Deadlift sakatlanması

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Alitarkn tarafından 6 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alitarkn

Alitarkn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle spora yeni başladım sayılır 17 yaşındayım 68 kiloyum yağ oranım internet siteleri yanılmıyorsa %10 civarı falan neyse ben 2 gün önce ilk defa deadlift yaptım tabii öğreten yardımcı olan biri olmadığı için ve kendi salaklığımdan dolayı ilk yapışımda yüksek ağırlık altına girdim kilom 68 olmasına rağmen 90 kilo kaldırdım ilk kaldırdığımda hiç sıkıntı yoktu sadece belim biraz salmıştı kendini ama yaparken veya yaptıktan sonra normal olarak bi ağrı yoktu sonra eve gidip uyuduktan sonra inanılmaz bi acıyla uyandım kalkıp aynaya baktığımda belim üst sırtımdan daha öndeydi yani fazlasıyla şişmişti doktora gittim götümden ağrı kesici iğne yedim doktor kas zedelenmesi dedi ama sadece uzaktan baktı 2 saniye çok bir şey yapmadı ama benim içim hala rahat değil daha önce aranızda böyle bir durum yaşayanlar var mı veya bilgili olanlar beni biraz bilgilendirebilir mi acaba bi sıkıntı olabilir mi veya ne zaman iyileşir ?

2. Yiğit Soylu

Yiğit Soylu Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle kilo fazlasından değil, yanlış formdan sakatlanmışsındır. Ben de deadlift den çok korkuyordum ancak deadlift sakatlamaz aksine beli daha da güçlendirir. İçin rahat etmiyorsa bir doktora daha görün, bu süre içinde ağırlık çalışma ki daha kötü olmasın.

Alitarkn bunu beğendi.
  3. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    iyileşmesi değişken bi durum en iyisi tamamen ağrılar gidene kadar spora ara vermen yada iyiyim dersen squat deadlift bench press row gibi hareketlerden bi süreliğine uzak dur

Alitarkn bunu beğendi.
  4. Alitarkn

Alitarkn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya dediğim gibi ilk defa yapmıştım deadlift i ve daha öncesinde beli çalıştıracak pek hareket yapmamıştım, ayrıca kemer de taktım sakatlık olmasın diye ve oradaki hocaya sorduğuma göre hareketi doğru yapıyordum ama bilemiyorum zaten dediğim gibi ilk yaptığımda bi sıkıntı yoktu 5x5 set yaptım ertesi sabah uyandığımda sıkıntı olmuştu şu an 2 gün oldu düne göre daha iyiyim de yine tam dik duramıyorum durmaya çalışınca acıyor yine hafiften. Bir kaç güne daha düşük ağırlıklarla belime yük bindirmeyecek şekilde devam etmeyi düşünüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Eylül 2018 ---
    Öyle yapıcam ya

Sayfayı Paylaş