Düşük tekrarı abartmayın

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve bthn_ylmz tarafından 14 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar son zamanlarda ağır kilo (3-4-5) tekrar antrenman yapıyordum fakat bu tekrar düzeyleri hele ki set sayısı fazla ise sinir sistemini acayip yoruyor tavsiyem 2 haftadan fazla düşük tekrar yapmayın belki sakatlanmayan 6 haftada sakatlanmaz ama bana şimdi köprücük kemiğinden vurdu size de belki şimdi olmasa da ileride cok daha farklı ve agir bir sekilde nüksedebilir

2. goodlifter

goodlifter Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    18
    sinir sistemini yoran faktörlerden biride antreman süresinin 1 saat 30 dk üzerine çıkmasıdır bunuda bir kenara not edin
    5 tekrar gibi antremanlarda antreman süreside haliyle uzuyor dinlenmeler uzadığı için buda etkiliyor

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    2 senedir hep 5 tekrar civarında çalışıyorum. 3 ay balkaya texasta haftada 3 gün 2-2.5 saat antreman yaptım artık son hafta vücut iflas etti :) ve bu süre boyunca sadece hata yaptığımda ağrı sızı oldu. Gerçi 30 da başladığım için gençlere göre bir tık daha temkinli ve yavaş ağırlık arttırmamın da bunda etkisi var sanırım. Geçmiş olsun sana.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş