Dalga geçiyorlar...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Sıskatör tarafından 8 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Sıskatör

Sıskatör Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selam benim derdim arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar. Yaşım 17 Kilom 60 Boyum 1,74 sizinle dertleşmek istedim. Nickimin anlamını kimsenin sormasına gerek yok arkadaşlarımın bana taktığı lakap bu. Bende hiç bir şekilde kas yok sadece düz bi vücudum ve düşük omuzluyum. Bu nedenle arkadaşlarım hep benle alay geçer , alay geçer içime atarım... Ben geçen sene bi gayret gittim 2 ay bodye biraz geliştim evet 3 cm 4 cm almıstım her yerden sanırım. Arkadaslarıma body'e gittiğimi söyleyince daha fazla dalga geçmeye başladılar bende yıldım pes ettim ve bıraktım sonunda bodyi. Sizlere kafamdaki bir kaç soruyu sorucam ve yardım isticem arkadaşlar , abiler.

-Bodye gittiğimden beri boyum hiç uzamıyor banamı öyle geliyor , yoksa alakası varmı ?
    -Evimde ben kendimi nasıl geliştirbilirim sadece omuz yapsam yetcek bana çökük omuzlarımı yeterki düz hale getireyim?
    -Bana bu işte sonuna kadar yardımcı olcak bir hoca , bir dost arıyorum varmı içinden gelerek bana yardımcı olcak birisi ?
    -Ne yapayım ne edeyim ne olur kurtarın beni bu durumdan :mad::(

2. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle siteyi araştırmanı tavsiye ediyorum.Kilon boyuna göre düşük ama senden zayıf kişileri biliyorum salona tekrar yazıl düzenli şekilde idmanlarını yap en önemlisi olan beslenme ne dikkat 5 ay sonra sana sıska diyenlerin karşısında farklı görüneceğine eminim azimli ol ve asla yılma sabretmeyi bil

Sıskatör bunu beğendi.
  3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
  4. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    sen herşeyden önce o arkadaşlarınla olan ilişkilerini tekrar gözden geçir ve kendine daha karakterli arkadaşlar edinmeye bak. omuzlarının düşüklüğü genetiğindendir, ona ekstradan birşey katman olanaksız neredeyse, yani düşük omuzları yükseltemezsin fakat onlara çok güzel hacim katarak imrenilecek bir görüntü oluşturabilirsin. unutma ki arnold'un da omuzları düşüktü ama neticeye bak sen bir de thums: boyunun uzamasının durması veya yavaşlamasının 2 aylık body'le ilgili olduğunu sanmıyorum. ben de 20 yaşındayım ve 1 yıldır yapıyorum fakat senin gibi 17 yaşından sonra boyum en fazla 3-4 cm uzamıştır. o konuyu kafaya takma yani sen beslenmene ve sporuna gereken önemi ver gerisini boşver çünkü elinden başka bir şey gelmez, genetiğinde biter her iş. şimdilik tavsiyem yüzme imkanın varsa yaz-kış bol bol aksatmadan yüz, hem boyuna hem çatına katkısı mümkündür. ayrıca kaslarını da uzatarak estetik bir görüntü yakalarsın ve body'e çok güzel bir altyapı oluşturmuş olursun, bu sporda kas kalitesi çok önemlidir çünkü. yüzmenin yanında da haftada 3 gün hafif hafif vücut geliştirme antrenmanlarına başlaman da bence çok iyi gider. moralini bozma, herkesin anatomik yapısı aynı olacak diye birşey yok, dediğim gibi seni dış görünüşünle yargılayan insanlarla da mümkünse hiç yanyana bile gelme. azmettikten sonra herşey olur, başarılar dilerimthums:

Sıskatör bunu beğendi.
  5. Sıskatör

Sıskatör Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim abimde var zamanında baskete gitmiş ama onun omuzları hem geniş hemde düz bunu neye bağlıcaz o zaman ?

6. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    zamanında oynadığı basketin de faydası mutlaka vardır ama en fazla %25, yani abindeki potansiyeli kullanmıştır sadece. basket oynamasaydıda omuzlar o yapıda olurdu mutlaka ama hacmi biraz daha az olurdu belki. abinle senin de genetiğiniz aynı olacak diye bir kural yok, lise ve ortaokuldaki biyoloji dersinden de bunu bilmen lazım,

Sıskatör bunu beğendi.
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sosyal hayatını çok etkilemek istemem ama öncelikle şunu belirteyim dalga; kişilik bozukluğunun ,ezikliğin yansımasıdır ve hayatımda dalga geçen arkadaş bırakmamışımdır..
    çevremde 3-5kişi kalır ama onlarda bana ve seçimlerime saygı duyanlardır..

biliyorum yaşın bunları kafaya takacak kadar küçük fakat sen sen ol kendin ol..
    seni sevenler içinde olduğun hal ile sevsinler..
    ayrıca dalga geçenlere cevap vermek zorunda hissetme kendini..unutmaki 1-2 sene onlarda çıkacak hayatından..

vg.yapacaksan ve gerçekten bunu istiyorsan birdaha bırakmamak üzere yap..insanlarla muhabetlerinde de bunu muhabbet konusu olarak ortaya atma..cevaplarına aşırı tepkiler gösterme..zaten zamanla birşekilde öğrenirler yaptığını ve sen nekadar bu işe sadık kalırsan o kadar seni takdir ederler..

yıllar önce hatırlıyorumda ünv.3deydim ve vg.ye başlamıştım..1 aydaha dolmamıştı bile arkadaşım okul çıkışı otobüste nereye gittiğimi sormuştu bende salona ağırlık çalışmaya demiştim..
    o da "madem çalışıyorsun hani nerde kaslar" demişti ve bende tıkanıp doğru dürüst cevap bile verememiştim..hatta "ya kıyafetin altında nasıl gösteriyim şimdi" falan demiştim..

şimdi düşünüyorumda ne kadar bilgisizmişim ve arkadaşımın bu lafını ciddiye almışım..
    yeterli bilgiye sahip olsaydım 1 ayda hiçbirşey olmayacağını bu işin uzun soluklu olduğundan bahsederdim..ve onun cahilliğini de kalbini kırmadan giderirdim..

Son düzenleme: 8 Şubat 2009
    BFK, fenerlilker, mystic ve diğer 12 kişi bunu beğendi.
  8. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Bence senin durumun gayet normal, sadece arkadaşlarının yaklaşımı yanlış. Ben senin yaşındayken boyum 180 cm. kilom ise 59 du, anlıyacağın ben senden daha ince yapılıydım. Buna rağmen hiç sıska olmadım, çünkü benim arkadaşlarımın bana yaklaşımı senin arkadaşlarının sana yaklaşımı gibi olmadı. Bunu çözmek için arkadaşlarınla bu sıkıntını paylaş ve ondan sonra arkadaşlarından sana karşı olan davranışlarını düzeltenler ile arkadaşlığını sürdür, diğerlerini ise kendinden uzak tut. Dediğim gibi senin boy kilo oranın belki ideal değil ama çok normal bunu kendine dert edinmeden sporunu ve beslenmeni geliştir. Bu konularda arkadaşlarımız yukarıda birçok link vermiş, onlardan incelemeye başlayarak forumu iyice araştır. Birgün bütün bunların hikaye olması senin gayretine kalmış.

Sıskatör bunu beğendi.
  9. Sıskatör

Sıskatör Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben annemle konuştum şu anda benim yüzmemi , body mi daha fazla işime yarar sizce annem yüzmeye tamam dedi body i konuşmadım daha ne yapaym ?

10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle bu arkadaşlarınla olan ilişkilerini bende bitirmeni öneririm. bunlar ilerde sen iyi de olsan seni çekemeyecek ve bir kulp bulacaklardır sen hiçbir şekilde bu arkadaşlarını takmamanı öneririm. 2 ay yapıp bırakman hata olmuş tabiki öncelikle bu sana ders olsun bundan sonra body e başla ve sonunu düşünme gidebildiği yere kadar gitsin. önüne bir hedef koy ve herşeyi ona göre uyarla, ona ulaşmak için gayret et. arnold un da dediği gibi herkez bir gün istediği vücuda kavuşur. yeterki ulaşılmak istenen hedef den ne olursa olsun şaşılmasın.

sen başla bir bakalım düzgün çalış,sağlam beslen, iyi dinlen, kafana bu tip şeyleri takma, gel burada forumu oku hergün, bir kitap misali.sonrada yavaş yavaş gelişmeyi bekle. bu sporun en güzel yanı insanın özgüvenini arttırması. o seninle dalga geçen arkadaşların ilerde sana bakıp imrenselerde sen kendini onlardan o kadar yukarılarda göreceksinki onların sana söylediği övgü dolu sözlerde sana çok basit gelecek. bunlar kimki beni değerlendiriyorlar diyeceksin övünemeyeceksin bile. övünmen için kendinden daha iyilerinin uyarılarına ihtiyaç duyacaksın.bunun için öncelikle bu sefer bırakmamak üzere body e başlamalısın.

hiç unutmam bende bundan 3 sene önce 50 kg lerdeydim. spora başlayacakdım ama o kadar inceydimki kendime görede, diyordum kemiklerimimi geliştireceğim, zaten body e gitsem 50 kg yim iyice kilo veririm diyordum:D denize gittiğimizde kaburgalarım sayılıyordu ufakken. yani çoçukluğumda zayıf geçmişdi. sonra body e başlamışdık arkadaşla, başlarken diyordumki 3 ay giderim fıstık gibi olurum diyordum. 1 ay gittim bırakdım. sonuç; sıfıra sıfır elde var sıfır. hep yanarım keşk o zamandan beri devam etseydim diye şu an 3. senem olacakdı. şu an 100 kg oldum ve kendimce iyiyim.bırakmayı kafamdan geçirmiyorum. çünkü artık herşeyi biliyorum . bilmediklerimide sitedekiler sayesinde okuyorum öğreniyorum. sana diyorumki yeterki başla gerisi gelecek. sen şu an tedirginsin bende birşey yok nasıl başliyim diyorsun. hiç birimiz kaslı spora başlamadık. kimimiz şişmanız diye, kimimiz ise zayıfız diye başladık bu spora. önemli olan bu değil senin bu sporu devam ettirmen için vereceğin azimdir önemli olan ve sabır.

Sıskatör bunu beğendi.
  11. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/pitbull-mahmuttan-resimler-boy-183-t8649.html

bu üyenin profiline bir bak ve gelişimi gör. Eminim sende düzenli çalışır beslenirsen iyi bir konuma geleceksin. Dalga gecebilirler sen kafaya takma ya uzaklaş hiç bir şey olmayacaksa ya da düzgün bir biçimde konuş söylediklerinden rahatsız olduğunu bir şekilde saygılarını kazan. Zaten karaktersiz insanlarsa kendi ezik bastırılmış duygularını bir şekilde dışa vurma eğilimindedir bunlar kafana takma

Sıskatör bunu beğendi.
  12. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    hepimiz istediğimiz vücuda sahip olsak bu sporu neden yapalım ki ;)

///MPOWER ve Sıskatör bunu beğendi.
  13. Sıskatör

Sıskatör Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Off aşırı güzel vücut yapmış yaaa böyle olsam allahtan daha ne isteyim ben

14. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    maddi ve manevi açıdan ikisini birden yapmak çok gelmiyecekse ikisini de yap derim ben. vücut geliştirmede ağır antrenmanlara daha girmeyeceğin için iyi olur, ikisi birbirini tamamlar. ama ikisini de aynı andan yapamam dersen ben hazır yaşın da çok değilken yüz derim. önünde daha en az 1-2 sene var kemik gelişimini tamamlaman için. bu yaşta yüzmenin ileriki yaşantın ve body hayatın için çok olumlu katkıları olacağını düşünüyorumthums:

15. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bi cok arkadas yazmis zaten ama bende ekliyorum o arkadaslari direk olarak sil demeyecegim cünkü 16-17 yas civari yani daha cocuk denecek yastasiniz.onlarda belki nazimiz geciyor diye seni cok kirdiklarini senin bunu icine attigini bilmedikleri icin takiliyorlardir.bazi arkadaslar onlari hayatindan cikar falan demis ama bir cogumuz o yaslarda birbirimize lakap taktik takildik..direk olarak kimseyi silemezsin yoksa cevrende kimse almaz...neyse bunu gecelim sunu sana söyleyim sporunu yap beslen ama en önemlisi stres yapma kendine.bak ben su an 28 yasindayim ve 80 kiloyum...ama daha 4 sene öncesine kadar yani 19 ve 24 yaslari arasinda tam 52 kiloydum.boyumda 1.73 cok kisa sayilmam..yani kemik ve üzerinde deri vardi baska sey yoktu..beni hastalikli saniyordu millet.ama inan senin kadar kafaya takmiyodum...kilo bu alinir verilir..kafaya takma sporunu yap.daha cok gencsin.

16. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Valla aslında benım vucut olarak bir kusurum yok ama benim cevremdeki insanlar cok piskopat. Liseye gectim yani gecmez olaydım dedım ben boyle ınsanlar gormedım. Yani ileride terörist olacak insanlarla okuyorum diyeyim ben sana yani o derece abartmıyorum. Bu spora başlamamdada bu etken oldu aslında. O yuzden cok hırslıyım. Sende hırslı ol. Hırs yap ama hırsının body kurallarının dısına cıkartmasına ızın verme o zaman da sonuc alamassın. Bence sil onları sivasli silme demis ama emin ol oyle arkadasın olmaktansa cok akıllı bır dusmanın olsun. Yani benım akılsız dusmanlarım var akılsız dusman gıbı kotusude yok. Akılsızlar ama güçlüler.

Neyse sen yüzmeye de git. Hem hız kazanırsın hemde bir cok sporda geliştiremeyecegin, açamayacagın kaslarını acarsın ve atletik olursun.

Coyote bunu beğendi.
  17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın diez, harika bir örnek vermişsiniz. Kesinlikle bu insanları asla ciddiye almamak gerekiyor. Hatta gülüp geçmek ve hiç sinirlenmemek yeridir. Ancak korkarımki kişilik bozukluğu bir salgın gibi gelişiyor. İnsanlar kendilerine inançlarını yitiriyorlar.

Dostluk ve arkadaslık ise birbirinden ayrı iki kavram gibi. Özellikle insanın bir veya iki dostu olur ama yuzlerce arkadası olabilir. O yuzden karakter sahibi insanın yapacağı birşey insanlarla dalga geçmemek hatta hatalarını, kusurlarını örtmeye çalışmaktır.

Bu arada kesinlikle karşınızdaki kim olursa olsun, kendi düşüncelerinizden ve hedeflerinizden çok büyük sorunlar olmadığı müddetçe vazgeçmek, büyük sorunlara itiyor insanı.

Bu arada basımdan geçeni bende anlatmak istiyorum. Askerden geldim ve askerden önce sattığım bisikletimin yerine yeni bir bisiklet aldım. Tabi arkadaşlarım askerden sonra artık bisiklete binmessin motor veya araba alırsın falan diyorlardı. Tabiki benimkisi bir tutku hepsine gülüp geçiyordum. Hatta hafta sonu bir yerlere gideceğimiz zaman, bisikletimide yanımda götürüyordum ve hep dalga geçme girişiminde bulunuyolardı. Sora ben bu arkadaşlara her zaman güleryüz gösterıyordum. Bir gün gene hafta sonu buluşacağımız kafeye bisikletimle gittim. Bir arkadasım benimle ciddi ciddi alay etti hemde kızların yanında,alay ediyordu ve ben kımseyı kırmamak için gülüp geçiyordum sakın sakın, ama karakteri zayıf bir insan olmadığım icin kendisine kötü bir karsılık vermedım. Hiç bir arkadaşıma bunu yapmadım. Baya sonra bunlar artık alıştılar ve beni hor görmemeye başladılar. Hatta bisikletle gitmediğimde, neden bisikletle gelmedın birşeymi oldu diyorlardı. Arkadaş çevresindeki kızlar ise hiç birisi benimle ilgilenmiyordu ama ne olduysa benım kararlılığım ve aldırmamam sonucu butun her sey tersine dönmüştü benimle dalga geçen kızlardan birisi bana çıkma teklifi bile yaptı :) inanılmaz olan ise hiç birşey özgüvenimi kırmadı, kıramadı. Beni saldırgan bir insan yapmadı. Butun olumsuz dusunceler birer rüzgar ben ise kökleri toprağa sağlam tutunmuş bir ağaç gibiydim, halada öyle devam ediyorum. Bir yaprak olarak yaşayabiliriz, kendimizi rüzgara bırakabiliriz ancak bir ağaç gibi yaşamak kararlılık ister.

Sonra bir çok arkadaşım gelip benden özür dilediler. Benim onlara yaptığım bütün olumsuzluklarına rağmen içten gösterdiğim hislerimin farkına vardıklarında yaptılar bunu.

Asla pes etmemek gerekir diye dusunuyorum, inatçılık değildir bu, birilerine üstünlük sağlamak değildir. Bu bizim yaşamımız an ve an ilerliyor. Bedenimizi yöneten çevremız olamaz olmamalıdır. Beynımı ben yönetirim, Benlik ve kisilik gücü mal mülk ve zenginliğin bile ötesinde olan bir güçtür ve yazıkki gunumuzde bundan ödünler vermek zorunda bile kalabiliyoruz.

Yukarıdakilere ek olarak, hırstan bahsedilmiş. Hırs bir çözüm değildir. Çözüm sadece kararlılık ve azimdir. Çözüm vazgeçmemektir, pes etmemektir. Başarmayı dusunmektir çözüm, hırs ise intikam benzeri bir duygudur ve hırs ne yazıkki insana zarar verir. Yapılması gereken azimli olmak, pes etmemek ve yılmamaktır.

saygılar.

Son düzenleme: 9 Şubat 2009
    mystic, TuGhAn, diez ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. Aytosh

Aytosh Yeni Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    0
    bana da 18 yaşında fazla iri olduğumdan dolayı ilginç (ayı,kass gibi) lakaplar takıyorlardı, üniv e girdikten sonra kimse kimsenin boyu ya da kilosuyla uğraşmıyor.1-2 yıl bekle ve body e devam et ki 2 yıl sonra sen onlarla dalga geçebilesin.

19. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    çoğu kişi senin benzerin sebeplerle bu spora başlıyor bende öyle başlamıştım.İlk aylarda millet bodyci fln diye dalga geçiyordu.İşte hani kaç ay oldu gelişmemişsin fln diyorlardı bende sabır işi diyerek geçiştiriyordum soruları.Şimdilerde ise sınıfta sürekli bir body muhabbeti geçiyor herkes bodye başlasam mı diye düşünmeye başladı.Birkaç kişi başladı ama onlarda 3 ay giderim sen kadar olurum bırakırım falan diyorlar.Halbuki ben 6 ayda daha yeni yeni geliştiğimi farkediyorum.Onları da kırmadan bu sabır işi 3 ay gitmekten çok şey beklemeyin diyorum.Yanlız şu da var tatil zamanlarında anremanları sabırla ve ağır ağır yapıyordum.Şimdo okul açıldı ve bende bi hırs duygusu oluştu son birkaç antremandır çok hızlı yaptığımı farkettim.Kendime nasıl engel olucam bilmiyorum.Okulda arkadaşlar sık bakalım kasları deyip duruyorlar bu yüzden sanki artık daha hızlı gelişmeliymişim gibi geliyor.Ayrıca dalga geçen insanları hayatından çıkaramıyorsun öyle kolay kolay bi kere mecburi aynı sınıftasın karşılaşıyorsun iletişim kurmak zorundasın.Burda okula gitmeyipde iletişimini kes diyen arkadaşlar bunları da düşünmesi gerekiyor.

20. CRUNCHY

CRUNCHY Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bence sen çokta sıska sayılmazsın.Normal vücutlu birisisin.Bizim sınıfta 1.82 boyunda 55 kilo olan çocuk var.Çocukla Sırık diye dalga geçiyorum.Bazende diyorumki ona git biraz kas falan yap olum bi deri bi kemik kalmışsın diyorum.Oda boy uzamasını durdurduğu için ilgilenmediğini söylüyor.Yahu zaten o boya gerlmişsin daha uzasan nolur.

Sayfayı Paylaş