CREATİN kullanmaya başladım.SONUÇ:BELİMDE SİMİT ÇIKTI !

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 06kaan tarafından 13 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 06kaan

06kaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MEMUR
    Arkadaşlar merhaba ben 2,5 yıldır bu sporun içindeyim.malesef eğitim, kariyer araya girince 1 yıl spor ile uğraşamadım.43 cm kol 90 kilo ile sporu ara vermek zorunda kalmıştım.spor yaptığım süre içerisinde hiç supplement kullanmadım.şimdi tekrar geri başladım ve 3 aydır düzenli spor yapıyorum.
    antremanda bana güç versin diye weider marka creatin aldım.yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum.bir 3 hafta daha kullanıp 2 hafta ara verecegim.

creatine başlamadan önce vücudumu iyi toparladığımı düşünmüştüm.FAKAAATT creatinide aldıktan sonra üstüne dahada iyi koyacağımı düşünürken maaalsef sonuç hiç beklediğim gibi olmadı.Benim kilom su an 95.göbeğimde illaki yağlanma vardı.bunu bende biliyordum ama cok göze batmayacak cinstendi.fakat creatine başladığımdan beri yağlanma dahada arttı.simit dediğimiz o iğrenç kısım altta tamamen çıktı.karınım üst kısımları gayet iyiyken birden hamile gibi karnım şişmeye başladı.sadece bununla değil kolum ve göğsümün sertliğide düşmeye başladı.şöyle örnek vereyim ben kendim memurum.giydigim gömlekler koluma zor giriyordu.fakat artık daha rahat hatta boşluk bile kalıyor.üstüme giydiğim kaşe montum şu an zorlanmadan üstüme geçirebiliyorum ( kreatin kullanmadan önce cuma namazında secdeye eğilirken kasılmaktan kaşenin içindeki astarı yırtılmıştı)

BENİM ANLAMADIĞIM ARKADASLAR BUNUN TAM OLARAK SEBEBİ NEDİR? beslenme diyeceksiniz fakat öncesinde ve sonrasında beslenmemde herhangi bir değişiklik yok. ne yiyorsam yine aynılarını yiyorum.şu an vücudum spora ara veren veya bırakan ve yediklerine dikkat etmeyen bir kişininki gibi görüyorum fakat bunun sebebi nedir anlayamıyorum.sporsal olarak moralim tam olarak yerlerde.sizin değerli fikirlerinize ihtiyacım var.

2. dgregh

dgregh Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Kreatin vücutta belli bir miktar su tutabiliyor. Bıraktığınız takdirde o sular atılacaktır. Eğer dediğiniz gibi beslenmeniz de değişme yoksa tekrar eski formunuza döneceksinizdir.

3. 06kaan

06kaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MEMUR
    dostum teşekkür ederim yorumun için evet kreatin su tutuyor diyorlar fakat benim ilk şoka uğradığım bel bölgem.buradakinin su olduğuna pek inanmıyorum. bir ikincisi ise su tutsaydı kol ve göğüs bölgemde neden bir genişleme söz konusu olmadı.aldıgım ürünün sahte olduğunu bile düşünmeye başladım :S

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Kreatinin yağlandırma gibi bir etkisi yok. Su tutma olayı da ödem şeklinde bir su tutulumu değil, kreatin kasta su ile birlikte depolanır. Ayrıca kas kütlesini artırdığı ve kasın yapısında da su yer aldığı için, vücut su miktarı artar. Su tutulumu denilen şey yağsız kütlenin artması. Sizin bahsettiğinize göre, yağ oranınız artmış, kolunuzda ölçü kaybı var, bunlar da beslenmeye işaret ediyor.

mrthr35, Nanza, Cyborg ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. 06kaan

06kaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MEMUR
    yorumun için teşekkür ederim. kolumu ve gögüsümü ölçtürdüm ölçüler aynı cıktı.aslında benim bahsettigim şey kolumun ve gögsümün diri durmaması.beslenmemde dediğim gibi bir değişiklik yok sanırım uyguladığım spor programından da kaynaklı olabilir gibi geliyor artık.

6. dgregh

dgregh Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    8
    Dediğiniz gibiyse durum ya beslenme de ya da antrenman metodunda problem vardır. Kreatin ahım şahım su tutmaz ama bir miktar yağlanmış gibi görünebilirsiniz. İlk 2 maddeyi tekrar gözden geçirin derim.

7. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Karbonhidrat tüketimin nasıl?

8. 06kaan

06kaan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    MEMUR
    işimden dolayı sabah erken gttigim için iş yerinde kahvaltı yapıyorum.150-200 gram light peynir,kibrit kutusu kadar petek bal ve simit tüketiyorum.öglen yemeklerim ise yağsız bulgur pilavı veya makarna + 600 gram light yogurt. akşam yemekleride aynı yoğurt ve ekstra olarak tavuk gögüsü (tost makinasında). hafta sonu ise evimde kahvaltı yaptığım için 4 adet haşlanmış yumurta yine aynı peynirden bir kaç dilim cavdar veya tam buğday ekmeği.öyle şekilde devam ediyorum. :)

9. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Dediğin beslenme programı gayet güzel bence tek etken bu değil

10. ozimen

ozimen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Hocam sabahları kibrit kutusu kadar petek bal bana biraz fazla geldi, simitin de beyaz undan olduğunu düşünürsek çok fazla şeker almış oluyorsunuz sanki. Onun yerine kompleks karboya yönelmek gün boyu enerjik olmak için daha uygun olurdu. Benim evde bal petek de, süzme de var ama en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum o da bir çay kaşığından fazla olmuyor (genelde pazar kahvaltılarına saklıyorum).

Sayfayı Paylaş