dünyanin en büyük köpegi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve sivasli tarafından 25 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    allah sahibine bagislasin, bu akbaslarimizin masallahi var thums:

2. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    yalniz bi nokta varr bunlarin ikiside akbas degildir..üsteki köpek tam hakiki br kangaldir.allataki resimdeki köpekte ben bütün özellikleri görmesemde oda bir kangal olarak verilmistir,ama akbasla alakalari yoktur

3. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Akbaşın burnu siyah olmaması lazım gelir. O yüzden kangaldır.

Ama bir de; bi yerde (hatırlamıyorum tam zamanını yerini) akbaş ve karabaşı kangalın alt türleri olarak gösteriyorlardı... Her ikisi de kangalın ayrı cinsleri diyorlardı...

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Nasıl insanlarda genetik olayı varsa kangallardada var genelde genetiği çok iyi kangallar 100 doğumda bir oluyor ve bu kangal özel bakılırsa yukarıdaki resimdekiler yanında basit kalır ne yazıkki bu özel ayrılanlar yüksek meblalar ile dışarıya satılıyor diğer normaller içeriye

5. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Evet akbaş kangalın alt türüdür.

opasan bunu beğendi.
  6. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    bizde bu isi yaptik flexorr hatta amca ogullarim halen yapiyor..ama bu olay böyd degil.bu yüz dogumda bir olayi bence sacma..ana baba saglamsa genelde yavrular iyi cikar.yani öyle yüz dogum isi sacma.zaten bi köpek yüz sefer doguramadan ölür..ayrica yüksek meblaya disari satilir meseleside söyle.kimse öyle safkan digerlerinden daha iri köpegini yüksek fiyatta olsa satmaz cünkü onlar damizlik olarak saklanir,bi sefer yüksek fiyata satacagina onu damizlik yapip her zamn yavrularindan para kazanilir,,yani altin yumurtlayan tavuk meselesi

7. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    100 doğum bir köpeğin yapması imkansız ben 100 doğum dedim aynı köpekten demedim yani 100 farklı köpekteki doğumlarda olabilir

8. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    anladim ama bu iyi düsünürsen biraz sacma flexor.cünkü söyle düsün bu yüz köpegin hepside o kadar iyi bir kangal olmayabilir ve yüzüncü dogumda iyi bir köpek cikarmi sence..anlayacagin anasi babasi iyi olmadan bi köpek iyi cikamaz.yani köpegin seceresi önemlidir.senin dedigin tabiri caizse eskilerin söyledigi bir rivayte benzer biseydir...mesela bide eskilerin su lafi var.bir yilan eger hic bir insan ogluna görünmeden 20-30 yildan fazla yasarsa bu yilan bir ejderha olur cok asiri sekilde büyür,,,sence bu yilanin cinsinenmi bagli yoksa insanlarin görmemesinemi :) yani ben zamninda yaptim bu iis bi cokta köpek sattik..tü dünyada köpek saticilari o yavrunun kacinci dogum degil seceresine gösterip fiyat isterler.secerede de o köpegin dedelerine kadar tüm eski akrabaaglari yazar

FleXoR bunu beğendi.
  9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''senin dedigin tabiri caizse eskilerin söyledigi bir rivayte benzer biseydir''

evet eskilerin anlatımı

Sayfayı Paylaş