Creatine + Glutamine Tavsiyeleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mahony tarafından 20 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Re: :(:(:(:(:

burasi acil sor cevap al hatti mi?forumda bu konulara degildi arastir bak hangisinin daha iyi oldugunu göreceksin :!: :!: :!:

2. teadorkarenina

teadorkarenina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    ...

benım sordugum kombınasyona rastlayamadım ben kardesım ama...sabahın 5ıne kadar ınceledım gecenm gece forumu ama ınanıp ınanmaması sana kalmıs tabı..ınandırmak zorunda degılım...sadece kısa bı cvp.tı benım ıstedıgım ama okadar soru sordum bırının bıle cvp.ını alamadım:( buda ınsanı uzuyo tabı...ıstersen supplementler bolumunde sordugum sorulara bı bak..ozaman demek ıstedıgımı anlarsın arkadsım...sagol yınede verdıgın cvp.ıcın...hıc yoktan bı cvp.veren bızı sallayan cıktı :)

3. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    şahsen ben soru başlıklarını görmeme rağmen özellikle cevaplamak istemedim,bir başlık altında toplayabileceğin soruları ayrı ayrı 4 başlık altında sormuşsun.bunu niye yaptın anlam veremedim.bu şekilde insanların yardımını almak yerine antipatisini toplarsın.ben supp. bölümünü açıyorum bakıyorum bir sürü başlık yanıyor,ama birde bakıyorumki hepsi aynı kişi tarafından yollanmış birbiriyle alakalı sorular..

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: ...

Senin iki baslıgını cop kutusuna yolladım ikisini de sildim yukarda koskoca ''arama'' var. Nedenleri basit sorduğun sorular forumda mevcut yani saydam haklı ayrıca çok da zekisin cevap alamadığın başlık için aynı şekilde bir başlık daha açıyorsun. Bir zahmet ARA!!!

5. teadorkarenina

teadorkarenina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    ....

valla ben aynı seyın ıkıncı baslıgını zekılık olsun dıye acmadım,sadece 1.yazdıgımda forumda okunamadıgı ıcın sanırım cvp gelmıoyo sandım bu 1,ayrıyetten..hagı marka glutamıne ve creatıne kullanmalı dıye aratıyorum cıkmıyo ıstedıgım cvp..glutamıne ve creatıne olarak ayrıda arattım yıne bulamadım...yardım edılmıcekse fazla ustelemeını bı anlamı yok dıye dusunuyorumm...sıze bol şans..bay herşeyi bilipte paylaşma konusunda üşengeçlik yapanlar

6. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: ....

sen kamera sakası mısın? yazdıklarına bak bir de yazdıgın baslıga ve ıcınde yazanlara bak sakacı seni...

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş cok zeki birisi, bu sporda kimsenin yapmadigi bir seyi akil etmis, amino asit, glutamine ve creatine'i kombine etmeyi düşünmüş.
    Onun icin beyzadeye özel bir formu vermemiz gerekiyor.
    Evet, amino asitin creatine ile ugradigi reaksiyonu, glutamine ile absorbe ediyoruz, bunun sonucunda süper kas gelisimi oluyor.
    Amino asit, Hardline olmali, Creatine Champion markasindan alina, Glutamine ise, illa ki Weider olmalı.
    Olculer, 1 olcek amino asit, iki olcek creatine bunlarin toplaminin yarisi glutamine.
    Tan vakti, safak sokerken alina, ve idman gunleri ikindi vakti bi daha alina.
    Hadi hayirli isler...

8. teadorkarenina

teadorkarenina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    karasan kardeşş

yaaa ustad ben soyle dusunmustum ama..creatıne: unıversal glutamıne: weıder hatta bunalrın sıparısınıde bugun yarın vermeyı dusunuyorum ******den...ıkısıde 300er gr.lık urunler..bunun yanında benım perfectnutrıtıon 1600 amınoasıtım var..sen demıssın sımdı bu arkads bıraz zekı dıye..burda ZEKİ kavramını assalama olarakmı yoksa daha ınsancıl bı yondenmı ele alalım karasan ustad...haaaa bıde unutmadan huyunmudur bılmem ama bısekılde bana msn adresını verırsen cok memnun olurum:)

9. teadorkarenina

teadorkarenina Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    samsun
    sayın daffy arkadş...

sen benımle neden ugrasıyosun kı anlamadım..tamm ben belkı yanlıs baslıklar acmıs olabılırım ama senınde dorudurust uyarman gerekıyo....eeee madem cok sınırını bozuyorum bak admınmıssın benı forumdan at ıstersen ama ben burda bıseler ogrenmeye calısıyorumm...forumun hernoktasını ıncelıcek kadarda vaktım olmuyo.....

10. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Re: sayın daffy arkadş...

seni en başta saydam uyardı ama sen ''hem suçlu hem güçlü'' tavrına devam ettin. bir şeyler öğrenmeye çalışmak koskoca forumda sanki sen ilk defa creatine, glutamine kullancakmışsın gibi davranmakla, açılan başlığa cevap gelmeyince bir daha aynısını açmakla olmuyor. ben modum admin olan despo ve saydam. merak da etme şu yazdıklarından sonra büyük ihtimalle uçacaksın.

11. ahmetoralz

ahmetoralz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Elektronik Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    Amino Asitler - Weider L-Glutamine - 400 gr
    Enerji Kaynakları- Weider Pure Creatine - 600 gr
    ******un sitesinde Glutamine ve Kreatin için aynı açıklama var. Ben baya araştırdım.
    Glutamine : Genel olarak kas yıkımının önlenmesi. Yani antrenman sırasında hacim artışı değlde, hızlı kas yıkımı onarımı olduğundan, her gün idman yapılabilmesi, ağrı kramp olmaması
    Kreatin : Bu direk antrenman süreci içerisinde efektive bir ürün. Ağırlık çalışırken ATPlerde tamamlayıcı element olarak görev alan, daha performanslı ve uzun süre ağırlık kaldırmaya yarayan madde.
    Kısaca GLutamine demek çok sayıda idman demek, kreatin ağır ve uzun süreli idman demek.
    Fakat bu ürünleri alırken kullandığınız ürünleri iyi tanıyın.
    Mesela ben premium whey + bcaa premium weiderden başlayacam yakında. O zaman bnm glutamine almama gerek kalmıo. 2gr premium wheyden , 1,5gr premium bcaa dan geliyo zaten.
    Yani kullandığınız ürünlerin profillerine bakın. Ayrıca içerikde illede glutamin, bcaa yada kreatin yazmayabilir. Bunların yapıtaşlarına bakarak yorumlamanızda lazım. Aşağıda açıklama yazıorum ref. için ;
    1- BCAA : L-Valine, L-Leucine, L-Isoleucine bu üç aminoyu check edin.
    2- kreatin : arginine, glycine ve methionine’d aminoları check edin. Direk Creatine olarakda serbest formdada içerebilir.
    3- Glutamine : L-Glutamine yada Glutamic Acid olarak geçebilir.

Şunuda sööliim komplex ürün kullanımınız varsa (+ paranız varsa tabi) CFM whey almaya özen gösterin. Çok pahalı kabul ama zaten vucüdü diğer ürünlerle yorduğunuz için birde vücudu normal wheyi sindirmekle uğraştırmayım. CFM çok daha az vucüdü yoracaktır ve fiyatı 2 katı olacaktır. :D
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Mart 2014 ---
    EK : tryptophane amino, vücutta Serotonin salgısını tavan yaptırıyor. Mutluluk hormonu yani. Derbeder sporculara tavsiye ederim bu aminoyu en yüksek oranda bulunduran supllementi :D

Son düzenleme: 12 Mart 2014
  12. ahmetoralz

ahmetoralz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Elektronik Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    Hacim istiyorsanız BCAA ve Creatine kullanmanız gerekiyor.
    Creatine 'ye temkinli yaklaşmanızı öneririm. Zira kalp riskiniz varsa hiç girmeyin. Creatine böbrekleri oldukça yorar. Bol su içilmezse özellikle Böbrekte ciddi sıkıntılar yaşarsınız. Creatine başladığınız zaman aynı anda su içme mücadelenizde başlar. Ben Creatine olayına girmeyi pek düşümüorum açıkçası. Creatini kullanmayı bırakırsanız, kaslarınızda hücre içinde tutulan sıvı geri bırakılacağı için kaslarda sönme olur. Lakin Creatin, Steroid gibi horman yada kimyasal bir madde olmadığı için bir miktar sönme olmasına rağmen kazanılan güç yitirilmez. Fakat bu Creatin kullandığınız zaman yapacağınız performans antrenmanınıza devam edeceğiniz anlamınada gelmez. En iyisi deneyip ne *ok olduğunu görmek ** satıyım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mart 2014 ---

yukarıdaki videoda creatine dair herşey var.

Sayfayı Paylaş