Darbelere alışmak ve teknik uygulamak ne kadar zaman alır ?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve msdFloyd tarafından 3 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. msdFloyd

msdFloyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selamun aleyküm cümleten önceliklle. Benim yaklaşık 1.5 senelik vücut geliştirme geçmişim var ama demir indirip kaldırmak artık sarmayınca boksa yöneldim. Şuan 5. dersim bitti fakat aramızda maç yaptığımız zaman sürekli badi olduğumuz arkadaş 7 8 aylık boks geçmişi olduğu için ağzıma, burnuma , gözüme yumruk oturtabiliyor. Oturttuğu zaman darbe etkisiyle dikkatim dağılıyor. Son olarak bilinçli teknik uygulama oyunu görme strateji oluşturma gibi disiplin, soğukkanlılık, kondisyon ne zaman geliştiğini belli eder ve darbelere ne zaman alışırım çünkü darbe yememek için içeriye girmeye çekiniyorum. Yumruklardan kaçamıyorum.

2. msdFloyd

msdFloyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Forum mu öldü hiç ilgi görmedi başlık :)

3. Elrumiq

Elrumiq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cevapları bekliyoruuum

4. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim bu senin bünyene bağlı ben örneğin prematüre biriyim,darbelere alışmak kolay değildir sana tavsiyem darbelere alışmaktan çok kavgada eskiv vb. şeyler yapmandır,yumruklardan kaçamıyorum demişsin bu arada rakibe yumruk atmak için rakibin içine girilmesi gerekir(ister istemez) yumruktan kaçabilmek içinse kafa geriye doğru çekebilirsin.......,birde bazılarımızın yanlış bildiği şeyler vardır aparkat(üpperküt,uppercut) ile ilgili apakart belden esnetilerek atılır beli geçmez onun için vuruş fırsatı kavgada pek bulunmaz,aparkat çeneye atılmaz(evet doğru duydun çeneye atılmaz) rakipten uzun boyluysan atarsın aparkat belini geçmeyecek şekilde atılır belden esneterek atarsın(kimse bana cahil demesin ben film falan izleyerek gelmedim buraya spor salonuna gidip görenler bilir..)

Sayfayı Paylaş