concerta ve ritalin zararları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Özcan Sevim tarafından 26 Eylül 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Özcan Sevim

Özcan Sevim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar öncelikle merhaba sadece concerta kullandım yaklaşık 2 sene yaz tatilleri dahil değil ama bu ilacın yan etkileri ve vücuda verdiği zararlar berbat ritalinin de aynı olduğunu düşünüyorum ama kullanmadım onun hakkında yorum yapamayacağım. Şuan 54 mg olanı kullanıyorum yani normal olarak dozu en yüksek özel satılan 70 küsür mg var sanırım başlarda mükemmel etkileri vardı dikkatim mükemmel derslerim çok iyi falan şuan yan etkilerini aşırı yaşadığım dönemdeyim ve bırakma kararı aldım neyse fazla uzatmadan yaşadığım yan etkileri yazıyım bu etkiler normal derecedir yüksek ve çok yüksek olarak sınıflandırılır. İlk ve en rahatsız edicisi ağız kuruluğu ağzım o kadar kurudu ki tabiri caizse çöp gibi 8 9 saat boyunca naneli sakız çiğnemeniz gerekiyor(hijyenik birisiyim iğrenmeyin hemen sağlık sonuçta). İkincisi depresyon depresyonda anlatılacak fazla bir şey yok herkesden nefret ediyorsunuz intihar düşüncesi dersler sınav normal olur bunlar umrumda olmuyor bu kalıcı hasar değil sonuçta. Bana göre en kötülerinden birisi aşırı TOKLUK spor yapıyorum 16-17 yaşındayım boy 185 kilo şuan 92 bu lanet ilaç yüzünden yeme bozukluğu başladı günümü sabahları kendimi zorlayarak 1 yaprak marul 2 dilim domates krem peynir bu kadar başka bir şey yemiyorum böyle olacağını bildiğim için bilinçsizce protein tozu kas kaybını azaltmak için ve vitamin hapları aldım ve sadece bir hafta içinde 96 kilodan 92 ye düştüm sporda özellikle hiit kardiyo yaparken geberecek gibi oluyorum başım dönüyor midem bulanıyor dengemi kaybediyorum normalde yaz başında 102 kiloydum sadece sporla kilo verdim diyeti fazla umursamadım (pişmanım) . Neyse üçüncü etki ise depresyonla gelen bipolar bozukluk ve bende zaten milyonda bir milyarda bir mi ne görülen saçma nörolojik hastalık huzursuz bacak sendromu bu hastalık “anlatılmaz yaşanır”ın tam karşılığı bu rahatsızlığımı fazlasıyla tetikledi sizde bu olmayabilir. Zaten ilacın içindeki kullanma kılavuzu vb kağıtları okursanız karşınıza hayvan gibi kağıt çıkar hepsi olası yan etkiler kısacası yeni ve az dozlardaysanız bırakmayı çalışın ha ben kullanırım derseniz aralıklı kullanın derim 30 gün kullanın 5 6 gün kullanmamaya çalışın tanıdığım birisi ritalin+concerta toplam 100 küsür mg kullanıyor ben devam edersem ve siz de benim gibi devam ederseniz ilacın bir süre sonra etkisi yok olur yarar yerine bir ton zarar verir size ve ilaçları zor bırakırsınız

Sayfayı Paylaş