Dövüş sporu yapmama rağmen kavgada titriyorum

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve seal555 tarafından 13 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. seal555

seal555 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    evet beyler başlıkta da belirttigim gibi 2 aydır kick boks yapmama rağmen kavgada veya tartışma anında sesimde bir titreme oluyor. önceden de oluyordu spora başlarsan geçer dediler ama yine geçmiyor bu illet. ne yapmalıyım sizce. başka çözümü olan var mı?

2. Furkan Yavuzhan Gündoğdu

Furkan Yavuzhan Gündoğdu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle ALLAH ın selamı rahmeti ve bereketi üzerinize olsun,hayırlı günler,kickboxta rakibin tekmesini tuttuktan sonra binbir türlü fırlatma düşürme teknikleri vardır bunu bana hocam söylemişti,k1 de diz vardır,dirsekte öyle,ama bazı forumlarda jab tekniği filan diyeni gördüm bu bize söylenmedi,bacak esneme hareketleri vardır,ısınma için koşar,şınav,mekik,zıplama,barfiks,kum torbasında çalışma,lapa tutma,hocayla çalışma,karşılıklı çalışma gibi vb. şeyler vardır,kavga anında titreme konusu sanırım adrenalinden olmalı dövüşü öğrendikten sonra bendede oldu bu olay(benim iki katımda acemide olsa demir sopalı biriyle dövüşmüştüm yapabildiğim 2 eskiv 2 tekme(rakibin karnına doğru itme için) bir dirsek iki düz yumruktu başkada birşey yapamamıştım yani burnum kanamıştı öncelikle belirtmeliyim ki bu sporlar güce dayalıdır neyi öğrenirsen öğren sadece daha deneyimli olursun ama gücün varsa yenersin bu işler böyledir,kb veya bir sporu öğrendikten sonra öyle rasgele dalamıyorsun(dalan varsa bilemem) ben şunuda söyleyeyim kavgada gard alma sadece rakip yumruk veya tekma atarsa acısı suratına değil koluna gider(sızlar baya adam güçlüyse) acısını yarıya indirirsin inşALLAH sorunu cevaplayabilmişimdir başka bir sorun varsa sorabilirsin.

Sayfayı Paylaş