Daha Önce Dirsek Sakatlığı Yaşayan Var Mı?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve treblek tarafından 28 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. treblek

treblek Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Merhaba arkadaşlar. Bende son zamanlarda biceps ısıtırken dahi dirseğin triceps tarafında batma oluyordu ve pasif kullanımda hafif ağrı ama önemsemedim. Sonra fizyoterapiste gittim manuel muayeneden sonra çok kullanıma bağlı olabilir dedi krem yazdı. Şimdi çok hafif kilo ile biceps ısıtırken dirseğimden tık tık
    sesler geliyor ağrısız şekilde birkaç gündür kol çalışmıyorum diğer bölgeler ise hafif kilolarla. İlacı kullanmaya devam ediyorum. Daha önce yaşayan var mı böyle bir sakatlık, ne yapmamı önerirsiniz?

2. earcn

earcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biceps ve triceps programını yazar mısın

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. ShreddedLion

ShreddedLion Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    Sakatlık diyemem fakat muscle up çıkışında tam dediğine benzer dirseğin triceps e yakın kısmında bir ağrı oluşmuştu. Başta önemsemedim ve salondaki antrenmana geçerken triceps çalışmasına geldiğimde şöyle birşey olmuştu. Skullcrusher sırasında hafif çalışarak devam ederken sorun yoktu. Fakat ne zaman ki push down a geçtim ve aşağıda sıkıştırma yaptım ağrı iyice arttı. Sonrasında bende baktım kötü oluyorum bıraktım bir hafta boyunca direkt triceps çalışmayı. Ağır egzersizlerin kilolarını da azalttım. Hareket hızımı da çıkarken yavaşlatıp hızlı vuruşlar yapmayı bıraktım. Sonrasında yeniden egzersizlere dönüş yaparken de kickback ile hafif çalışarak başladım sonra ise ısınma olarak kullandım geçti. Geçmiş olsun. Sen sana verilenleri söylendiği gibi kullan ve vücudunu dinle. Baktın yaptığın hareketler zorluyor bir süre dinlen. Dinlenmek de önemli sonuçta hatta bazen dinlenme ardından hareketlere geri dönüş daha iyi bile olabiliyor.

Sayfayı Paylaş