Crunch yaparken yanma hissetmeme

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve JustaSecond tarafından 18 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. JustaSecond

JustaSecond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar benim ilginç bir sorum var . Crunch hareketini 5set 20 tekrar yapıyorum ancak ilk 3 sette yanma hissetmeme rağmen son 2 sette hiçbirşey hissetmiyorum.Acaba hareketimi yanlış yapıyorum ?

2. freeletics

freeletics Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Yeterli demek degil ki, asil siru su olmali, antrenman sonrasi ertesi gun ya da 2. Gun karin oblik bolgesinde agri var mi yok mu? Yoksa iyi calismamissiniz

Hep yazarim, crunchtan ziyade, leg raise, dragon flag, plank vs tarzi cesitlendirin abs workoutu

Ertesi gun agriyi hissedersiniz

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

3. live4work

live4work Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Antremandan sonraki gun agri hissetmemek iyi calisilmadigi anlamina gelmez. Her antremanin turu farklidir. Genelde kas tukenene kadar antreman yapildiginda ertesi gun agri olabilir ki ben sahsen benim tercih ettigim bir antreman turu degil. Sadece kuvvet icin 5-6 tekrar agir antreman yaptigimda bu taktigi kullaniyorum. Ben spora uzun vadede ara verdikten sonra ilk basladigimda agrilar olur kaslarim onun disinda hic olmaz. Antremanlarimin verimsiz gecmedigine de sonuna kadar inaniyorum ve gozlemliyorum. Sizin sorunuza gelirsek bence fazla kafayi takacak bir durum degil, ayni durum benim de basima geliyor bazen. Boyle hissetmeye baslarsaniz hareketi daha yavas, sindire sindire yapmayi deneyin ve kasiniza odaklanin. Testorhan'in dedigi gibi leg raise gibi hareketler cok daha etkili oluyor, o hareketlerde daha cok zorlandigim icin ertesi gun ufak tefek agrilar olabiliyor.

Zizxy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş