Daha önce kilo vermiş arkadaşlar

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve korkmazyigit48 tarafından 3 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. korkmazyigit48

korkmazyigit48 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar öncelikle selam beni bilen bilir bu konuda çok yardımınızı istedim fakat tatmin edici bi cevap alamadım pek . Şu kilo verdikten sonra sarkma olayından bi çok muzdarip arkadaşlarımız var aynı zamanda onların da adına sormak istiyorum. Gençler benim daha önce sarkmalarım vardı şu şekilde toparladım diyicek yardım edicek biri yok mu artık cidden resmen hayattan zevk almamaya başladım bu sorunla uğraşmaktan yardımcı olursanız çok sevinirim

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Ne kadar şişman olduğuna bağlı, şöyle 150 küsür kilolarda isen sarkma olabiliyor özellikle hızlı kilo verince.

Ama sen obez değilsen sırf göbeğinde biraz yağ var diye neden sarkma olsun.

3. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    150 kilodan düşmeye gerek yok. Ben 105 ten 76 ya düştüm. Hayatım boyunca kiloluydum. Şuanda 80 kiloyum . Ve sarkmam var :(

4. 8 GyM

8 GyM Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    53
    Cilt sarkmalarından en kısa sürede kurtulmak için sizi bu konuda maddeler halinde bilgilendirmeye çalışacağım.
    1.KİLO VERME HIZINI GÖZDEN GEÇİR
    Kilo vermek ya da almak hatta boyunuzun uzaması bile derinizin adapte olamayacağı kadar kısa bir sürede gerçekleşiyorsa cilt sorunları meydana gelir. Kilo aldığınızda bu cilt çatlakları olarak,kilo verdiğinizde cilt ve deri sarkması olarak ya da boyunuz uzadığında ise lif yırtılmaları olarak karşınıza çıkabilir.
    Kilo verirken cilt sarkmalarını önlemenin EN BÜYÜK KURALI bu işlemi olabildiğince yavaş ve yumuşak bir geçiş ile halletmektir.Tabi ki sabırsızız ve hızlı sonuç görmek istiyoruz. Bu zaten hemen herkeste aynıdır.Haftada 1 kilodan fazla kilo vermeniz cilt sarkmalarına neden olabilir.
    2.BOL SU İÇ
    Su alımı çok önemlidir. Vücudunuzun temizlenmesi,kan dolaşımının hızlanıp vücudunuzun ve metabolik sisteminizin yavaşlamaması için su çok gerekli. Günde en az 6-8 bardak su içmek,cildinizi canlandırıp toparlanma sürecini hızlandırır. Daha sıkı bir cilde sahip olmak için su alımınıza önem veriniz.
    3.CİLDİNİ NEMLENDİR
    Doğal yağlar kullanarak veya vücut nemlendirme ürünleri ile cildinizi nemli tutmalısınız.Eğer alerjiniz yoksa hindistan cevizi yağı vücut nemlendirme için önerilen bir doğal bitkisel yağdır.
    Ek olarak bebek yağları da cildinizi nemli tutmanız için etkili bir seçim.
    Neden neme ihtiyacın var?
    Sarkmış ciltte meydana gelen çatlamalar ve kırışıklıklar kuru bir cilt yapısına sahipseniz kalıcı hale gelir ve daha da ilerler.Bunun önüne geçmek,cildinizi nem ile besleyip rahatlatmak,kırışıklık ve çatlakların önüne geçmek için nemlendirmeye ihtiyacınız var.
    4.EGZERSİZ YAP
    Kilo verme sürecinde zaten büyük ihtimal ile egzersiz yapmaya alışmış olmalısınız.Bırakmayın!Egzersize bu kez sıkılaştırıcı hareketler ekleyerek devam edin.Bölgesel sıkılaştırmalara yönelebilirsiniz.Hareketi kesmek,metabolizmanızı yavaşlatıp tekrar kilo almanıza neden olabileceği gibi cildinizin sıkılığını kaybedip tekrar sarkmalara neden olacaktır.
    5.SABIRLI OL
    Merak etmeyin, sarkmış cilt ve derinin bir problem olduğunun farkında olan sadece siz değilsiniz,metabolizmanız da farkında.Vücudunuz düzeltmek için gerekli çalışmalara başladı. Siz de bu süreçte doğru beslenme alışkanlıklarınızı koruyup,egzersiz yaparak onu desteklemeye devam edin.İlk 3 ay içerisinde gözle görülür belirgin bir toparlanma fark edeceksiniz.Bu yüzden her ay düzenli benzer fotoğraflar çekinmenizi tavsiye ederim. Toparlanma süreci 1 yıl kadar sürebilir.Vücuttaki sarkmanın miktarına bağlı olarak bu süreç değişiklik gösterebilir.
    6.MASAJ
    Masaj,uygulandığı bölgede kan dolaşımını hızlandırarak sıkılaşma ve bölgesel bir dirilik sağlar.Bu nedenle,sarkmaları toplarlamaya çalıştığınız bu dönem içerisinde masaja önem verin.Duşta suyla bile masaj yapabilirsiniz.Tabi ki en iyisi bir uzmanın,kan dolaşımını hızlandırıp sizi rahatlatacak güzel bir masaj yapmasıdır.
    7.HAREKET ET
    Normalde olduğunuzdan daha hareketli olmanız gereken bir dönem.Vücudunuz sarkmaları toparlamaya çalışıyorsa ihtiyacınız olan yukarıdaki ipuçlarıyla birlikte hızlı bir kan dolaşımı ve egzersiz.
    Gün içerisinde hareketli olmaya özen gösterin.Dans edin,merdivenleri çıkın asansöre binmeyin,yürüyen merdiven kullanmayın.Bunu yapmak hem kilo almanızı önler hem de kaslarınızı sıkılaştırıp sizi daha canlı tutar.

5. korkmazyigit48

korkmazyigit48 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    107 kilodan 70e düştüm boyum 1.83 öyle haberlerde gördüğümüz kadar olmasa da özellikle çekince gelen yumuşak bi derim var fitness hocam zamanla vucudun adapte olacaktır dedi siz ne düşünüyorsunuz çok teşekkür ederim

6. serialno

serialno Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    bir noktay akadar adapte olabilir ama sen 40a yakın kilo vermişsin. tam olarak istediğin görüntüye ulaşamayabilirsin. bunun yöntemi de açıkçası kas kütlesini hayvan gibi arttırmaktan geçiyor. o zaman sarkan deriler baya bi toparlanıyor. üzerine insanlar çok fazla kardiyo yaparak kilo veriyor eldeki kas kütlesi de gidiyor iyice vücut lastik gibi oluyor.
    yukarıda arkadaş yazmış bir de üzerine niveanin q10 sıkılaştırıcı kremi var kol altlarında birkaç arkadaşımda işe yaradıgına şahit oldum. karın ve bel bölgesinde maalesef etki alamamış.

7. korkmazyigit48

korkmazyigit48 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    hocam şöyle söyliyim kesinlikle ameliyat olmak istemiyorum ya iz kalmasındansa doğal yollardan savaşmak istiyorum bununla

Sayfayı Paylaş