Düşmeyen Prolaktin

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve fearlestorm tarafından 12 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yaklaşık 10 aydır cinsel isteksizlik şikayetiyle son 1 aydır 3 farklı hastanede tahlil verdim. Ancak doktorlar prolaktinin çok yüksek olmadığını söyleyip ilaç önermiyorlar. Prolaktin bende sürekli 25 lerde geziyor kendimi sarhoş gibi hissediyorum. Ciddi derece cinsel isteksizlik var. Dostinex reçetesiz veriliyorsa gidip kendim alıcam resmen performansımda düşüklük ciddi isteksizlik var ve artık sıkıldım yeter... En son tahlilimde prolaktin 25,80 çıktı.

Anlayan arkadaşlardan öneriler bekliyorum bu durumda ne yapabilirim teşekkürler.

2. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Prolaktinin olması gereken normal değer 7-12 arası...Fazlası hafıza sorunları odaklanamama cinsel isteksizlik yapar.Doktorlar bu konularda çok bilinçli değiller, araştırmaları okumuyorlar kendilerini geliştirmiyorlar, dahası umursamıyorlar...Sebeplerini araştırmalı ve önlem almalısın sonrasında...
    Eczaneden bulabilirsen cabaser al, hem daha ekonomik hem de uzun süre kullanırsın.Bulamazsan dostinex de olur.Haftalık yarım tablet yeter normal aralığa girmek için...

fearlestorm bunu beğendi.
  3. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de sizin gibi düşünüyorum erkeklerde süt hormonunun işi ne hadi var neden bu kadar yüksek. Kadınlar da bile prolaktin 30 larda çıktığı zaman tedavi önerirlerken erkeklerde 25 çıkınca normal deyip göndermeleri sinirimi bozuyor. Bir de psikolojik deyip kestirip atıyolar insan kendi vücudunu tanımaz mı çok sinirliyim resmen kendileriyle çelişiyorlar akademik olarak kanıtlanmış birçok kaynak var prolaktinin erkeklerdeki sınır aralığı ve olumsuz etkileri ama hiçbir şey bilmiyorlar.

4. coder

coder Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yazılımcı
    Yer:
    istanbul
    Prolaktin fazlalığının belirtileri nelerdir?

5. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ne kadar süre kullansak yeterli olur 1 ay kullanım yeterli mi
    Seks hormonlarını baskılayarak her iki cinste de yumurtalıkları olumsuz etkiliyor. Sonuç olarak cinsel isteksizlik, kas yorgunluğu ve halsizlik yapıyor.

6. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Prolaktinin yükselmesine neden olan etken ortadan kaldırılmadığı sürece ilaçlar bırakıldığında tekrar yükselecektir.Altta yatan sebebi giderene kadar her hafta, cabaser 1 mg dan yarım tablet yeterli gelir...Dostinex de aynı maddedir, aralarında kimyasal yapıda bir farklılık vardır ve daha aktiftir.Onunda yarım tablet kullanımı işe yarayacaktır...Çok hızlı çalışan ilaçlardır neredeyse hemen düşürmeye başlarlar, bekleme süresi kısadır.

7. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    B6 vitamininin eksikliği prolaktin yükselmesinin sebepleri arasında olabilir birkaç kaynakta bahsetmiş. Ayrıca 1 yıldır uykuma dikkat ettiğim söylenemez 1 haftadır gece uykusu almaya dikkat ediyorum bakalım faydası olacak mı.

8. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hocam tahlil sonuçları gelmeye devam ediyor şok olduğum bi durum var 17-hidroksiprogesteron sonucu 11.94 nmol/L çıkmış bu aşırı yüksek değil mi? asıl sorun bu olabilir

9. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Erkek bireyler için yüksek...Böbrek üstü bezlerine baktır ters bir durum olabilir....

10. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam sırf konu için giriş yaptım size bir kaç önerim var bu konu hakkında epey bilgiliyimdir.
    1-Spor yapmalısın, bu forumda olduguna göre spor yaptıgını düsünüyorum spordan kastım 1 bucuk 2 saat kardiyo değil sağlam ağırlık idmanı yapmalısın.
    2-Çok uzun süredir definasyondasın çok az besleniyorsan kalori açıklıgı oluşturduysan mutlaka temiz bir bulka gir, (çok yağlı isen tabiki önce %12 %15 yağ oranlarına inmelisin vücudun hormanları için en optimal seviyeler budur vücut işini stabil yapar bu yağ oranlarında bundan dahada fazla düşürme yağ oranını bu civarda takıl.
    3-Sağlıklı yağlardan korkma ama çiğ olarak yiyeceksin kavrulmuş kuru yemiş değil çiğ yiğeceksin zeytinyağını yemeğe çiğ dökeceksin
    4-Gece yatmadan 1 yemek kaşığı zeytinyağı iç
    5-En geç 11 de uykuya dal uyudugun ortam kapkaranlık sıfır ses ışık hiçbirşey olmaması lazım boşlukta gibi uyuyacaksın. Dalamıyorsan 11 de uykuya göz bandı alabilirsin uykuyu destekler.
    6-Süt ürünlerini kesinlikle kes prolaktini arttırırlar.
    7-Kırmızı et tüketmeye çalış.
    8-Stresten uzak durmaya çalış.
    Hepsini dene bakalım ne oluyor.

11. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkürler hepsini denedim ancak faydası olmadı insan kendi vücudunu tanır elbet daha önce böyle durumlar yaşamadım hiç, kaldı ki o dönemlerde ne spor vardı ne de uyku. Stresli olduğum çok zamanlar olmasına rağmen isteksizlik yaşamamıştım. Ama şu son 10 aydır durum kötü. Pandemiye denk gelmesi de şüphelendiriyor beni çünkü bazı kaynaklarda virüsün testislere zarar verdiğini okudum.

Tat ve koku kaybı düşün cinsel istekte de kayıp var. Haftalardır yapmasam bile rüyalanma olmuyor...

12. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Hocam yakın zamanda antideprasan kullandınızmı baya arttırıyor cunkı antıdeprasanlar bu hormonu...

13. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kullandıgın herhangi bir ilaç varmı?

14. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Herhangi bir ilaç kullanmıyorum. Tekrar gidicem doktora bu sefer semen analizi için.

15. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Benim prolaktin normal mi? Prolaktin yüksek olunca testo düşüyor mu?
    Referans 4,56-21,01
    Sonuç 8,94

16. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Prolaktin normal. Erkeklerde üst sınır 15 ng/ml olarak verilmiş yabancı bir kaynakta.

alperkrt17 bunu beğendi.
  17. alperkrt17

alperkrt17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Heryerin testi aynı değil sen referansa ve sonuca bak.

18. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Referans aralığı o hastanedeki en düşük sonucun ortalaması ile en yüksek sonucun ortalamasını verir yani bir ölçüt değil. Hastaneden hastaneye referans aralıkları değişkenlik gösterir. Referansa bakıp sonuç değerlendirilmez.

MrDiyar bunu beğendi.
  19. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    normal

20. fearlestorm

fearlestorm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yeni konu açma ve mesaj gönderme iznim neden yok? Testo arttırıcılar bölümünde yeni konu açamıyorum.

Sayfayı Paylaş