daha önce diş yaptıranlar bakabilir mi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve mevsres tarafından 3 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar daha önce diş yaptıran veya bu işleri gerçekten bilen arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Yaşım 19, dişlerimi temizlerin o konuda sıkıntı yok ama genetik olarak çok yamuk olduğu için çocukluktan beri böyle kaldı, aşırı yamuk hem de, çarpık değil yani, doktora gittim dediğine göre 5-6 tane dişin çekilecek. Kendi dişlerim oldukça sağlam köprü kurmak için çok iyi, İmplant'a gerek yok yani.

Şimdi ben tamamen dişlerimi yaptırmayı düşünüyorum, bu işler nasıl oluyor sizce? Köprü diş sürekli düşüyor falan diyorlar, Köprü diş bu işte tek alternatif midir? Gerçekten dişleri kusursuz güzel olan insanlar ve hatta artistler falan da köprü diş mi yaptırıyorlar?

Genç yaşta kötü dişlerle dolaşmak istemiyorum, o yüzden bu konuda imkanım olduğunca para yatırmayı düşünüyorum, tabi aşırı pahalı da verecek kadar maddi durumum yok.

Genel olarak bu konuyu bana ayrıntısı ile anlatırsanız çok memnun olurum, teşekkürler. :)

Örnek fotoğraf olarak bunu atıyorum, bu resimdeki kadar çok sayıda yamuk dişim yok, ancak mesela dişlerimden bir tanesi böyle o yukarıdaki dişler gibi aşırı tepeden çıkmış, şimdi o dişe tek çare çektirmek midir?

2. Xavius

Xavius Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Engineer
    resimdeki vampirmi
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Aralık 2016 ---
    tel takma ihtimalin yokmu disler cekildikten sonra

Son düzenleme: 3 Aralık 2016
    ahmet377 ve ciliktahres bunu beğendi.
  3. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    geçmiş olsun kardeş.diş yaptırmak gerçekden zahmetli öyle bir haftada hadi yapalım bitsin birşey değil zaman alıyor.5-6 diş çekilcek falan diyorsun hepsini bir anda çekmezler parça parça çekerler.sonra çekilen yerlerin iyileşmesi beklenecek sonra dişler yapılacak takılacak senin o dişlere alışma sürecin var bir süre dilini falan ısıracaksın :) bu arada beslenme ister istemez sekteye ugrayacak şimdi beslendiğin gibi beslenmeyeceksin illa eksikelr oluşacak bunları gözardı etme.çorbayla karın doymuyor çünkü sert şeyler yemek zahmetli oluyor çorba içmek icap ediyor genelde.ben gibi bolbol tavuk çorbası içersin :) implant yaptırmak köprüye göre pahalı.köprüler düşer falan herkesde olacak şey değil benim ağzımda 15 yıllık köprü var 4 tane daha hiç düşmediler yeri geldi fındık falan kırdım yedim, bu tamamen dişçinin ustalığına bakar.şuanda sorun olarak sırıtıyorlarsa şimdiden tedbir almaya biryerlerden başla ileride daha buyuk dertler açılmasın başına. diş ağrısı berbat birşey hatta derlerki diş ağrısı ile doğum sancısı aynıdır.diş ağrıdımı insan kafasını duvara vurmak istiyor :) hele birde apse falan oldumu antibiyotiksiz tedavi şekli yok o bile bir uğraşmaca 1 hafta antibiyotık kullandırıp apse dağılıyor öyle çekiliyor.diş derdi olana allah kolaylık versin.

ciliktahres ve mevsres bunu beğendi.
  4. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Benim tek bir dişim platin onu kesip platini yapıştırmıştı ama sende işlem nasıl olur bilmiyorum. Eğer o kadar kötüyse bütün yamukları çektirip platin yaptırabilirsin.

mevsres bunu beğendi.
  5. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    ben ust dislerimi yaptirdim hocam , ustte toplam 5 dis birakti doktor benimde yamuktu cogu ve curuktu bir kaci , uzerine porselen dis yaptirdim toplam 12 dis yaptirdim galiba 2 bin tl civariydi 1.5 sene oldu sapa saglam valla hic bir sorun yok. tabi dis cekimi temizleme vs hepsi 2 bin tl nin icinde.

mevsres bunu beğendi.
  6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Teşekkür ederim, bakalım inşallah sorunsuz yapabilirim, İmplant bu arada ne demek? Mesela kendi dişin yoksa eğer çivi çakıp dişi onun üzerine yapıyorlar galiba, o değil mi? İnsanın köprü kurmak için kendi dişi varsa İmplant'a gerek yok ben o şekilde biliyorum, yoksa İmplant olayını yanlış mı anlamışım? :)

Aynen, benim dişlerimin zaten bir çoğu yerinde, birkaç tane yamuk diş yaptırılacak hepsi bu. :)

7. mali67

mali67 Üye

Beğenileri:
    2.593
    Ödül Puanları:
    123
    Cene kemigi kalınlığı yeterli ise implant yapılabilir çeneye çivi şeklinde dişi monte ediyorlar.implant yapılacak yer yarilip önce içine çivi çakılacak yuva yapılıyor dikiş falan oluyor iyilesme sureci falan sonra yeni çiviyi çalıyorlar.kopruye gore daha zahmetli ve pahalı.kopru işini görürse uğraşmaya değmez bence.Alman mali Çin malı diyorlar dağınık fiyatlama var.1000euroyada tek dis var 1000tlyede.kopru yuvarlak hesap çoğu yerde 200tl civarında bizim burada.dogru anlamisin köprü olmayacak dis eksik olan yerlerde yaparlar çene kemiği kalınlığında yeterli ise

8. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Nacizane tavsiyelerim,
    -Biraz pahali da olsa implant tercih edin eksik dislerin yerine, ilerde cok faydasini gorursunuz
    -koprulerde temizleme vs problemi zor, ayni zamanda orjinal disler kisaltiliyor
    -- dislerde yamukluk varsa simdi tam zamani, bence 12-13 yasinda baslanmali, bir ortodontist ile gorusun, tel tedavisi..belki birkac yil surecek ama deger

Yazdiklarimda amac,
    -hayat kaliteniz artacak
    -psikolojiniz/ozguveniniz duzelecek

Tum bunlarinin yaninda senede bir dis hekimine kontrole gidilmeli, dis tasi temizligi vs yapilmali, ulkemizde cok ihmal efilen hirsey, nasil 1-2 ayda bir berbere gidiyorsaniz senelik dis hekimi ziyareti de ayni sekilde olmali

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

stefan35 bunu beğendi.
  9. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Her bir eksik dişe bir İmplant mı öneriyorsunuz? Yani 5-6 eksik dişim varsa 5-6 İmplant takılacak tarzına mı? Yani tekli implant.

Diş teli acaba yukarıdaki bir dişi aşağıya çeker mi? Ve bu ne kadar sürer sizce?

10. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Dis hekimi degilim genc, cevremde gordugum tecrubelere gore ve duzenli kontrole giden biri olarak konusuyorum. Evet asagi cekilebilir,
    Implant konusu, tek kotu yonu pahalica olmasi, ama maddi sorun yoksa ve sigorta vs kullanilabiliyorsa kesinlikle yaptirin.

Temel mantik kendi dislerinizin kesilmesi/asindirilmasi soz konusu olmasin, ve kendi disinizin koku saglamsa o dis cekilmesin.. bunun ustune her cesit tedavi makbul.

Tedavi bittiginde keske daha once yaptirsaydim diyeceksin

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

11. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Kendi ağzınıza ait fotoğraf yahut bir film ile bana forumdan ulaşın yardımcı olurum.Ama sadece bir fikir olur sizin için.En doğrusu bir hekime muayene olmaktır.

12. dvrzener

dvrzener Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    İmplant tedavisi konusunda çok dikkatli olmak gerekiyor. Kullanılan ürünlerin orjinal ve yan sanayisi bulunmaktadır.

13. dvrzener

dvrzener Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Benim dişlerde çürümüştü implant fiyatları düşükken yani dolar 2-3 lira iken yaptırmıştım. Şuan bir problem yok. Maddi durum el veriyorsa dişler yenilenmelidir.

Sayfayı Paylaş