Dövüş sporu önerisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Purposeless tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bende epilepsi var yani kısaca kafama dikkat etmem gerekiyor darbe almamam lazım bana da okul hayatımda çok bulaştılar dövülmeye müsait tipim mi var anlamadım zaten yıllar boyunca belki de boyum küçük felan diye pısırık görüyolardı beni bilemicem artık şuan 1.68 boyum hala yeterince kısayım
    Kavgalar da kafaya darbe almamak için tek itip kakıyordum karşımdakini karşılık vermiyordum iyice büyümesin olay diye ama artık gına geldi gerçi lise felan bitti de yine de akşamları yürüyüşe felan çıktığım da sürekli bir laf atma çabası ne ayaksın sen biladerler felan durduk yere sanki sürekli bana özel denk geliyormuş gibi yediremiyorum artık bazıları laf atmakla kalmıyor itip kakıyor durduk yere bana dövüş sporu önerebilecek var mı ? savunma felan ne olursa bana uygun birşey öncelikli amacım kafayı korumak sataşma durumu olursa diye

2. İbrahim Aşık

İbrahim Aşık Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    tekvando öğren sıkıntı çıkarana bi high kick yeterli olur

3. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Tekvando veya muay thai öğrenmen savunma için idealdir, bacaklarını kullanarak uzaklaştırırsn rakibi kafana darbe alacak kadar yaklaşamaz adamlar.

ArnoldBody bunu beğendi.
  4. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,
    Bireysel silahlanmanın alıp yürüdüğü bu devirde kavga etmek için savunma sporu öğrenirsen eline geçen tek şey üç yerinden bıçaklanmak ya da üç kişi tarafından araya alınmak olur. Sen en iyisi VG yap, görüntün caydırıcı olsun.

Burako6, Savino89 ve neverbackdown. bunu beğendi.
  5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede vg yap.Sokaktaki kavgada öyle ringdeki gibi teknik uygulayamazsın.Dövüş sporunda ringdesindir ve rakibin sana kuralsız bir şey yapmayacağını bilirsin hayalarına vurmak ısırmak , tükürmek veya çıkarıp çakı sokmayacağını bilirsin.Ancak sokakta hiç bir şeyin garantisi yok...

Zaten sokakta kullanmak için yapanları gerçekten anlamıyorum bir zamanlar benimde öyle düşüncelerim vardı ama ne kadar saçma ve yanlış olduğunu anladım.En azından vücut geliştirme yap.1 sene vg yaptım kickboksada gidiyorum şu anda benle eşleşen bile çekiniyor hatta eşleşmek istemeyenler çıkıyor.Görüntü her zaman önemlidir isteyen istediğini desin insan sana bakınca 2 kere düşünür.Buda çözüm değildir tabi ancak daha caydırıcı ve güçlü olursun.

Savino89 bunu beğendi.
  6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Delteo ve Neverbackdowna katılıyorum eskiden bende yüksek kilodan birden verince omuzları düşük cılız biri haline dönüşmüştüm baya hor görürlerde gücümde yokdu şimdi vg ile beraber vücuttan direk tırsıyolar hatta bokscu arkadaşım el şakaları yapardı şimdi yapamıyor bile özgüven artıyor bide ağılığını koyarsan (davranış olarak) sana bulaşmaya cesaret edemezler .

Tabi bazen ortaya çıkan 20 cm kolu ile bize kafa tutan yürek yemiş kardeşlerimiz hariç onları burdan selamlıyoruz :D

neverbackdown. bunu beğendi.
  7. pwii

pwii Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Polis yok mu? Git polise şikayet et.

Mertcan44 bunu beğendi.
  8. ArnoldBody

ArnoldBody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kol kası çalış bolca,hem görenler geri cekilir hemde kavga başlarsa tek yumrukla bitirirsin işi

9. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    seninle ortak noktamız boyumuzun kısa olması, farkımıza gelince sen dayak yiyorsun ben taciz ediliyorum.bu durum için boks öğrenmeye başladım(!)(ara verdim) aldığım eğitimlerden bir fayda görmedim henüz çünkü farkettiğim nokta şu bilmek demek uygulamak anlamına gelmiyor.her ne öğrenirsen öğren, uygulayabileceğinden emin ol.madem ki önceliğin başını korumak şahsı uzaklaştıracak saldırılarda bulunabilirsin fakat insan karşısındakini uzaklaştırmak mı ister yoksa etkisizleştirmek mi? yakın dövüş teknikleri sempatik geliyor bana bu aralar.)

10. Purposeless

Purposeless Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    valla 1 yıldır ilk 6 ayı saymıyorum poğça dahil her türlü şeyi yiyordum çok düzensizdi beslenmem hazirandan bu yana tavuk-yumurta yiyorum 10kg dambıllarla çalışıyorum evde sonuç 0 tek kollar ve omuz birazcık genişledi evde çalışıyom diye mi etkisi olmuyor anlamadım 1 aydır bitmek bilmeyen bir baş dönmem var diye karb düşük tutuyorum hazirandan beri ondan diye düşünüp 10 gündür bol karbla beslendim yağlanma oldu direkt aynaya bakınca morali bozuluyor insanın :D göğüs uçları da şişik jinekomasti var şuan kimse inanmıyor vg çalıştığıma hazirandan beri o kadar tavuk yiyorum yumurta yiyorum göğüs sarkık uçlar şişik jinekomastiden ötürü boy desen boy da yok iyice tribe girdim 2-3 gündür aynaya bakıp ta sabah akşam motivasyon videosu izliyorum nafile düzeltemedim moralimi bir türlü salona yazılmak istiyorum iş bulmam lazım önce tavuk parası zaten babadan geçiniyom okul yok dershane yok evde ygs hazırlanıyorum hayat çok boktan :)
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2014 ---
    taciz derken ? kim niye taciz ediyor seni ?

11. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Valla ben ringteki dövüş sokakta işe yaramaz diyenlere katılmıyorum.En basiti:
    http://www.izlesene.com/video/bar-cikisi-yanlis-adama-cattilar/7936467 Bu videoyu gazetede görmüştüm.Adam boksör yazıyordu.Eğer gerçekten boksörse ilk yumruk attığı kişiye daha nasıl teknik uygulasın.Hadi diyelim adam boksör değil saçma bir video.Ben evde kendi kum torbamla 1.5 ay çalıştım yumruk hız ve gücümün arttığı belli oluyordu.Ki profesyonel hocaların yanında çok daha iyi olursun.
    Vg yap diyenlerede katılmıyorum.Herkes görünüşe bakmaz.Sokakta işe yarıcak bişi diyorsan bence kick box ya da boks yap.Ben boks yapıyorum.2 sende taekwondo yapmıştım.Taekwondoya sokakta işe yarıcak diye gitmeyi düşünüyorsan hiç düşünme bence.Kafaya darbe almak istemiyorum diyorsan güreşe git.

12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    sokakta bir adamı devirmek için öncelikle sokak kavgası tecrübesi olması gerekir ringde kural var sokakta rakibin nereye vuracağı belli değil bıçaklı silahlı biriyse neredeyse hiç şansın yok ancak uzun yıllar aikido krav maga yapan ayrıca sokak kavgası tecrübesi fazla olan adam belki rakibi etkisiz duruma getirir birde düşünün yani mike tyson bile korumayla geziyordu

13. Peta

Peta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Ama silahlı birinden bahsediyorsan hiç konuşmamamız lazım.Mike Tyson korumayla geziyordu ama o herifin karşına normal bir insan çıkarırsan yumruk,tekme,kafa göz dalın birbirine desen kendin şans vermiyorsun normal bir insanın tysona dayak atacağını.Ben her dövüş sporunun sokakta işe yarayacağını düşünüyorum.Ama az ama çok.

mehmetoren bunu beğendi.
  14. BeWater

BeWater Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim Hiç düşünme kesinlikle WingChuna Başla hemen saldırırken savunmayı öğrenirsin ayrıca kendine özgüvenin gelir onların sana birşey yapamayacağını anlarsın

15. emrgkkya

emrgkkya Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    5 yildir karateye gidiyorum oneririm cok zevkli bi spor :)

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Miyage

Miyage Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Taekwondo

Sayfayı Paylaş