1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

definasyon mu clean bulk mu

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve kralmamocan tarafından 3 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kralmamocan

kralmamocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben bir iki gün içerisinde spora başlayacağım daha önce yaptım 2 kez spor 30 40 gün sürdü hepsi 78den 66 kiloya kadar inip tekrar 78 oldum şuan sizce kilo verip mi bulk yapmalıyım yoksa zaten aldığım kiloyu arttırıp clean bulk ile 82 83 olup sonra mı kilo vermeliyim öneriniz neler yaş 17 ama 3 4 ay sonra 18 boy 1.74 http://i.hizliresim.com/WgZknq.jpg
    http://i.hizliresim.com/0lknqD.jpg
    http://i.hizliresim.com/41krkQ.jpg
    http://i.hizliresim.com/njgMgg.jpg

2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    1 ay kadar yağ yakman daha iyi olur hem alışmış olursun. daha sonraki gelişime göre hacime yönelebilirsin

kralmamocan bunu beğendi.
  3. Berkay YAŞACAN

Berkay YAŞACAN Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rize
    Neden bulk yada definasyon diye bir soru çıkıyor spora başlıcak herkeste?
    Definasyon bir dönemdir bana göre yağ oranın %15 en fazla %20 ise definasyona girersin sen yağ oranın %25-30 iken tutup ben 8 haftada define olacam diyemezsin.
    Sen önce bi spora başlarsın sağlıklı beslenme ile yağ oranını aşağıya çekmeye başlarsın. Yağ oranın belirli bi seviyeye gelir 15-16 olur o zaman dersin ben definasyona gireceğim
    Belirli bi zaman belirlersin örneğin 8 hafta 2000 kaloriden(örnek) başlarsın 8 haftanın sonucunda geleceğin kilo ve yağ oranına göre her hafta karbonhidratlarını düşürürsün 8 haftada definasyonunu tamamlarsın.
    Dediğimi inşallah anlamışsındır

de517 ve kralmamocan bunu beğendi.
  4. Aurain

Aurain Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Definisyonluk bir kas kütlen yok senin 2 sene adam gibi çalışıp kas kütlesi eklemen lazım kas kütlesi kazandıkça o yağ tabakan azalıcak clean bulk yaparsan yine de sen bilirsin

Xavius, kralmamocan ve Jacc0 bunu beğendi.
  5. kralmamocan

kralmamocan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben de öyle düşünüyorum kardeşim çoğu kişinin kaldırdığı ağırlıkta bile zorlaniyorum çoğu zaman bu da kas kutlem olmadığını gösteriyordu ama ilk yağları eritip sonra kasa mı abansam 10 12 ay diye düşündüm ben sonra 1.5 2 ay tekrar bi definasyon yaparım istediğim forma ulaşırım diye düşündüm ama şuan çok kararsizim aşırı yaglandim ve bu beni rahatsız ediyor doğrusu 1 ay definasyon bile yeterli olabilir benim için sizlerin yorumları da çok önemli sonuçta bu ise yıllarını vermiş kişiler var sizlerin cevabına göre başlıycam 3 ay clean bulk yapıp 82 83 kiloya ulaşıp sonra 75e filan düşsem mi diye de düşündüm
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2016 ---
    Kardeşim anladım da yağları eritmek için cardio yapmazsam nasıl %15e dusurucem clean bulk ile mi

6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bende öyle dedim kardeşim ilk 1 ay hem alışma dönemin olur hemde zaten ilk yağlar daha basit erir 75 kgye filan indikten sonra hacime odaklan uzun bir süre

7. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaslar lutfen bana da yardimci olunuz. Spora 3 aydir devam ediyorum boyum 176 sm kilom 80 .orta derece gobekliyim.Simdi her kes olmuyan kasinla nasil define olucaksin soyluyor BULk yapin diyorlar.Amma UNUTUKLARI bulk yapadigimiz zaman ornegin benim kilomu korumak icin 2500 kalori ihtiyacin var BUlk yapsam +300 +500 kalori daha almam lazim.Yani kisaca YAGLANICAM. Simdi define olmak istesem ihtiyacin olan kaloriden -300 -500 kisitlamam gerek.
    ANLAMADIGIM SEY kas yapmak icin ihtiyac olan kaloriden fazlasini almak gerekir ee o zaman zaten gobekliyiz daha da fazla YAGLANMIYICAKMIYIZ? LUTFEN ISIN EHLI VARSA YARDIM ETSIn. TSKLER

8. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocam ilk başta define olup sonradan kas eklemek daha mantıklı olurdu.
    Şu anda bulk yapmaya başlasanız 90-95 kg ye kadar çıkmanız gerekecek buda hiç hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacak hemde hiç define olmadığınız için ipi ucunu kaçırıp sonradan kilo verememe gibi sorunlar çıkabilir.
    Ben yerinizde olsam 65 kg kadar inip sonra lean bulk yapmaya başlayıp 80 e kadar çıkardım.

Bozo-Baku bunu beğendi.
  9. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Oncellikle cvbiniz icin TSk ederim amma 176 sm boyunda yani iriyapim var 60 kg kadar dusmek vucudumu bence cok yorar.AMMA soylediginiz gibi definasyon.En iyisi kaloriyi ortada tutmak sanki

10. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yakabildiğin kadar yağ yak ortalama 75 kgye kadar 2 ay yağ yaksan bile ciddi fark olur. dediği gibi 65 e gidersen 0 kas kalır :D 75e kadar sadece yağ yakıp kas kaybetmemen durumunda daha verimli başlangıç olur

Bozo-Baku bunu beğendi.
  11. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    @mrthr35 hocam senin definasyon nasıl gidiyor ?

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yavaş gidiyo sayılır ama 0 kas kaybı ile üste kas ekleyerek gidiyo enteresan bir ilerleme oluyor açıkçası, kaloriyi çok kısmadım 300 kalori filan az alıyordum max. onu 500ünde altına çekicem bu ay son 2 ay kala hem antreman programını değiştirdim ben alt üst vücut yapıyorum hem karbonhidratı biraz daha azaltıyorum kalori açığıda daha fazla vericem bu ay bakalım nasıl olucak :)

13. Bozo-Baku

Bozo-Baku Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabiniz icin cok tsk ederim.Gunluk kalori ihtiyacim 2700 kalori her gun 2300 kalori ile beslenmeye ozen gosteriyorum.insALLAH bir netice alirim

Sayfayı Paylaş