmayın telefondan yazıyorum.

Son düzenleme: 15 Nisan 2012
  7. YuriBoyka61

YuriBoyka61 Yeni Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    0
    abicim sen şakamısın ? senin o yaptığın vücut geliştirme sadece görüntüdür bu kişi body yaparsa ona bir artı sağlamaz sadece kilodan artısı olur ayrıca kas geliştikce dediğim gibi tabikide hantallaşır ve esneklik kaybeder bu dediğimiz 'body' sporunu yapınca.mücadelesporları için başka türlü antremanlar yapılır vücut geliştirmeyle hiç alakası olmayan şekilde.birşey bildiğini zannediyorsunda hiçbirşeyden haberin yok.

dkemre bunu beğendi.
  8. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    1-Sana vücut geliştirme yapmış boksörleri söyleyeyim mi? 1-Muhammed ali 2-mike tyson 3-joe fraizer 4- vitali klitschko 5-wladimir klitschko bunların yanında başarılı olan daha çok fazla vg yapan boksör var.
    2-Hangi profesyonelce boks antremani yapan spor salonuna gitsen haftada 2 gün antreman 1 gün vg yaptırırlar ornek:Fenerbahçe boks
    3-daha vücut geliştirmeye yeni başlayan birinin hantallasmasi imkansız.
    4-vücut geliştirme sadece görüntü değildir boksta gardini dik tutmanı omuzlar saglar omuzlarınıda vg yaparak yani o bölgeye odaklanan ağırlıklar kaldırarak güçlendirirsin.boksta yumruğu hızlı ve sert atmanı kol ve sırt kasları saglar bunuda ağırlık kaldırarak güçlendirirsin.boksta aldığın darbeleri on kol omuz ve karın kasları korur bunlarıda vg ile güçlendirirsin.boksta aldığın darbe sertse veya ayakların yorulduysa daha direnci olmanı ayak kasları saglar bunlari da vg ile güçlendirirsin kardesim.
    Evet body hantallastirir ama çok çok uzun bir süre sonra hantallastirir bunu vücut geliştirmeye yeni başlayan daha kilo almaya çalışan asıl amacında zaten kilo alıp boksa dönmek isteyen birine bu söylenmez kapiş?

StreloK bunu beğendi.
  9. jemholie

jemholie Üye

Beğenileri:
    326
    Ödül Puanları:
    73
    Her bir kasını hissedesiye kadar vücut geliştirme yap tahminim 5 - 6 ay sürer. Sonra istersen box a geçiş yapabilirsin yararını maximum seviyede ve minimum seviyede bekleme ile görebilirsin.

wallcroft9'69 bunu beğendi.
  10. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Bilmiyorum çok kararsız kaldım...

11. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kardeşim sen şaka mısın :S muhammed ali - mike tyson mı .
    kardeş bu adamlar vücut geliştirme yapmamıştır bir yerlerinden sallama. Bu adamlar sadece güç kazanımını arttırmak için 3 temel hareketleri yapmışlardır. Sana yazayım hatta:
    Deadlift
    Squat
    Bench Press
    sıklıkla bu 3 temel hareketi yapmışlardır sadece çünkü bunlar vücudun her yerini çalıştıran hareketlerdir. Ayrıca
    600 mekik çekerler genelde. 250 si yarıda sonraki kalanlarıda tek seferde çekerler.
    Mekik olduğu gibi şınavda çekerler ve ip atlarlar.
    Bu hareketlerin tamamını göz önünde bulundurursan zaten temelde 6 hareket vardır. Body sporuyla uğraşanlar Çok daha fazla hareket yaparlar. Sen kalkmış daha body yaparlar diyorsun bilip bilmeden konuşup yanlış bilgiler verme !!!

YuriBoyka61 bunu beğendi.
  12. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    boksörler vücut geliştirme yapmaz. belli başlı temel hareketler vardır. gücü ortaya cıkartmak amaçlı. onun dışında da vücut agırlıklarıyla yaptıkları çalışmalar vardır. vücut geliştirme dersen çok daha ayrı ve çok daha kapsamlı bi çalışma gerektirdigi için boksla birlikte yürümez yürüse bile katkısı olmaz....

wallcroft9'69, Danny Boy, dkemre ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bu kadar yazıdan sonra artık anlamışsındır kardeşim. Bence bodyede gidebilirsin fakat genellikle bileğini,ayaklarını ve merkez bölgeni güçlendirmeye bak. Bu bölgelerini geliştirdiğin taktirde diğer boksörlerden daha ileride olabilirsin :)

14. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize tesekkur ederim. sanirim biraz daha bodye gidip boksa gecicem body de boy meseleainden korkuyorum biraz

15. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    vg ile halteri karıştırıyorsun sanırım, vg'de koparma ve silkme hareketleri yoktur. genelde bar otururken(omuz) ya da yatarken(göğüs) yukarı kaldırılır. Sen diyelim 10 kiloyla yapmaya başladın, bu kiloda boyun kısalıyorsa zaten vücudunda kemik erimesi vardır. zaten yeni başlayan birisi barla yapılan daha ileri hareketleri en az 6 ay, hatta 1 yıl çalışmadan yapmaya başlamaz, bunlar nedir mesela squat, deadlift.

16. alperkara

alperkara Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    kısa kalma olmaz diyorsunuz yani peki boya olumlu etki yapıcak hareketler var mı ?

Sayfayı Paylaş