Creatine Monohydrate

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve boby tarafından 31 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 83 üye.
  1. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    15-ilk hafta---10gr ikinci hafta 5-gr 3haftadan sora devam edilebilir ve burun kanaması için derhal doktora git bu ihmal edilecek bişey değil ve anlat ona herşeyi sağlığın en büyük servetindir

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    dlue!!!
    bence çok hatalı davranıyorsun
    insan 15 gün ara verdiğinde bile bir miktar körelme oluyor,
    ki sen 2 yıldır ant yapmıomuşun.
    tavsiyem 1 ay haftada 3 gün vücudunu iyi bir ısıt, ondan sonra asıl idmanına başla.
    bu şekilde fazla bileylenirsen sonucu tahmin edebileceğinden de kötü olabilir.

3. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    antremana sabah kahvaltısından 1,5 - 2 saat sonra gidiyorum ve creatini 1 saat önce alıyorum herhangi bir problem olurmu. yani creatinin etkisini göstermmesi gibi.
    sabah öğünüm şöyle :
    1 kase yulaf ezmesi 200 ml süt ile
    5 yumurta beyazı 1 sarısı
    50 70 gr arası yağsız beyaz peynir.

ayrıca aşağıdaki resimde creatin 5 gr gelirmi. ??
    teşekkürler.

Steve bunu beğendi.
  4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara

kullanımın seklinde hiç bir sorun yok,bende yarım saat evvelden kullanırım..resime gelince,sanırım o çay kaşığı,resimdeki gibi tepeleme cay kaşığı en fazla 2,5-3 gr gelir,aynı şekilde tepeleme tatlı kaşığı 5 gr gelir bu ölçüye dikkat et..

sultanmehmed ve Salash bunu beğendi.
  5. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
  6. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    evet bu herkesin yaptığı bir hatadır,antremanlarından verim alamamanın bununla bir alakası yok,2,5 gr cık tozmu neden olacak senın verimsizliğine...ama şimdi sen idmanklardaki formsuzluğunu buna bağlıyorsun ya,doğru kullanım seklinde cok büyük bir psikolojik destek olacaktır,son olarak bu takviyelerden olan beklentilerini en az seviyede tut ki,antremandan cıktıktan sonra moralin bozuk olmasın...

7. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    aslında perşembe günü ilk yükleme dönemimi bitirdim dünde 3. antremanıma girdim ama 3 antreman günümde de hiç bir etki görmedim ağırlık arttırayım dedim set çıkartamadım ve eski kiloma geri döndüm.

8. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    gayet normal bir durum,supplement kullandığın sürece bu tip sonuçlara alışık olmalısın,mucizevi etkiler beklememk lazım..diyorumya beklentini ne kadar az tutarsan ,o kadar az hüsrana uğrarsın..ayrıca biraz zaman tanı ,birkaç hafta daha devam et bakalım,ayrıca kreatine den idmanlarda fayda bekliyorsan,sağlam beslenmen de gerekir yoksa tek başına hayatta işe yaramaz,dietindeki karbonhidrat miktarın düşük olabilir buda antremanlarda verimsizliğe yol açabilir..

GORS bunu beğendi.
  9. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    ilk defa beslenme ürünü kullanıyorum whey ile birlikte. önceden de yazdığım gibi kahvaltıdan sonra gidyorum. o zaman bu hafta kahvaltıdan sonra ki öğünümde pirinç yada makarna yiyip ondan sonra antremana gidim bakalım n`olacak

Steve bunu beğendi.
  10. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    antrenmandan verim alamamanın nedeni başındaki çiçekler olabilir he he he kusura bakma bunu söylemeliydim avartarın çok güzel eyvallah :)

11. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    creatine+burun kanaması

Creatine'in burun kanamasına neden olması gibi bir yan etki duymadım ama az su içilmesi durumunda ishal gibi bir yan etkisini, bu sebeble bol bol su içilmesi gerektiğini okumuştum. Diğer arkadaşlar gibi ben de spora başlamadan önce creatine alınmasını iyi bulmuyorum. En azından bir kaç ay sıkı çalışıp daha sonra creatine yonelinmesi daha uygun olur gibi geliyor. Burun kanaması ile ilgili olarak acil bir doktora görünün derim. Çok önemli bir şey olmasa bile bir doktor kontrolünden geçip işi sağlama almakta fayda var..

12. dl_burak

dl_burak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    creatin yan etkisi

peki arkadaşlar benim sorum şöyle olcak sizlere.Bende protein tozu var ve bunu kullanıyorum.2 kg falan kaldı bunu creatin alıp onunla birlikte kullanmak istiyorum.Ama aldığım duyumlar creatin fazla kullanılırsa karaciğere zarar verdiği söyleniyor.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?
    Yorumlarınızı bekliyorum

13. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Re: creatin yan etkisi

karaciğere zarar vermez ama hemen hemen tüm supplementler [protein tozu da buna dahil] karaciğeri yorar bunun için B12 vitamini kullanılması öneriliyor. ayrıca yüksek dozda creatin kullanan kişilerde mide ağrısı ve kusma görüldüğüde biliniyor. bunun için eğer ilk kez kullanacaksan ve 80kg üstü isen ilk 5 gün 4 saat ara ile ve 5 öğün olarak 5 gr creatini 100 gr su yada meyve suyuna karıştırıp içeceksin [günde 25 gr] ki buna yüklemene dönemi deniyor. bu 5 günden sonraki 5 hafta antreman günleri anremandan önce 5 gr antremandan sonra 5 gr alacaksın. antreman olmadığı günlerde ise 1kez 5 gr alacaksın. yükleme dönemi ve 5 haftalık dönem bittikten sonra 5 hafta ara vereceksin. 80 kg altı isen yükleme döneminde 20 gr antreman günlerinde ant. öncesi ve sonrası 5er gram antraman olmadığı günlerde 2 gram alacaksın. Ürün tamamen destekleyici beslenme ürünüdür ilaç değil yani.

kratos1, Steve ve sultanmehmed bunu beğendi.
  14. dl_burak

dl_burak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eywallah Arson bilgini bizimle paylastıgın için...Ozaman benim cretain kullanmamda sakınca yok.

15. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    yok ama bu sporu nekadar zamandır yapıyorsun forumu incelediysen genelde 1 yıl dan önce whey yada bir başka ek ürün kullanmasını önermiyorlar . ben de bu yüzden 10. ayımda kullanmaya başladım. zararı olduğundan değil bu yazdığım supplementlere yönelme zamanı gelişiminin artık yavaşladığını gördüğün zamandır.

Steve bunu beğendi.
  16. dl_burak

dl_burak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dediğne katılmıyorum Arson ben.
    Nedenmi ?
    Yurt dışında protein tozu veya besin takfiye olarak bilinen ürünler spor yapmayan zayıf insanlara öneriliyor.Ve bu ürünler baya ragbet görüyor.Zaten ben spora başlamadan önce gnc'e kilo alamıyorum diye gittiğimde bana bunu önerdiler.ben 3 aydır spor yapıyorum ve başladığım günden bu zamana kadar protein tozu kullandım.Ve inan istediğim kiloya ulaştım.Ama insanın kilo aldıkça alası geliyor.Antrenmanlarda daha ii performans için ve kilo almak için glutaminde almak istiyorum.
    Bana en iyi glutamin markası nedir ? onu yazarmısın

17. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    %30 performans artışı

İleri teknoloji ve mikronize tane boyu

%100 saf ve en kaliteli Creatine

%100 kolay ve çabuk emilim
    Creatine' nin insan vücudundaki fonksiyonunu anlayabilmek için organizmadaki enerji oluşumunu yakından incelememiz gerekir. Vücudun öncelikli tercihi karbonhidratların ve yağlann yakılması ile enerji kazanmaktır. Ancak bu kazanılan enerji gelişigüzel vücutta kullanıma hazır hale gelemez ve bu durum bünyedeki serbest halde bulunan enerjinin depolanmasını gerektirir, depolanan enerji ise Adenosin-Tri-Fosfat yani ATP' nin oluşumunda kullanılır. ATP moleküllerinin parçalanmasıyla elde edilerek depolanan enerji, tam ihtiyaç duyulan bölgelere geri gelerek kullanıma sunulur. Mesela, sert antremanlarda kasların performans artışına ihtiyaç duyduğu anda kas sistemi için gerekli olan enerji daima ATP' den elde edilir. ATP nin tekrar yapımı ise glikoz ve yağın yanması ile sağlanır, Şayet vücut ağır bir antremanda yorgun düşmüş ise doğal olarak daha çok ATP' ye gerek duyar. Ancak ATP, belirli bir yüklenme sonrası çabuk ve yeterince temin edilemez. Bu gibi durumlarda acilen imdadınıza koşan bir stok vardır, CREATINE FOSFAT....

Creatine fosfat, Creatine ve ATP' den oluşur, parçalandığında ise ATP tekrar kullanıma hazır hale gelir. Bu stoğun büyüklüğü, antremana ve kasın cinsine aynı zamanda Creatine alımına bağlıdır. Creatine kas sistemini oluşturan kas hücresi elementlerinden birisidir ve sistem içinde sürekli olarak parçalanır ve Creatine' leri oluşturur. Bir kas hücresi elementi olan Creatine, hücre içi suya çok daha kolay bağlanır dolayısıyla hücre içine zorlanmadan geçerek kas sisteminin gelişmesini sağlar. Weider Araştırma Grubu' nun Creatine üzerine yaptığı bilimsel araştırmalar, mikronize tane boyunda, %100 saf ve çok kaliteli ve dolayısıyla %100 emilim sağlayabilen Weider Pure Creatine' nin ek olarak alınmasının, kas sistemindeki Creatine seviyesini yükselttiğini, sert - yoğun ve şiddetli antremanlarda süper güç üreterek performansı %30 artırdığını kanıtlamıştır.

Analizi : 100 gr İçinde
    Creatine Monohydrat 100 gr

Hazırlanışı : 1 porsiyon = 5 gr ürünü (1 dolu çay kaşığı) 250 ml meyve suyu ile shaker yada mikser kullanarak karıştırınız.

Kullanımı :

Şampiyonlar: Tüm antrenman günlerinde 2 farklı kullanım zamanı söz konusudur; antremandan 1 saat önce ve iki öğün arası olmak üzere,

< 80 kg: ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon
    > 80 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon
    > 100 kg: ilk hafta 4 porsiyon sonraki 5 hafta 1 porsiyon içiniz.
    Daha sonraki 5 hafta ara veriniz ve tekrar baştan aynı şekilde devam ediniz.

Not: Kahve desteğini günlük 4 fincana kadar azaltınız.

Orta seviyeli vücut geliştiriciler: Tüm antreman günlerinde sadece 1 kullanım zamanı sözkonusudur; antremandan 1 saat önce olmak üzere,

< 80 kg: ilk hafta 1 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon
    > 80 kg: ilk hafta 2 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon
    > 100 kg: ilk hafta 3 porsiyon sonraki 5 hafta yarım porsiyon içiniz.
    Kaynak:Weider
    arkadaşlar sanırım biraz fazlacana kullanıyorsunuz.hemen hemen bütün paketlerde yazanlar aynı kullanıımnı biraz araştırın derim.Bu bilgi sanırım işinize yarar...

GORS ve castorpollux bunu beğendi.
  18. ARSON

ARSON Üye

Beğenileri:
    1.618
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    V.G.F. 1.Kademe Antrenör
    Yer:
    MERSİN
    Hardline L-Glutamine [ ben henüz kullanmadım kullananlar memnun ]

Steve bunu beğendi.
  19. BİGSEXY

BİGSEXY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist
    CRETAİN

CRETAİN SU VE VUCUTTAKİ PROTEİNİ DEPO EDER OLUMLU SONIÇLU FAKAT OLUMSUZ YÖNÜ BRAKILDIGINDA KÜR DEN SONRAKİ GİBİ Bİ DÜŞÜŞ OLUYOR

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Etkisini adrenalineshot yazmis, adele hucresinin ekstradan su depolamasini saglayarak kutle hacim artisi sagliyor.
    Su tutan adele hucresi ayni zamanda overtrain olmaya karsi daha dayanikli.
    Creatine bir diger ozelligi ise, ki bu onun kalici yarari oluyor.
    Patlamali gucten sorumlu, ATP takviyesi saglayarak dusuk tekrarli calismalarda onemli avantajlar sagliyor.
    Creatine, unlu Beyzbolcu Mc Gwire var dı sanirim (adindan emin degilim) cok guclu vuruslar yapmasini sagladigi icin, vucut gelistirme disindada populer oldu zaten.
    ama ne olursa olsun, kullanimina ara verildiginde insana dusus yasatiyor gercekten, ama akillica ve agir calisirsaniz, belirli bir kuvvet kazanimi kalici olabilir diye dusunuyorum, bir anlamda platoya takilmis bir sporcu icin iyi bir takviye.
    Dur bende alayim yaaaaa!!!

Sayfayı Paylaş