Corona yüzünden yüzmeyi ve fitnessı bıraktım. Evde yapmalıyım ama nasıl?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Alpertun767 tarafından 15 Mart 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,
    Çok sevdiğim yüzmeye ve ardından fitnessa ara vermek durumunda kaldım. Vücut yapma amacım yok. Sadece karın ve üst bölgemi biraz toparlamak istiyorum. Biraz yağlanma da var sanırım.

Mekik sehpası ve dambıllar ile evde nasıl bir program uygulayabilirim? Bana yardımcı olabilirmisiniz?

Boy 181 kilo 72 yaşım 38.

2. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Dambilla full body programı uygulayabilirsiniz . Squat ,lunges,shoulder press ,Side lateral, floor press ,biceps curl ,dumbell ile triceps extention,mekik sehpasinda da dumbella bench press ve triceps çalışılabilir.Bunun yanında karın hareketleri ve burpee yapın .Direnç bandiniz da varsa bantlada esneklik ve kuvvetlenmeye dayalı calisabilirsiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 15 Mart 2020 ---
    Beslenmeye de dikkat etmeniz lazım göbek yaglari ancak kardiyo ve temiz kalori acigiyla gider.Yag yakmak için. Dinlenmeden süper set olarak 30 saniye burpee ,30 saniye mountain climbing ,dumbelle gölge boksu ,30 saniye mekik,1 dakika plank şeklinde rutinler olusturabilirsiniz

3. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Size bulasma ihtimalini bir kenara birakip direk bulastigini varsayip 18-39 yas araliginda ölüm oraninin %0.2 oldugunu ve bu oranin normal bir gribin sizi oldurme olasiligijdan kat be kat dusuk oldugunu ve bu oran icin öncelikle viruse yakalanma misyonunuzu tamamlayip sonra bu oran icin kafa yormamiz gerektiğini ne yaziyodum onu bile unuttum. Yüzmeyi ve sporu niçin bıraktınız ?

4. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yanlışınız var. Virüsün gençlere bulaşma ihtimali değil az olan , virüsü atlatma ihtimalidir.

Yani virüsü genç bünye kapıp yüksek ihtimal atlatır da , cevresindeki yaşlı ailesine aktarırsa sıkıntı burada işte.

Tedbirli olalım 2 ay yuzmeyiz. Zaten yaz geliyor deniz sezonunu açarız :)
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Mart 2020 ---
    Şimdi bu yazdıklarınız detaylı şekilde çok iyi oldu. Çok teşekkür ediyorum. Ben genelde hocanın verdiği programı ezber uyguluyordum , pek isimlerini bilmiyorum.
    Yazdığınız hareketleri youtubedan bulup programı hazırlayayım kendime.

Yağ yakmak için özellıkle üst govdede mutlaka kardiyomu gerekir diyorsunuz. Bisiklet alsam , eve bisiklet almaya degecek kadar gerekli mi sizce.

5. Frightos

Frightos Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    53
    Ben zaten sizin cok yüksek ihtimal virus kapsaniz bile basit bir gripten farkli gecirmeyeceginizi söylemeye çalıştım ama sizin dediginiz tarafı acikcasi hic dusunmedim ve cok haklısınız siz belki atlatirsiniz ama yasli yakinlarimizi dusunmek zorundayız.

6. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    bende ara vermek zorunda kaldım belediyeye bağlı spor salonlarına gidiyordum 178 73 kiloyum

7. Ramazanhill3445

Ramazanhill3445 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Bu dedikleriniz 1 hafta öncesine kadar doğruydu. Hindistan da açıklamalara göre genç bireylere bulaşmasında, çok daha problem yaşadıklarını, mutasyonun farklı evrildiğini belirtmektedir.

8. Musclemad41

Musclemad41 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ingilizce öğretmeni
    Bence eve bisiklet almaya gerek yok ama .Onun yerine dediğim gibi yağ yakmaya dayalı burpee ,mountain climbing ve dumbell ile çok tekrar az dinlenme aralarını tutarak yağ yakabilirsiniz.Bisiklet alacaksanız da bisikleti ağırlık çalışmasindan sonra yada ayrı bir günde kardiyo olarak yapabilirsiniz

9. Alpertun767

Alpertun767 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Değerli yorumlarınız çok işime yarayacak. Teşekkür ediyorum.

Musclemad41 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş