Creatine Hakkında Soru ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Berker06 tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar öncelikle merhaba ben musclepharm ın yüklemesiz yeni nesil olan creatinini kullanıyorum . Benim üzerimde gayet iyi bir etkisi oldu geçen antrenmanda kullanmadım ve performansımda aşırı bir düşüş oldu ve kedimi çok yorgun hissettim . Sorum şu ürün yüklemesiz olduğu için monohidratlar gibi 6 hafta kullanıp 2 hafta ara vermek gerekirmi ? Ve creatine kullanıyorsak yanında karaciğer sağlığı için milk thistle kullanımı şartmıdır ?

2. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bilimsel makale ve araştırmalara referans verecek zamanım yok ancak bildiklerim ve inandıklarımı söyleyeyim.

Belki "bir kaç", ancak sadece bir antrenmanda bu kadar dramatik iniş ve çıkışlara sebep olmaz creatine. Büyük olasılıkla psikolojik yahut da başka fiziksel şeyler sebep olmuştur yorgunluğuna.

Çeşidi ne olursa olsun creatine sonuçta aynı işi yapar. Creatine'e ara vermek zorunda değilsin. Ara vermen creatine' in bir süre sonra yine alımında fayda görmeni sağlayabilir. Ancak dediğim gibi ara vermek zorunda değilsin, bu sadece bir teori, kanıtlanmış bir şey yok.

Bu zamana kadar yapılan ciddi araştırmalarda Creatine' ini herhangi bir yan etkisine rastlanılmadı.

Berker06 bunu beğendi.
  3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yüklemesiz kreatinlerde ara verilmiyor, ama daha yeni çıktı bu yüklemesizler bence arada 1 haftalık aralar olabilir .

Kullanımın hakkında bilgi verirsen daha iyi yardımcı oluruz.

4. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Haftada 4 gün yalnızca antrenmandan önce 5gr kullaniyorum .

5. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    creatini ara vererek kullanin diyen doktorlarda var ve ara vermeye gerek yok diyen doktorlarda var fakat herhangi bir gerekcesi bulunamadi ara vermeden kullanilabilir bence veya bir hafta ara vericegin sirada kullanimi 2-3 grama dusurulebilir sonra tekrar 5 grama cikilabilir

6. brhmcr

brhmcr Guest

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kreatinle-ile-ilgili-bilinen-yanl-t8709.html

Sayfayı Paylaş