Düzenli Spor Yaptığım Halde Kilo Veremiyorum.Destekleriniz ricamdır.

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve Tuğçee81 tarafından 30 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Tuğçee81

Tuğçee81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, 1.66 boy 63 kiloyum. Haftanın 6 günü aksatmaksızın spor yapıyorum. (Insanity, TapoutXT) 1 saatlik cardio ağırlıklı programlar. Kahvaltı olarak standart haşlanmış yumurta, domates, peynir.,öğlen atlıyorum yada zeytinyağlı birşeyler ve 1 dilim kızarmış ekmek, akşam ise 1 kase salata. Tatlı yemiyorum, Hamur işi yok. Yapılması gereken herşeyi optimal düzeyde yaptığım halde kilomu neden düşüremiyorum? Daha fazla spor yapmam da, daha az yemem de mümkün değil. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. Tr-X

Tr-X Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Kalori hesabı yapmanız lazım, eğer ki hesaplama yapmanıza rağmen gene kilo veremiyorsanız büyük ihtimalle çok uzun süredir diyet yapmaktan metabolizmanız yavaşlamıştır. Eğer metabolizmanız çok yavaşladıysa diyete bir müddet ara verip yeniden başlayın.
    ------------------------
    Günlük almanız gereken kaloriyi ölçebilirsiniz aşağıdaki linkten:
    https://www.agirsaglam.com/beslenme-rehberi/
    --------------------
    Değerleri hesapladıktan sonra günlük takibini yapacaksın, bunun için FatSecret veya Diyetkolik'i kullanabilirsin :
    Misal 1 ekmek yedin hemen programa ekleyeceksin o sana ne kadar kalori içerdiğini gösterecektir. (Fatsecret'ın uygulaması var telefonda)

Ek olarak ,Vücudunun ne kadar kalori yaktığını öğrendin diyelim ömür boyu o hesapta kalmayacaksın, haftada 1 veya 2 haftada bir bunu yeniden hesaplayacaksın çünkü amacına göre ya kilo alacaksın yada kilo vereceksin vede bu değerleri etkileyecek.

Amacın sadece kilo vermek ise Günlük Kaloriye dikkat etsen yeter.

3. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kalori alımınız çok az. Dinlenme metabolik hızınız azalmıştır. Böyle durumlarda adaptasyondan dolayı ağırlık kaybı zorlaşır. Beslenmenizi gözden geçirmenizi veya toplum sağlığı merkezindeki bir diyetisyen ile görüşmenizi tavsiye ederim.

4. Tuğçee81

Tuğçee81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler. Öncelikle yağ ölçümü yaptırmam gerek sanıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2018 ---
    Evet, oldukça az yiyorum, spor programım ağır, uygun beslenme programı nasıl olmalı?

5. Tr-X

Tr-X Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Eğer ben araştırma yapamam onunla bununla uğraşamam diyorsanız ki öyle gözüküyor,respect hocamı dinleyin. Size burada birileri mantıklı bir diyet programı yazsa bile o diyet programını en geç 3-4 hafta sonra değiştirmek gerekecek o zaman ne olacak ? 10 üyenin bir diyet programı istediğini düşünün her 3-4 haftada bir diyet programımı yazılacak ? Yardımcı oluruz bilgimiz dahilinde ama buradaki kimse köle değil. Bu yüzden araştırma yönünde kendinizi geliştirmeyecekseniz bir diyetisyene görünün o size yardımcı olsun.

respect2us.23 bunu beğendi.
  6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Buna doğrudan cevap vermek maalesef mümkün değil. Çok fazla etken var. Beslenme alışkanlıklarınız, besin tüketim sıklığınız gibi detaylar bilinmeden program önerilemez diyebiliriz. Bu yüzden toplum sağlığı merkezlerindeki/asm bir diyetisyen ile ücretsiz görüşüp destek almanızı tavsiye ettim. Sorularınız olursa burdan sorarsanız cevaplandırabilirim yine de. Başarılar.

7. Alperen bayraktar

Alperen bayraktar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Kilo vermekten kastın nedir ? Yağ yakmak mı yoksa vücudundan su atmak mı ? Her ikisinde de tartıda farklılık yaşarsın, ama görünümünde daha net bir değişim istiyorsan daha yoğun çalışmalısın. Anladığım kadarıyla kas yapmak gibi derdin yok ondan ziyade cardio ağırlıklı program ile zayıflamaya yönelik bir antreman. Vücudunda ki yağı yakmak istiyorsan nabzını yüksek tutup vücut ısını arttırmalısın. Koşu bandına çıkıp sadece yürüyüp koşma. Örnek vermek gerekirse 10 dakika eğimli yürü 3 dakika normal yürü. Ertesi gün bisiklete bin. Daha sonra eliptik yap. Olay nabız hızında ve vücut ısında. Terledikçe erirsin

8. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    Çok dusuk kalori bence.. ayni zamanda günlük almanız gereken değerlerin vitaminlerin minerallerin doğal dengenin çok altındasınız. Kesinlikle proteinleri ekleyin ve karbonhidratınızı pirinç tarzı besleyici kaynaklardan alın, ekmeğin sindirimi zordur.Yaglar hormonlarınız açısından çok önemlidir. Şahsi tavsiyem yağı pişirirken degil yemek piştikten sonra üzerine kullanmanız. Yağları kontrollü şekilde tuketin evet cardio yapın ama bundan ziyade ağırlıkta çalışın. Kalori içmeyelim, net olarak 3 öğün yapalım ve ayni saatleri yakalamaya çalışalım. Vücut kıtlık sürecine girdiğini düşündüğü icin metabolik hızı yavaşlatır. Çok fazla egzersiz yapıp kendinizi stresse sokmayın .Hem egzersiz hem düzgün bir beslenmeyle bağışıklık sisteminiz normale dönecektir.

9. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Karbonhidratı sıfırlayın yagı ve proteini artırın kilo basi 1 gr protein 1 gr yag alin sabahlari kahvaltiyi es gecin onun yerine kahve ve yag tuketin kastettigim ketojenik takilin 2 hafta kilo veremediginiz halde pirinc vs tavsiye edenler olmus oyle bir hata yapmayin kesinlikle pirincin ekmekgin makarnanin sekerde farki yoktur

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38

Bir bayanın gerek kadınsal vaziyetleri olmak üzerine hormonlarının düzenli çalışması icin karb alımı kesinlikle şarttır.Cunku menstruasyon dönemlerinde Demir de dahil olmak üzere (oksijenin hücrelere taşınması!)birçok değer düşer . Ketojenik takılmak icin önce vücudu ketosise hazırlamak ve keto diyeti devam ettirmek ( ki çoğunlukla maliyetli bir is ) Ayrıca kahve tüketiminin fazlası selülit oluşumunu tetikleyecek ve vücut suyu ketoda hızlıca atacağı icin de deriniz sağlıklı olmayacak . Ketoda kan şekeri dusuk olacağı icin ilk zamanlar çoğunlukla halsiz olacak kişi zaten.Buna extra ketojenik diette genellikle 20-50 gr lik bir karb araligi vardır buda genellikle sebzelerden alınır. Bir on hazırlık ince detaylarla kişiye özel bir planlama gerektirir. "Bayanlar ve erkeklerin metabolizma ve hormonlarının eşit değerde olmadığını ve ayni şekilde çalışmadığını unutmayalım" Dönemsel bir diyet yerine bunu yaşam tarzına çevirmek kişiye daha olumlu etkiler ve kalıcı bir form sağlar çünkü. Sevgilerimle.

11. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Karbonhidratlarin besleyiciligi yoktur (yesil sebzeler haric)ve kilo vermek isteyen birine pirinc tarzi gidalari tavsiye etmissiniz bu bence cok yanlis. Dogrudur keto da vucut mineral vitamin atimi yapar cunku vucut cok fazla su atar bu donemi atlatana kadar eczane urunleri mineral vitamin takviyeleri kullanilabilir. Ve bol yesil sebzeler tuketilebilir glisemik indeksi dusuk olanlar. Kaldı ki bir kadın butun bir ayını period olarak gecirmiyor bu diyet ideal 3 haftadır 2. Asama olarak low carb devam edilir. Bakın yine söylüyorum karbonhidratlar tamamen gereksizdir ama tadı güzel kan şekerini fırlattığı ölçüde doyurucu sonrası malum kısır döngü tatlı krizleri vs.

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş