Definasyonda Kas Kaybı Kesin mi?!

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Hacker51 tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Hacker51

Hacker51 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar 3.5 senedir yoğun ve düzenli olarak vücut geliştirmekteyim ; şuan 85 kiloyum kas kütlem oldukça iyi : (yağ oranı hakkında üst 4 karın kası hafif belli oluyor) definasyona girmek istiyorum : sorum uzmanlara ; definasyonda güzel beslenme ve ağırlık çalışması ile ,bir insan "kesin olarak kas kaybı yaşar mı " bilimsel kanıtı varmıdır ?
    örneğin 10 kilo versek (iyi beslenme ve spor ile ) bunun ne kadar kas olur tahmini ? hiç olamam mümkünatı var mı ? acaba bu 10 kilonun kaç kilosu kas olur minimum ?

2. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Benimde merak ettiğim bir konu, takipteyim.

3. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    düzgün definasyonda kas kaybı yaşamazsın ben 78 kilodan 65e düştüm yağ oranım %6-7 lere düştü karbonhidratı hiç kesmedım ama kollarım 42ydi şuan paramparça şekilde 39-40 geliyor kas kaybı yaşamadan yağ kaybıyla kapattım sanırım

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kişinin genetiğine de bağlı. kilo vermeye meyilli insanlar genelde kas kaybetmiyor ya da çok ufak düzeylerde kayıp yaşıyorlar. zor kilo veren insanlar çoğunlukla kas kaybı yaşıyorlar ama bu iyi beslenme ve antrenmanla minimum düzeyde tutulabilir.

5. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Düşeceğin kiloya bağlı atıyorum 70 kiloya düşüyorsan eğer 120-130 grama yakın protein alırsan eğer kas kaybı yaşamadan büyük ihtimal kilo verirsin karboyu ise yavaş yavaş kesersin. Çoğu insan su vermeye başlayınca kas veririm sanır ama aslında su ve yağ verdikçe vucut yerine oturur. Kas kaybını kendimden söyliyim eğer çok fazla kardio tarzı antremanlar yapılırsa eğer birde beslenme iyi olmaz ise büyük ihtimal kas kaybı olur aynı durum bende olmuştu.

6. Nocturnal Migration

Nocturnal Migration Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    cutting - aldigin kalori harcadigindan az olacak.
    vucut bu durumda 100% kas kaybi yasar.
    dogru beslenme ile bu kayip en aza indirgenmeye calisilir.
    amaclanan zaten kas kaybini en azda tutmak ama kas kaybi kesinlikle olmaz demek yanlis.
    istenilen, yag kaybini maksimize etmek, bu durumda kaybedeceginiz kastan ziyade yakacaginiz yag daha onemli.

7. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Guzel hesaplanmis bir diyetle beraber yapilirsa kas kazanilarak bile kapatilir bu dönem

80 kg baslayip 83 kilo bitirdigim definisyon donemi olmustu gecmiste..

8. Hacker51

Hacker51 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende katılıyorum ; yani tahmin ediyordum : çünkü çok ağır çalışma ile bir yandan kas geliştiripbu doğrultuda süper beslenilir ve biraz kaloride açık ile yağ yakımı desteklenir
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2016 ---
    deneyip görcem : gidip kas kütlemi ölçtürcem hastanede sonra definasyona giricem 3 4 ay: çok az kalori açığı ile yavaş yavaş yağ yakıcam sonra tekrar ölçtürcem bakalım kaç kilo kas kaybedicem veya kaybetmicem herneyse

Sayfayı Paylaş