1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Definasyon zamani geldimi sizce?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Ozanoka tarafından 9 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar 2senedir bulktayim boy 175bkilo 77 civari artik definasyona girmelimiyim sizce.

Ekli Dosyalar:

2. poyraz aslan

poyraz aslan Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    bu vücuda bulk denilemez..definasyon yapmaya yeterli bir kas kütlesi göremedim.tavsiyem dengeli beslenme ve iyi bir antrenman programı ile(izole egzersizleri bırakıp özellikle deadlift-squat-bench press piramidinde egzerzizlerle) kas kütiesi kazanman definasyon çok sonrasında bir iş

3. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Zaten 6ay 5x5 yaptim sonrada fulbody yaptim fakat compound egzersizler bana gore degil 2haftadir haftada bir kas grubunu 2 kez calistiracak splite dondum onceki programlar popomdan baska biyeri buyutmedi.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Şubat 2018 ---
    Bir3 ayda gogus_biceps
    Omuz sirt
    Of
    Gogus bacak
    Omuz sirt odakli programi deniyecegim en azindan benim vucut icin yeterli olmadi su kaslari birazda izole olarak parcaliyayim.hani agirliklarimda guzel 4x10 70 bench cikiyor ayni sekil 80 squat yaparim fakat vucut cikmiyor bende anlamadim

Son düzenleme: 9 Şubat 2018
  4. poyraz aslan

poyraz aslan Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenme programını gözden geçirmeni öneririm

5. de517

de517 Üye

Beğenileri:
    270
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Satranç Antrenörü
    yağ oranını azaltıp daha sonra yağlanmadan büyümek için emek vermelisin.

6. Pollysad

Pollysad Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    @Ozanoka Eski konularını okudum biraz. 2 yıldır bu spordasın ve aralar vermişsin belli dönemlerde ameliyat vs sorunlardan. Genetiğinide pek sevmiyosun anladığım kadarıyla.
    Öncelikle azmini hayran kaldım. Hiç yılmadan ciddi kilo almışsın. Ama gördüğüm kadarıyla 2 yıllık çalışma sonucu gelişme yetersiz kalmış
    5 aylığım o yüzden senin kadar bilgili değilim ama yinede bikaç dost tavsiyesi verebilirim sanırım.
    Öncelikle beslenmene biraz göz attım, mükemmel değil ama berbatda değil, bu yüzden antrenmanlarının hakkını vermediğin ortaya çıkıyor. Uykunda sorun yoksa tabi. Ayrıca protein tozlarını ve gainerler de olmazsa olmaz değiller. Sağlam bi beslenmeyle onlara ihtiyacın yok. Antrenmanlarına kesinlikle önem vermen gerekir. Yağ oranınıda azaltman gerektiğini düşünüyorum. Aynı yolda sayılırız, bende kilo almak için başladım.
    Ama herşeye rağmen sporu boşu boşuna yaptında diyemeyiz çünkü belli olan bi gelişmen var.
    Son olarak hareketleri doğru yaptığından emin ol, antrenmanlarda %100 ünü ver, beslenmeyide daha iyi düzeye getirirsen mutlaka daha iyi sonuçlar elde ediceksin.
    Spor hayatında başarılar dilerim

sinful bunu beğendi.
  7. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Evet kardesim dogru surekli yeni seyler denedim bazen omuzlarda catlaklarda olustu hizli kilo almadan fakat su son 1senedir yeni seylere yoneldigimden diye gelismenin az oldugunu dusunuyorum.bazen deneme yanilma yoluyla buluyoruz bazi seyleri .agirsaglamada baktigim zaman 6senede ciddi kasli gorunume ulasti diyebilirim ilk 3seneki haline bakinca oda zayifnduruyordu.beslenmemde bir eksik yok hatta fazla var lakin uyku biraz sikinti yinede 7saatten az uyudugum olmamistir.kalorileri 3 ogunde aliyorum toplam ara ogune pek vakit kalmiyor.gunluk 450 gram karbo 110gram protein ve 90gram yag aliyorum.bazen hirs yaptigimda ise gunluk 600gram pirinc yiyorum.yag oranim suaj 19 22 arasi olmasi lazim.dedigim gibi compound hareketlerin yogunlugu az olarak yaptigim icin bu fazla yedimlerim yaga donusmuste olabilir.suanlik umudumu yine haftada 2grubu calistiracak splite yoneldim.bacak ve tricepse pek onem vermiyecegim bacak yeterince calistim tricepste itislerde calisiyor antrenman bolumune yine programimi yazip yine yorumlamalarini isteyecegim.hani 2sene onceye baktigim zaman gayet guzel bir gelisim kaydettim hani 30kg almak kolay degil yuzde 50 agirligimi vucuduma sokmusum nerdeyse.suan 76larda geziyorum.fakat bazilarinin 6ayda benden iyi gozukmelerini adaletsiz olarak buluyorum kendimce☺ tabi kendim uzerimde en iyiyi bulana kadar devam edecegim.son 2aydir su icmeye onem vermedigimi gordum bunada biraz onem verecegim sonucta kaslari. Yuzde 70i su.umarim bir 3 ay sonra bu foruma daha iyi bir konu acmis olurum

8. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hersey definasyonda belli olur saglam cuta gir o icindeki kas kutlesi ortaya cikacak

9. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Guncel. Su killarida alabilsek iyi olacak.zaman zaman foto atip durum kontrol yapicam bakalim.bu arada poz verirken kanat cikarmadan relax olarak foto cekiyorum

Ekli Dosyalar:

10. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    bence geliişmeye açık vücudun yağsız kas geliştirmeye özen göster define çok sonra düşünmen gerek...

11. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    hocam.beslenmen iyi gibi ise çalışman kötüdür.yani salonda adamlar var her gün 500 gr kırmızı et yiyorlar sabahları yumurta vs çoğunun kol 20cm niye ee adam benchte 20 kg kaldırıyor ve 2 senedir bu işte.eğer kendini zorlamaz isen kgleri arttırmaz isen büyümezsin.dost acı söyler vücudun da kas yok ama olmaz diye bir kaidede yok.beslenmene bak ağır kglerla 45 dk çalış 6-12 tekrar yap.ve bence difinasyonda yap

12. Ozanoka

Ozanoka Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Son durum boyle biraz kilo verdiydim yeniden toplamaya calisiyorum

Ekli Dosyalar:

Pollysad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş