Dövüş sanatına başlıcam ama

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 2 Ocak 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar dövüş sanatına başlıcam ve başlamalıyım da ama hangi yola girsem bir yönü zayıflatcak engel var

şimdi bana diceksiniz sen yanlış düşünüyorsun ama bi kendinizde o yönü düşünün .

Judo , Teakwando bunlar çocuk sporu haline geldi şuan sadece ring de iş görür onun dışında sokakta kareteyi düşüncek vaktimiz bile olmuyor.

KickBoks & Muay Thai günümüzde çok popüler ancak bana daha çok o sporun kombinasyonlarını ve tekniklerini tanıtmak gibi geliyor düşünsenize evde çantanı hazırlıyorsun yedek ayakkabı su havlu eldivenin bandajın felan gidiyorsun salona 60 kişi önde 2 antrönor çeşitli ısınma esneme hareketleri sonra sınav yumruk bilmem neleri felan . daha sonra sıra heline lapaya ve şu ellerine taktırdığı sünger zımbırtılarıan refleks çalıştırmalar felan . arada ringe 2 tane çıkartıyorlar öylesine uygulamalı yaptırıyorlar. Bu yeterli olmuyor anca yıllar sonra o salonda zamandan zamana göre sana birebir teknik verip maçlara çıkartıp daha sonra artık kendin dövüş ruhunu kazanıyorsun.

ben aslında böyle kum torbaları yerde minder olan yerde karma teknikler öğrenmek istiyorum ancak türkiyede sanırım böyle yerler yok . olsada Tecrubeli kafes dövüşçüleri filan anca buralardan yararlana biliniyor . Shane fazen , Ginger Ninja triker bunların antreman yapığı yerler de genelde toplu eğitim verilmiyor antrenor destekli yapsalarda teknikleri çok açıyorlar . Tamam böyle yerler masraflı ama Çok imkansız değildir heralde . boş zamanlarda biryerde çalışıp ordan çıkan birikimlerle birlikte nasıl bir imkan elde edebilirim.

ülkemizi küçümsemiyorum yanlış anlaşılmasın ama bazı yollardan sadece yılların yolundan yürüyenler faydanalabiliyor

hertürlü eleştiriye açığım içinizi dökün önemli değil istediğiniz düşünceye yorum yapın.

2. SweentLy

SweentLy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    MMA den bahsediyosun herhalde İstanbul'da Murat Kazgan var eğitim veren istediğin tarza uygun galiba yakınsan bi bak

3. Erenceelik

Erenceelik Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Mma istiyorsun sen İstanbul'daysan Maslak'ta pitbull gökhan yeri var ünlü mmacı ona git.

4. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bugün bi şu kafamda olan Salonlardan birine baktım ( Kickboks) türkan sabancı g.e.o içinde ve çok kişiye eğitim veriliyor orda bana gerçekten fayda olmaz diyalog kurmak bile gelmedi içimden ordan biriyle . Sonra murat kazganın dövüş yeri bizim burda 40 dk lık mesafe var ancak orda sadece ders vermezler illa kapıştırırlar ben istemiyorum onu .

anlaşılan ben bu yönden kovalıyamıcam . Muay Thai kickboxing MMA salonuda var ve çok ünlü gibi ayrıca bizim burda oraya bakarım Aylık grup dersleri ( grup çalışması ) sanırım ben oraya giricem özel grup çalışması felan yapmıcaz . şimdi ben acemiler sınıfına mı gircem sonra ordaki lerin arasına mı gircem onu nasıl öğrencem spor salonunda çalışan arkadaş bi söyleyebilirmi fiyatlar çok ta pahalı değilmiş gerçi istediğim türde olsa hertürlü parayı vermeye razıyım . son çare bu yoksa ben sıradan hayatıma devam etcem .

Son düzenleme: 3 Ocak 2016
  5. Crysthalmen

Crysthalmen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Istanbul
    Temelin olmadan mma veya kickbxoxa dalam derim. Bir karate gecmisin olursa hirpalatmazsin kendini ve reflkslerin daha iyi olur.

Sayfayı Paylaş