Daha kilo Alsam Yağlanır mıyım?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Karnitin tarafından 14 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Karnitin

Karnitin Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yaşım 17, ektomorf bir yapım var. Boyum 1.88, kilom 71. Spora başlamadan önce (3 ay önce) 59 kiloydum. 71 kiloya sorunsuz çıktım. Karın kaslarım ve bacaklarım eskisinden daha parçalı. Yağlanmış gibi değilim. Acaba kilo almaya devam edersem artık bir yerden sonra karın kaslarımı kaybedecek kadar yağlanır mıyım?

Vücut kitle indeksine göre ideal kilom: 80

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    90 kilo filan olursan karın kaslarını artık göremezsin. Yağlanma illa ki oluyor. Ben 78 kilodan 108 e çıktım. Süreci biliyorum sayılır. Dirty bulk da yapmadım. Normal ev yemekleriyle kilo almıştım. Beslenmem iyi sayılırdı. Hep dikkat ediyordum. Ve karındaki kaslar belli bir kilodan sonra perde arkasında kaldı. :)

Karnitin bunu beğendi.
  3. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    120 kiloya kadar büyü kanka, sonra da patlat definisyonu 90 kg'da parçaı bir herif olursun.

Şaka bir yana ne kadar fazla kilo da bulk'u bitirirsen definisyonda o kadar fazla kütlede parçalı olursun.

Karnitin bunu beğendi.
  4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Vücut değil, beden kütle indeksi(BKİ).
    Belli bir ağırlıktan sonra yağ hipertrofisi artacaktır. Yaşını da düşünürsek, yağ hiperplazisinin de artabileceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle bu süreçte ağırlık kazancını aylık 2-3 kg civarında tutabilirsin.

Karnitin bunu beğendi.
  5. wontas

wontas Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    beslenmene bağlı aldığın kütlenin ne kadarı kas ne kadarı yağ önemli olan bunlar, yağlandığını düşündüğünde 1 hafta kadar kalori düşürüp yağ yakımına odaklanıp tekrar devam edebilirsin

Sayfayı Paylaş