Darbeye karşı dayanıklılık+güç

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Mrsmsk tarafından 20 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mrsmsk

Mrsmsk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 4 5 aydir kick boks yapiyorum
    Gecen hafta yaptigim antremanda ise bisey kafama takildi...
    Bazi kisiler koluna falan kavalla middle kick yediginde direniyo dayaniyo tekmelere yumruklara karşi...acıyı hissetmiyo artik..
    Aliştigi icin olanlarda var ama hic tekme yemeyip genede kaslari aciyi hissetmeyen var..

Ben ise biraz sinirlari zorluyum dedim istanbulda derece yapmis elemanla karsilikli calistik ama koluma bi kaval atti hala agrisini cekiyorum biceps ile omuz arasina denk geldi...benimki agriyo ama bu neden? Kasimin dayaniksiz olmasindan mi

Neyse orda soruyorum millete dayak yiye yiye alisirsin diyo ama internette kaslar dayaniksiz diye bi ibare var...

Sizce de sıkıntı kaslarin dayaniksiz olmasi mi illa dayak yiye yiye alişma surecinden once evde yapabilecegim sinav barfiks vb dayanikliligimi arttirmaz mi?

Dayaniklilik icin darbe almaktan baska ne yapilabilir mesela?

Birde kick boksa gidiyorum fakat hantallasmadan guc kazanmak istiyorum dambil aldim 7 kiloluk sizce şişmeden tamamen güç kuvvet odakli nasil calisilmali....

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kardeşim bende bursa şampiyonuyum darbelere alışmak diye bir şey var ama ne kadar çalışırsan çalış tam anlamıyla alışamazsın dünya şampiyonu gökhan sakinin bile bir maçta yediği tekme sonucu kolu kırılmıştı yani darbelere dayanıklılığını arttırırsın ama bu o darbeden canının acımicağı anlamına gelmez daha az acır sadece ve her lowkickte bacağındaki sinirler öldüğü için gitgide acısı azalır yani kimse koluna gelen middle kicki hissetmez diye bir şey yok onlar yavaş vuruordur profosyonel kickboksörler ya da diğer dövüş sporlarıyla ilgilenenler crossfit yapar genelde bencede crossfit gelişmek için çok iyi ama türkiyede pahalı oluor salonları maddi bütçen yeterliyse crossfite git yeterli deilse evde şınav mekik burpee dips barfiks ve dumbellarla çalışırsan yeterli olur

3. Mrsmsk

Mrsmsk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1))Dayaniklilik icin kaslarim artik aciyana kadar o hareketi yapiyim diyorum..kisacasi dayaniklilik icin max tekrar mi yapmak gerek..

2))Bi de fazla sismeden hantallasmadan kuvvet ceviklik kazanmak icin hareketi hizli yapmayi dusunuyorum dogru mu bu?dambil şinav vb.
    Ama kac tekrar yapmaliyim bilemiyorum..sonucta hacimden ziyade güç kuvvet ceviklik istiyorum ama fazla agirliga girmek istemiyorum...7kg dambil ona gore bi cozum soyler misin?

Sayfayı Paylaş