Derdime bir çare

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Edarunlover tarafından 2 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Edarunlover

Edarunlover Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul /Ankara
    Merhaba . Foruma bugün katıldım ve soruları ve verilen cevapları incelemedim biraz.. bana yardımcı olabiliceğinize inanıyorum çünkü yıllardır çözemediğim sorunlarım var vucudum ile ilgili...:/

Ben 24 yaşındayım.. Lise yıllarımda toplamda 20 kg aldım.

. Sınav stresi ile gelen kötü beslenme sonucu... aslında ilk senelerimde 15 yaşındayken 58 kg idim ve normaldim .

. Badminton oynamayı cok seviyordum ve okul takımına girdim ve o süreçte vucudum irileşmeye başladı..badminton oynamak beni büyüttü gibi gelmişti bana ama sonra oynayamadım sınav maratonu yüzünden ...öss sınavından çıktığımda 80kg idim.. Tabi büyük şoktu benim için 18 yaşımda 1.67 boy ve 80 kg .. 10kg sunu son 1 yılda almıştım ... Üniversite zamanlarımda dikkat etmeye çalışsamda kilo veremedim max 4 kg verebilmiştim abuk sabuk herşeyi içtim (herbalife ve lahana hapları). Okulda mutsuzluklarım vardı ve ben hep kilo vermeye çalışıyordum ...

Ve 2012 de 21 yaşımdayken okulu bıraktım ... Evde oturduğum süreçte spora gittim aerobikti aslında .. Ve okulunda stresi üzerimden kalkınca ben 6 ayda 12 kilo verdim... Bu benim için millatı 70 kg olmuştum ... 42 beden giyen ben 40 giyiyordum ...devam ediyordum ...aerobiğe gitmektense evde videolardan yapmaya çalıştım sporumu..max 66kg gördüm ..

82 kg çıkmıştım ilk sporda ölçümde ve artık 66kgdım ..

.çok mutluydum 38 beden kıyafetler bakıyordum hep.. Ve dedim artık benim beslenme tarzım bu ..ben hep böyle yaşayacağım...ama sonrası böylr gitmedi hiç kilo veremedim 2013başından beri... 2 yıldır... Hep aynı şeyleri yiyordum..hep aynı sağlıklı şeyleri... En büyük kaçamaklarım 2 top dondurmaydı..

. İstanbula taşındım ve yalnız yaşama sürecimde evde dahada kötü oldu herşey 1 yıl hep haşlama sebze yedim ... Arada haşlama tavuk.. Hem doymuyordum hemde kiloda veremiyordum,, psikolojim bozulmuştu... Hayalim 58-60 kg olmak... 72 kg gördüm ... Dahada kötü oldum ...nasıl olduğuna anlam veremedim...sonra yine yürüyüşler koşular derken geçen yaz 67 gördüm tartıda .. Ancak o kiloyu görebiliyordum zaten... Yaz gelmişti dedim ben şimdi hergün koşarım yürürüm ..eylülde 60 kg olurum dedim.. Bi çok video izledim ..cardio ve pilates videoları ..deli gibi yaptım ..hem orucumu tuttum hemde her gün 30 dk koştum ...eve gelip pilates yaptım ... Ama gram oynamadı.... Eylülde yine 67dim :( hiç bir motivasyonum kalmamıştı.

.Büyük bir spor salonuna yazıldım ... Dedim artık orda koşarım ..eliptik bisikletlerde var ..zayıflıcsm mutlaka dedim

,.. Ama yine olmadı ve ben yine tek yönlü beslendim ...haşlama tavuk göğsü ve sebze... nisan ayında tartıda 73ü
    gördüm... Yıkıldım... Hep ters gidiyordu,,, spor salınuna verdiğim zaman... Sporu cok seviyorum ama motivasyonum kalmadı artık.... Diyetisyene gitmeye karar vermiştim.... Diyetisyene durumumu anlattım ... Bana bişiler yazdı.. İlk hafta yazdıpı liste beni acıktrdı çünkü spora gidecek enerjim kalmıyordu,,

, diyetisyen ile 2 ayda ancak 70kg görebildik...

Ve ben ona gitmekten vazgeçtim çünkü benim yediğimden farklı bişi yapmıyordu,.. Aslında bildiğim ama yeme düzenine giremediğim şeyleri yazdı,, ben hatamı anlamıştım,, çok meyve yiyordum... Et sevmiyordum ...hayatım salata petnir ve elma yopurt ile geçiyordu,,,

şimdi Ankaradayım ve hergün koşmaya gidiyorum.. Orucumu tutuyorum...

Ama motivasyonum gitti,, tartıya bile çıkamıyorum ... Kaç kg çıkacağımı görmek istemiyorum... Bana yardımcı olun lütfen .... Ne yapmalıyım,,, her gün koşmam sakıncalı mı ... Lütfen bana sorular sorun ben hatalarımı bulayım... Ve artık 60 kg göreyim düşünün ki 3 yıldan beri ne pasta ne pilav ne pizza ne hamburger hiç bişi yemeidm...yiyemiyorum....ama kiloda veremiyorum....

2. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle motivasyonunu tekrar geri kazanman gerek.Kilo vermeyi başarabilceğine inan kendine güven.
    Simdi yapman gereken şey çok basit günlük kalori miktarını internetten öğren sonra çıkan sonuçtan 500 kalori azalt ve günde o kaloriyi aşmamaya çalış.Karbonhidratı olabildiğince düşük tut.Protein 100grdan fazla alma günde.Meyve yeme eğer çok seviyosan haftada 1 yiyebilirsin.Tavuk mutlaka ye.
    Haftada 3 4 kere koşsan yeterli olacaktir.Farklı bişeyler denemek adına hiit kardio yapmanı öneririm bi süre hiit yapıp sonra tekrar düz koşuya devam edersin.
    Son olarakta sık tartılma haftada 1 yeterli kilo veremezsende morelini bozma stres senin düşmanın.Hatalarını görmek adına 1 günlük beslenmeni buraya yazarsan daha iyi sonuç alabiliriz.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş