Daha ilk kardiyoyu tamamlayamadım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Blacktear tarafından 17 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Blacktear

Blacktear Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yaklaşık 3 yıldır spordan çok uzak bi hayatım oldu ve yeter artık diyerek salona yazıldım. İlk günün programında hoca çok zorlamayalım 4 gün kardiyo yapalım dedi.
    İlk antenmanım bisiklette (ama bacaklar önde su bisikleti sürer gibi olan adını bilmiyorum) 10dk level1'de 65in altına düşmeme 10dk level2'de 70in altına düşmeme. Açıkçası zorlansam da tamamlayabildim. Ve çıkınca bacaklarım düşmeye başladı. Yürüyemiyodum hele merdivenler ölümdü. Üst bacağımı çok zorladım sanırım ama herkes bunu yaptı ve kimsede böyle bişey olmadı. Artık nasıl hamladıysam. Neyse biraz dinleniyim yüzümü yıkayayım dedim lavaboda midem bulandı başım döndü dedim noluyoz. Hafiften korkmaya başladım yani tırt bişey olarak geçen bi antrenman yaptım sonuçta. Sonra 2.antrenmana geçtim. Eliptik bisiklette 15 dk. Ama benim dizim bükülmüyordu. 5 dk yaptım ve sonra başım döndü bacağım tutuldu kendimi zor attım aletten. O gün başka bişey yapmadım. Yürümekte zorlandım. Ertesi gün normal olarak üst bacağımda ağrı vardı. Ağrı önemli değil katlanırım ama dizimi bükememek nedir ne yapmalıyım yorumlarınız nedir

2. beycank

beycank Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Ters bir hareket yapmış olabilirsin, kardiyoda olsa başlamadan önce mutlaka temel ısınma, esneme hareketleri yapmanı tavsiye ederim. Spordan sonra mide bulantısı baş dönmesi bir kere benim başıma gelmişti. Nedeni ise yemek yedikten sonra sindirilmesini tam beklemeden spor yapmamdı. Böyle bir hata yapmıştım maalesef. O günde sadece cardio yaptım ve bende lavobaya gidip elimi yüzümü yıkadıktan sonra senin dediğin şeye benzer birşey yaşadım. Bunu yaşamanın sebebi belki bu olabilir.

Sayfayı Paylaş