dövüş sporu

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Y4RGIC tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Y4RGIC

Y4RGIC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    merhabalar boyum 1.92 kilom 100 dövüş sporu tavsiyesine ihtiyacım var ama yerde geçen güreş brazilian jiu jitsu judo sambo tarzı veya bunlardan biri
    ankarada oturuyorum bilidğiniz salon varsa ankara içi (özellikle yenimahalle ivedik) tavsiye edebilirsiniz
    vurmalı şeyler sevmiyorum amacım spor olsun diye hangisine gitmeliyim

birde kavga etmeyi dediğim gibi sevmem ama sokakta en çok hangisi işe yarar

Son düzenleme: 13 Aralık 2014
  2. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Şimdi diyorsun ki "kavga etmeyi sevmem" ama aynı zamanda "sokakta en çok hangisi işe yarar" diyorsun. Sen sokakta adam dövmek için mi gideceksin spor yapmak için mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Y4RGIC

Y4RGIC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Spor yaparken kapayim biseyler cunku sadece spor yapmak isteseydim fitness giderdim otyrdugum yerde kavga etmemek zor
    En azindan biseyler kapiyim

4. Matsumura

Matsumura Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman silah taşı yanında. Diyelim ki ustalaştın sporda, karşına 20 kişi geçse devirirsin. Ama adamın birisi çeker silahı sıkar ve hiçbir önemi kalmaz yaptığın sporun.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Y4RGIC

Y4RGIC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    tamam bundan sonra okula desert eagle götürcem çok sağol

bidaha yazmazsan sevinriim düzgün cevap lazım bana

6. Katarina

Katarina Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    53
    Bence sen mantigini degistir. Spor kavga icin ogrenilmez! Adam sana sokakta ne olacagi belli olmaz diyor sen tersliyorsun. Kavga etmemek icin elinden geleni yap emin ol kazancli olan sen olursun

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Gürman

Gürman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Kardeşim istanbulda oturuyorsan avci system wing chuna gelmelisin tam sokağa göre pmden yardımcı olabilirim kesinse kararın

8. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Siz bi karar verin ne yapacaginizi sokakta mi savuncaksin yoksa spormu yapicaksin ikisi farkli şeyler.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Y4RGIC

Y4RGIC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kavga edeceğim kesin değil ama boksa gidersem kavga edeceğim kesin yok biri gelcek bi yumruk atıcak yok şöyle guard al böyle guard al birileriyle dövüştürcek hoca onun yerine sambo gibi sporlar hem kavgada işe yarar ama bana zarar gelmez
    şimdi bana kavgada zarar görüceksiniz demeyin kavga edeceğim ne malum

10. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Sen anlamiyosun ki hangi sporu yaparsan yap spor icin yap kavga etmek icin yapma ve bilmiyomusun ne yapa bilcegini, kendinedenmi emin degilsin ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

columbu bunu beğendi.
  11. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    İlk olarak bi maşallah diyeyim.1,92 boy ve 100 kilo . Boyun posun maşallahın var . Ben 1,76 boyunda 70 kilo civarlarında olduğum için kickboksa gittim . Ama eğer senin gibi vücut ölçülerine sahip olsaydım soluğu güreş salonunda almıştım . hocam sana söyleyeceğim tek şey güreşe gitmen . jujitsu mijutsu bırak bunları . bizim babalar gibi güreş kültürümüz var . Babalar gibi oturmuş sağlam tekniklerimiz var . diğer kültürler daha bu topraklara ayak basalı ne kadar oldu ki ? Kavga meselesine gelince o mesele hayatın gerçeklerinden uzak tuzu kuru insanların anlayabileceği bir mesele değil . dikkate almamanı tavsiye ederim . Ayrıca güreşin bu konuda sana çok faydası olacaktır kardeşim . Profesyonel bir güreşçi olman dileğiyle :)

frodobagins000 ve emre2021 bunu beğendi.
  12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    İster güreş olsun ister boks, belli bir süre bu sporları icra eden insanlar sokakta en sakin davranabilen popülasyonu oluştururlar, sonradan görme zenginlerin hava atması misali her olaya saldırgan bir tavırla yaklaşmazlar. Gerçekten zor durumda kalındığında veya bambaşka zayıf bir insanın savunulması gerektiği durumlar istisnadır, ayrıca nefsi müdafaa yasalarımızda da var. Tavsiye konusuna gelecek olursak, şahsen imkan varsa mma tercih ederim, eğer yoksa ki muhtemelen verimli bir salon bulamazsınız, boks veya güreş bütün dövüş sporlarının iki bacağıdır, ülkemizde de oldukça yaygınlar. Lakin güreş konusunda klüpler daha seçici, profesyonel bir tavır içinde, müsabakalara yönelik tutumdalar. Herhangi bir boks salonuna giderseniz, yıllardır amatörce uğraşan, işin piri olmuş, kafasına tek bir darbe almamış, her yaş grubundan insanlar görebilirsiniz.

13. technical1967

technical1967 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Trabzon
    söylemek istediklerime tercüman olmuşsunuz hocam . bunun sebebi de işin kötü tarafını biliyor olmamız . filmlerdeki gibi olmadığını biliyor olmamız :D . aklıma geldikçe gülüyorum adamlar bir ton dayak yiyor banamısın demiyorlar :D

14. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
  15. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Yazık, günah...
    Evet, basit ama hakikaten kroşe, çeneye atıldığı için de etkili olmuş, netice belli...
    Adamın hayatı tehlikede değil, artı belli ki adam kavga etmeyi biliyor, çatısı sağlam, iki boğuşsalar orada bile alır atardı.

MMA bu anlamda faydalı olabilir, bir choke ya da kilitle pasif hale getirmek daha akılcı olabilir.

Bir aile reisinin yitip gitmesinden bence daha acı birşey varsa, o da Ford KA gibi zaten fabrikasyon yamuk bir araba daha çok yamulduğu için katil damgası yemek. :confused:
    http://www.vidivodo.com/video/otomobiline-carpan-cekici-soforunu-doverek-oldurdu/1235293

16. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Aynen öyle abi, yazık ki ne yazık. Bir süre dövüş sporlarıyla uğraşmış çoğu kişinin etkili bir vuruşu bu tip olaylara sebebiyet verebilir, çok uzak bir ihtimal değil. Günahtır, hiç bir şey olmayacak dahi olsa karısının ailesinin yanında ki bir adamı ' sebepsiz yere ' vurup düşürmek adice bir davranış.

17. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Özellikle profesyonel sporcuların zihinleri öyle çalışıyor, adam nakavt'a odaklı, gücünü tartma ihtiyacı hissetmiyor. Misal milli güreşçi bir arkadaşımız vardı bizim, şakadan güreşelim derdik, adam bi alır yere çalardı bizi, arkadaş senin çalıştığın yer minder, bizim şakalaştığımız yer beton, belli bir mesafeden betona çakılınca yerden kıpırdayamıyorsun :) Sonra vazgeçtik tabi

Balboa7 ve columbu bunu beğendi.
  18. Y4RGIC

Y4RGIC Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim yaşım 17 geç kaldığımı söylüyorlar daha doğrusu 17 ye giricem
    şimdiye kadar bi kere bile kavga etmedim inşallah etmemde birde yaşım uygunmudur güreş için

son olarak güreşçi kulağı galiba minderde sürtmekten oluyormuş öyle 1 2 senede felan olmaz demi profesyonellerin hepsinde var diyorlar

19. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    :) Kırık kulak güreşçinin nişanesidir, gururla taşır, dışarıda olan herkes her güreşçinin kulağının kırık olduğunu düşünür, lakin işi bilen adam da kulak kıkırdağını güzel ısıtarak bu sorundan bir ölçüde korunacağını, buna rağmen diyelim yine kulak kırıldı, çok basit bir operasyonla toplanan kanın çekilerek sağlıklı görüntünün korunacağını bilir. 17 yaş yıldızlar için geç elbette, güreşe ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur da çok ileri bir yaşa sahip değilsin. Tezat bir örnek, Ahmet Taşçı güreşmeye 30 yaşından sonra başlamış bir ' şampiyon ' dur. Etrafında bir yer varsa gidip bilgi almanı tavsiye ederim.

Tevfik Erzon bunu beğendi.
  20. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Örnek video :)

Sayfayı Paylaş