Dövüş sanatları

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 21 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. SaKaTHaCKeR

SaKaTHaCKeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    neverbackdown. bende senin gibi birşey arıyordum ama barfiksPro yazdıklarını okuyunca ne kadar haklı olduğunu gördüm.Bende senin gibi durumda olduğum halde barfikspro nun haklı olduğunu gördüm.Ön yargını kaldırıp düzgünce dinle atarlı gence bağlama :) beden savaş eğitimi alırsan daha iyi olur senin için :)

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    benim özgüven gibi bir sorunum yok.Konumu yazarken yapıcağım spor olası bir olayda işimede yarasın anlamında yazmıştım o lafı sokak dövüşlerine katılmak için öneri istemedim.

Yanlış anlıyorsunuz üstüne üstüne aynısını yazıyorsunuz. Kimsenin birşey demesi birşeyi değirtirmez. gelip bana dahi desende dahi olmam korkak desende olmam.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:24 ----------

Dövüş sporuda yapmıcam fitness a devam edicem konu kapansın artık.

Son düzenleme: 18 Ekim 2013
  3. ahmet1945

ahmet1945 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 5 senedir kıck boks yapıyorum. ve kendı edindiğim tecrubelerle kesınlıkle kıck boks oneririm

4. yıkıcı_61

yıkıcı_61 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    kardeşim senin için en iyi savunma ve dövüş sporu muay tahi bence çok etkili hareketli ve krikit hareketli spor vücudunu zaten çok çalıştırman gereken bir spor

neverbackdown. bunu beğendi.
  5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkür ederim bir arkadaşımda muay thaiye gidiyor o da tavsiye etti kick box ve box a göre çok avantajlı gibi duruyor maçlarını izleyince

6. SsBlackEagles

SsBlackEagles Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    kardeşim bir kere vg nin insanı %100 güçlendirdiği bir gerçektir.O avantaj kişiden kişiye ve onun antremanda yaptığı performansa göre değişir. tabiki hocanada bağlı.ben o sürede çok şey öğrendim. MMA ya gelince sonuçta oradada seviyeler vardır ve ona göre bi grup bulursun. bilmediğin halde şampiyonla karşılaşacak değilsin ki karşılassanda 1 ayda 2 ayda ögreneceğini 1 kerede ögrenirsin. Dayağı yersin ama dayak yemedende ögrenilmiyor. iyi forumlar...
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Aralık 2013 ---
    Canımın içi ben inşaat müh. okuyan bir ögrenciyim bende geleceğimi düşünüyorum. sorsan kaç kere kavga ettin iki elin parmağını geçmez çünkü ne ben onlara yanaştım nede onlar bana ! Açtığın konuda kendini olur olmadık durumlar için demişsin konuyu saptırma sana yardımcı olmaya çalışıyorum hoşuna gitmezse teşekkür edersin olur biter polemiğe gerek yok.!

7. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    vg'nin insanı %100 nasıl güçlendirdiğini anlatır mısın ? demek istediğin kaldırdığın ağırlıkların kilosunu arttırmaksa evet zamanla artar ama diğer türlü dövüş konusunda vg'nin bir getirisi olmaz ne kondüsyon ne başka birşey vg yapan adam dövüşte daha avantajlı güçlü olmaz öyle olsa o kadar kaslı vg'cilerin vurduğu adam yerden kalkmazdı veya güreşte 2 katı oldukları güreş şampiyonlarını yatırır kaldırırlardı , ayrıca tekrarlıyorum mma'e başlayan sporcular grappling veya strike alanında herhangi bir dalda uzman olan kişilerdir strike veya grappling bunun üstüne birşeyler katarak mma'e başlarlar sen hiçbirşey bilmediğin halde zaten direk mma'e başlarsan 10 senede gitsen şampiyonla karşılaşacak düzeye gelemezsin zaten, daha ettiğin kavga sayısı 2 elin parmağını geçmemiş ama burda bilgiliymiş gibi konuşuyorsunuz, maksat sokaktaki adamı dövmekse istersen wing chun sporunu yap yinede birşeyler öğrenirsin, yani mma yada başka bir sorada gitsen hiç bilmeyen adamdan tabiki avantajlı olursun adam direk mma'e başlayıp 1 sene mma yapıp sokaktaki adamların azını burnunu kırabilir ama spor hayatı, şampiyonluğu, başarısı olmaz. anca sokaktaki insanları döver anlıyormusun

8. kasimcaneksi

kasimcaneksi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bir arkadasımız vücut geliştirme ile güçlenmekte nedir ? Yazmış gerçekten güldüm. Vücut geliştirme sporunu yapıpta vücudunda güç artışı olmuyorsa sorun sendedir dostum :) bir zamanlar boş barla yaptığım hareketleri şimdi 180 Lbs e kadar çıkarabiliyosam bu güç artışı değildir de nedir ? Sen bir daha bak bence bu olaya derim

SsBlackEagles bunu beğendi.
  9. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Ya konuyu baştan sona okudum yazılan yorumları okudum ve gerçekten gülmek veyahut ağlamak arasında gidip geldim emin olabilirsiniz. :) Allah' a şükür ki bu forumda yeni değilim ancak benim yaptığım yorumlar genelde güç sporları kısmındadır ve bir çok kişi yaptığım yorumları ve faydalarını bilir. ( Bu ukalalık veyahut tepeden bakma değildir dostlar ön açıklamadır bu ) Velhasılkelam ben neverbackdown. nickli arkadaşın istediğini ve sorduğunu gayet mantıklı bir şekilde tek seferde anladım. Ben mi sorunsuzum yoksa sorun bende mi anlayamadım açıkcası. Bu arkadaşımız açık ve net bir şekilde ilk yazdığı mesajda zaten sadece spor yapma amaçlı ama bileyim cebimde kalsın diye düşünen bir arkadaşımız.

Şimdi dostum gelelim açıklamaya; Beni iyi anla ve iyi dinle dostum şahsen eğer İstanbul' da isen MMA öneririm. İstanbul' da değil isen Muay Thai öneririm. Özgüven eksikliğinin olup olmaması kimseyi ilgilendirmez sadece seni ilgilendirir. ( Yanlış anlama var ya da yok demiyorum dostum ). Bu yazdıklarım tamamen objectif ve kendime ait düşüncelerdir; Şahsen ben dövüş sporunun özgüveni tavan yaptırdığına inanıyorum. Dövüş sporunun tavan yaptırdığı özgüven ile başaçıkabilmenin yolu karakterdir. Sağlam karaktere sahipsen sana sıkıntı yaratmaz. ( ki bence sen o karaktere sahip görünüyorsun ) Muay Thai gerçekten sert bir spordur ve disipline önem verir. Keza bütün dövüş sporları disiplini üst seviyede tutmaya çalışır. ( hocadan hocaya farkeder bu da bir gerçek. Hoca laylaylom ise ( ki gerçekten böyle hocalar var ) bir yol olmaz malesef o işten ). Muay Thai gibi bir sporda daha doğrusu dövüş sporlarında çoğu kasın çalışır ve gelişimi gerçekleşir. Dayanıklılığın artar. Kemik dayanıklılığın artar. Gel gelelim güç olayına. Hangi insan evladı kendini yırtarsa yırtsın tavana asarsa assın vücut geliştirme ve dövüş sporu birlikte yapıldığı zaman gücün katlanır. Ancak!; tekniğin oturmadan gücünü kullanman imkansız. Teknik oturmadan hiçbir gücün anlamı yok çünkü kullanamazsın. Vücut geliştirme diyince birçok insanın aklına kasları şişirmek geliyor ama yanılıyorlar. Uzun süredir muay thai yapan, 150 kilodan 90 a düşen ve muay thai' nin yanında vücut geliştirme yapan birisi olarak birçok artısının olduğunu söyleyebilirim sana dostum. Ha ama şu var dövüş sporundan önce body yapmanı tavsiye etmem. Ben ( - ) olduğunu düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın bu benim kendi görüşüm. Ancak diyelim ki Muay Thai' ye başladın 6 ayı doldurdun ( genelde standartta teknikler insanın vücuduna 6 aydan sonra oturmaya başlar. Dikkat!; oturur değil oturmaya başlar ) diyelimki 6 ayı doldurdun, 6 ay daha vücut geliştirme yapmadan Muay Thai' ye devam et. 1 yılı doldurduktan sonra Muay Thai' nin yanı sıra vücut geliştirmeye başla. Düzenini oturtursan ( ki ben böyle yapıyorum; pazartesi çarşamba cuma muay thai - salı persembe cumartesi vücut geliştirme ) vücut geliştirme ve muay thai' yi aynı anda yapabilirsin ve gücunun arttığını görürsün. Bu arada vücut geliştirmede farklı konular var devamlı güç veyahut patlayıcı güç diye. Hocandan istediğin birini seçersin misal devamlı güç seçersen sana belli bir program yazar o programı yaparsın ve muay thai' ye katkılarını 2. aydan itibaren görmeye başlarsın. 1 yıl boyunca Muay Thai' yi yaptığın sırada vücut ağırlığınla şınav ve mekik türevlerini çalışıp vücudunu şeklede sokabilirsin. Yani yapabileceğin şeylerin sınırı yok.
    Sanırım bu kadar yazı yeter daha çok şey yazabilirim ancak her bildiğini düşünen yorum yaptığı için ukala gibi görünmek istemem.

Sorun olursa özelden sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım.
    Dipnot; Herhangi bir sporu yapacaksan beslenmene çok dikkat etmen gerekiyor ve üst düzeyde tutman gerekiyor. Beslenmen çoook çok büyük yer kaplıyor sporlarda.

neverbackdown. bunu beğendi.
  10. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bende bu yazdığını okuyunca gerçekten güldüm. senin dediğin şeyi ben yazımın devamında söyledim zaten kaldırdığın ağırlık artar dedim ama dövüş sanatlarına artısı olmaz dedim. devamını okumaya mı üşendin yoksa okuduğunu mu anlamadın, birde bilmiş bilmiş cevap veriyorsun, bence senin birdaha bakman lazım yazdıklarıma.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    , muay thai gibi sporların beraberinde yapılan şey vücut geliştirme değildir, vücut geliştirme tamamıyla ayrı birşeydir ve hiçbir şampiyon, sporcu , dövüşçü yaptıkları sporun yanında tam anlamıyla vücut geliştirme yapmaz, ne demektir yani hocana sor kuvvette devamlılık, ve patlayıcı güçten birini seçip devam etmek ?? şuan böyle birşeyi ilk defa okuyorum ve ilk yazmaya başladığında burda atılan yorumlara gülmekle ağlamak arası gidip gelip. şimdi gülmekle ağlamak arasında bırakan şeyler yazıyorsun. oldu ben o zaman gideyim hocama hocam bana desin ''evladım önünde iki yol var, birincisi kuvvette devamlılık, ikincisi ise patlayıcı güç. bunlardan bir tanesini seçip yola öyle devam etmen gerekiyor. '' bende ona göre seçip antremanlarımı öyle yapayım bari :) . varmı böyle birşey daha önce duyan gören varsa bana söylesin ben daha görmedim böyle bir şey çünkü :). ayrıca bu konularda vücut geliştirmede değildir vücut geliştirme sadece kası geliştirmeye hacimlendirmeye yönelik bir spordur bununda dövüş sporlarına katkısı olmaz, söylediğiniz terimler dövüş sporları içindir. benim burda yazdıklarımda zaten konuyu açan arkadaş için değil, gelip okuyupta yanlış bir şekilde bilgilenen arkadaşlar için.

Son düzenleme: 30 Aralık 2013
  11. noyanaktas

noyanaktas Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum genel kapsamda konuşmama rağmen yazılanları kafandan başka şeylele ilişkilendirip cevap yazmaman daha mantıklı bir hareket olacaktır. Dövüş sporu yapan hiçbir insan ağırlık altına girdiği taktirde patlayıcı güç ile kuvvet devamlılığını aynı anda çalışamaz yani daha öyle bir insan evladı doğmadı. Üstelik ben arkadaşa " farklı konular var " dedim sadece bu ikisi ver demedim. Adamın devamlı kuvveti iyidir nefesi sağlamdır kaslara giden oksijen miktarı fazladır bu durumda sadece patlayıcı güç antrenmanı işine yarar. Patlayıcı güç sayesinde örneğin eskiv sonrası atılacak yumrukta, counter punchlarda veyahut pivot ayağını kullanıp içe girerken çok büyük değişimler olur. Ayrıca hangi antrenman yapılırsa yapılsın vücut hacim kazanır ve şekle girer. Şekle girmekte hacim kazanmanın farklı şeklidir. Eğer ağırlık salonundaki hocan gerçekten hocalıktan anlıyorsa patlayıcı güç ve kuvvet devamlılığı antrenmanlarını aynı anda yapamayacağını bilir. Ben şunu anlamıyorum arkadaşlar Allah' a şükür hepinizin elinin altında internet var. Araştırın biraz. İngilizceniz yoksa birilerinden yardım isteyin. Yabancı kaynakları araştırın. Öğrenmeye çalışın. Yani ben burada 2 li diyaloga girmiyorum kimse benle 2 li diyalogdaymış gibi konuşmasın. Hiç bir aklı başında antrenör sporcusuna evladım önünde iki yol var ya bu ya bu demez. Gerçek bir antrenörse sporcusunun eksiğini görür ona göre sen bunu yapacaksın der ve o yapılır. O sporcunun değil birçok sporcunun antrenörü ise sporcuya ne istediğini sorar. Patlayıcı güç mü kuvvete devamlılık mı ? Bu işlerin okulu var kursları var şusu var busu var. Yapmayın bunu arkadaşlar. Herkes yazıyor herkesin bildiği kısmen ve kendince doğru eyvallah. Ancak doğruyu birisi yazınca üstüne gidilmesi yanlış bir davranış. Ha benim yazdıklarımda yüzde yüz doğru mu ? Tabi ki hayır. Ancak şuan ki spor bilimleri ve tıp baz alınarak evet yazdıklarım doğru. Ancak misal yarın bi araştırma yapılır farklı sonuçlar ortaya çıkar o zaman doğruların hepsi yanlış yanlışların hepsi doğru olabilir orasını hiçbirimiz bilemeyiz. Ben nice insan biliyorum body yapıyor bacaklar eşşek gibi taekwondo yapmak istiyor hoca bacakların açılmaz senin çok gelişmiş diyor adam inatla çabalıyor nice taekwondo cuya taş çıkarıyor. Bu gönül işi arkadaşlar. Hacim demek dövüş sporu yapamayacaksın demek değil. Herkes bunun böyle olmadığını idda etse bile, hacim genişletmiş bir insan da gerekli antrenmanlardan sıkı çalışmalardan sonra birçok dövüş sanatını gerçekleştirebilir. SAKIN HA SAKIN BANA RONNİE COLEMAN gibi adamları örnek vermeyin!! Biz uç sporculardan bahsetmiyoruz burada. Buradaki kimse ronnie coleman değil veyahut kimse bana Scott Adkins i örnek vermesin. Kimse scott adkins değil! Burada öyle uçlardakı sporcuların isimlerini vererek yorumlar yaparak konuşmak emin olun sadece ukalalık ve bilgisizliği dışa vurmaktır. Bilimsel ve gerçekliği kanıtlanmış şeylerle bana karşılık verin lutfen. Hayırlı günler iyi forumlar.

12. SsBlackEagles

SsBlackEagles Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    birileri onun kafasına sokması lazım onu.
    canım kardeşim vg de güçlenmek demek illa hacim almak değildir. mma konusunda pek bilgim yok onda yalan doğru ne dersin bilemem. Ben oraya kavga sayısı yazmışım Ringde müsabaka yazmamışım dimi.şimdi çok fazla uzatma ringde biz yeterince müsabakaya çıktık ordan bliyoruzda konusuyoruz. Sen onada kavga diyorsan eyvallah bizim lügatımızda MÜSABAKAdır o !!!

13. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle üslubunu bozmadan cevap yazsaydın seninle karşılıklı tartışmaya devam edebilirdim, birilerinin kafasına sokması lazım falan benim kafama kimsenin birşeyi sokmasına ihtiyacım yok, sen düzgün bir şekilde cevap yazarsan zaten düzgün bir şekildede cevap alırsın öyle kafasına sokması lazımdı, ukala cevaplarlaydı kimse seni kaale alıpta ciddi bir tartışmaya girmez iyi forumlar.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Aralık 2013 ---
    sizin benimle tartışmak için savunmanız gereken birşey olması lazım zaten, hem bana cevap yazıp hemde ikili tartışmaya girmeyin diyorsunuz, ilk yorumda yazmaya çalıştığınız şeyle şuan yazdığınız çelişiyor bir kere dediğiniz gibi belliki araştırmışsınız bayağı, ayrıca savunduğunuz birşeyde yok yazdıklarımı kendi anladığınız gibi çelişkiye sokarak cevap veriyorsunuz burdak imse sizin cevap verdiğiniz şekilde birşey yazmadı, bu işlerin zaten okulu kursu var, buna yok diyen olmadı dediğim gibi kendi yazdıklarımı okuyorum sizin yazdıklarını okuyorumda bi ilişki kuramıyorum, burda kimse hacimli kas yapmış bir adam body yapamaz demediki zaten neyi kime savunuyorsun, hacimli adam o hacmi yaparken esnetme gerdirme hareketleri yaparsa bir sıkıntı olmaz zaten ama dövüş sporunun yanında bildiğimiz vücut geliştirmeyi genel olarak yapması adama birşey kazandırmaz, patlayıcı gücü geliştirmek vb. şeyler içinde vücut geliştirme yapmıyor kimse bunun için ayrı idmanlar var ki amaç kütle/hacim kazanmak değil burda , kimsede hiçbir sporcunun ismini vermiş değil daha yazılmamış birşeye karşı cevap veriyorsun ki benim yazdklarımla senin anlattıkların arasında tartışma çıkaracak birşey yok , attığın ilk yorumun saçmalık doluydu sadece kendi kafanda düşündüğün şekilde insanlara bilgi vermeye çalışmışsın, ikincisinde ise kime karşı neyi savunduğun belli değil, yazılmamış bir yoruma cevap veriyorsun sanki, birde çok bilgili bir hocaymış gibi konuşuyorsun, bilim tıp konuşmuşsun ama anladığım kadarıylada zerre kadarda iblgin yok, internetten araştırıp buraya yazmış gibisin bazı şeyleri. iyi forumlar bu konudaki herhangi bir üyeye son cevabımdır bu.

Son düzenleme: 30 Aralık 2013
  14. rambo43

rambo43 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    kas kütlesinin artması, gücünde artması demektir. Senin bahsettiğin şey monster olarak tabir edilen üst düzey vücut geliştirme yapanlar. bu kişilerin esneklik oranı tabikide çok azdır ama fitness yapan bir insan yapmayan bir kişiye göre daha güçlüdür ve bunun yanı sıra vg yapan bir insan fiziksel acıya daha fazla dayanabilir kas kütlesi onu darbeden korur.yani vücut her zaman iş görür. :)

15. Kriko

Kriko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dövüş sanatı dedin mi Wing chun derim fakat bizim ülkemizde üst seviye hocası olmadığı için sokakta işine en çok yarayacak olan Aikido dur emin olabilirsin, he ama ben zevk için yapıcam uçucam kaçıcam diyosan Muay Thai...

16. the warrior

the warrior Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    diz ve dirsek bloke etme hakkında bir bilgisi olan yazabilirmi

17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Şu konuyu gördüm de güldüm.Yazmadan da geçmeyeyim dedim,detaylı yazmayacağım.3.5 yıl olmuş..ve bu süre içinde 1 yıl boks yaptım daha sonra şu an hala kickbok-muay thai yapıyorum.İp man izleyip ya da serserilik için başlık açsaydım bu kadar zamandır lisanslı şekilde yapmazdım herhalde :) onun dışında fonksiyonel antrenmanlar ve kardiyolarda yapıyorum.

18. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Kafa yapin neye uyuyosa onu yap bence zevk aldığın şeyi yani. Çok çalış hepsi işe yarar ama bi hoca bize demisti ki
    Önce akil sonrada biraz yurekle işi bitirirsiniz yani bunlar olmadan bi halt yapamazsin hic uğraşma adam dövmek için git spor yap eğlen

Sayfayı Paylaş