Dövüş kursunda yaralanmalar?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve msariozkan tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. 16 yaşındayım. Bazen ister istemez başımıza bela alıyoruz. Benim vücudum yapılıdır ama kavgadır dövüştür pek anlamam. Bu yüzden de kick boks veya tayland boksuna yazılmaya karar verdim. Şu anda tayland boksu daha yakın geliyor ama bir sorum var. Bu kurslardan yüzüm gözüm şişmeden çıkmam mümkün müdür? Okulda o şekilde görünmek istemem çünkü. Yani demek istediğim bu tip sporlarda sürekli yaralanmalar olacak mı?

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    çok manyak bir hocan olmazsa neden böyle şeyler olsun?ayrıca merak etme kazayla falan yüzüne yumruk gelse dahi eldiven giyildiği için yara bere pek olmuyor.

ercan gürgöze ve msariozkan bunu beğendi.
  3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    müsabıklar bu tip riskleri taşır zaman zaman...yoksa, normal vatandaşlar çin bi sorun olmamalıdır...)

MyShadowKing bunu beğendi.
  4. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Valla ben hıc dusunmedım boyle bıseyı yanı takmam fazla . Bızım hoca yuzumuze gozumuze dokanmıyor ama mesela arkadaslarla full contack yapmaya kalkıncada ses etmıyor :D Bence ısın egıtım yanını gor ılerısıne gıtme eger yara bere ıstemıyorsan . Cunkı bır sureden sonra oradakı arkadas ortamı olur vesaıre baska seyler spor harıcı kapısmaya donuyor . Kolay gelsın basarılar.

5. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bacakta, lifte, bilekte v.s sakatlanmalar olabilir fakat yüzde bir yaralanma olmaz. Bu sporları yaparken her türlü önlem alınıyor kaval koruyucu, kask, dişlik gibi.

6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Evde iken bile yaralandiginiz olmuyor mu ? Elbette nadir de olsa arada sirada kucuk yaralanmalar olacaktir

7. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konuya uzun süredir bakamamıştım arkadaşlar kusura bakmayın. Yaralanmalar elbette olacaktır zaten ben bu riski göze aldım. Şu anda kendimi savunabilecek kadar öğrenmek istiyorum, eğer bu sporda başarılı olursam ilerletmeyi düşünürüm. Muay Thai ya da kick boks arasındayım şu anda. 1 hafta içinde başlayacağım ikisinden birine.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Muay Thai , Kickboks iki vuruşlu mücadele sporu birbirine benziyor diye biliyorum , ama Muay Thaide dirsek ve diz de uyguluyanıyor galiba kickboksta onlar yokken MT de bunların olması bi + gibi.Bence MT başla.Ong Bank izle :D Tony Jaa oynuyor çok iyi bir Muay Thaici :)

9. msariozkan

msariozkan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Şu anda muay thai son kararım. Söylediğin filmi de izleyeceğim. :) Yorumlar için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş