Cola zero kilo yapar mı?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve mucobey tarafından 15 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba,öncelikle şunu söyleyeyim,cola zero benim iştahımı açmıyor yani daha fazla yememe sebep olmuyor.
    Şu çok net ki,cola zero şeker içermediği için kan şekerini yükseltmez,bu mantıkla da -bir kişide acıkmaya sebep olmadığı sürece- kilo yapmaması gerekir.
    Ama şurda ince bir çizgi var,Cola zero tamam kan şekerini yükseltmiyor ama İnsulin salınımına neden oluyor mu?
    Eğer neden oluyorsa dolaylı yoldan değil direkt olarak yağ depolanmasına neden oluyor demektir.
    Yani burda tek soru var ve bu sorudan çıkarılacak sonuç da soru kadar net.
    COLA ZERO,Daha doğrusu yapay tatlandırıcılar(Suklaroz ve Asefültam-K) insülin salınımına neden olur mu?
    Bu soruya cevap verecek kişilerden kulaktan dolma bilgiler yerine bilimsel açıklaması ile cevap vermesini rica ediyorum.Çok önemli bir konu.

2. Grasy

Grasy Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Fitness VG Ant.
    İnsülin salınımına göre herhangi bir araştırmaya erişemedim dostum. Göz önünde bulundurulan açıklamalar ; beyin bu tatlandırıcıyı şeker olarak algıladığı için vücutta yer alan şekeri yakmaya başlar. Bunun aksine dezavantajı fazla tüketimde vücutta toksit maddeleri arttırabilme ihtimali mevcut ve tabiki bağımlılık süreci bunları tükettikçe beyin şeker tükettiğini düşünerek senin şeker alma potansiyelini yükseltiyor, bağımlılığa kadar itiyor bu konuda vücudun buna ihtiyaç duymaya başlıyor hissiyatına kapılabiliyorsun.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

3. mucobey

mucobey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Çok teşekkür ederim :) Evet gerçekten de içtikten sonra ilginç şekilde kan şekeri düşüyor eğer bunun sebebi ilk akla gelebilecek şekilde vücudun şeker sanıp insülin salınmasıysa diyette kola zero içen ben dahil herkesi tepetakla edecek bir durum :D

Sayfayı Paylaş