Crossfit ve 5*5 dayaniklilik antremani yapsam boksta faydasini gorebilir miyim?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Serhat ŞANDA tarafından 29 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Serhat ŞANDA

Serhat ŞANDA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boksa gitmeden once crossfit ve 5*5 kuvcet antremani yapiyim diyorum. Crossfit ve 5*5 kuvvet antrenmanı yapsam boksta faydasini gorurmuyum. Mesela 1 yil yapsam gucum kuvvetim yerine gelse boksa gitsem profosyonel boksor olabilir miyim? (bu arada cok istegim hirsim var cok hevesliyim) Yas 18

2. loveArnozyzz

loveArnozyzz Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    SanliUrfa
    yanlış bilgi vermek istemiyorum.boks teknik işi değilmi? kuvvet ile alakasının pek fazla oldugunu sanmıyorum.

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Teknik işin en son kısmı :) genelde çoğu kuvvet-dövüş sporunda başlangıç seviyesinde güç en büyük faktördür. Profesyonelleştikçe teknik daha çok devreye girer. Tabi teknik bilmeden de olmasa da güç olmadan da teknik işe yaramaz :)

loveArnozyzz bunu beğendi.
  4. Serhat ŞANDA

Serhat ŞANDA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yani simdk ne diyorsun? 5*5 kuvvet antremani crossfit yapiyim mi? Bide aklimda boksa gitmeden once halter var. Haltercilerin kollari cok guclu diye duydum

5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    doğrusu 5x5 altyapısı olan birisi elbet daha verim alacaktır ama bilemedim. Ağırlıkla boksu beraber götürmek daha önemlidir ama yeni başlayan birisi ikisini bir de götüremeyeceği için boksla ilgilnenen birilerine sormakta fayda var.

6. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum sen önce boksla ilgilen. Evet bu işi ringde yapacaksan güç çok önemli fakat boks da hız ve sürat daha önemli kardio çok çok önemli. Sen rutin boks idamnlarının yap belli bir seviyeye geldiğinde güç idmanlarınada başlarsın. Amma esneklik ve hızının kaybetmeden bu işi yapmalısın yoksa ringe çıkarsan patates olursun.

7. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    kardesim merhaba evet kuvvet artısı yaparsın fakat kaldırma kuvvey-ti farklı vurus kuvvetı farklı bırde kuvvetlı olmak profesyonel sporcu olacaksın anlamına gelmez yetenegının olması gerek bunun için

Sayfayı Paylaş