Cok gecmi kalmisim? :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Rodney McKay tarafından 9 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar,
    Oncelikle bu forumunuza ilk mesajim, merhabalar. Forumunuza geldim, yeni baslayanlar bolumune girdim tam sorumu sorucaktim 2 engel cikti karsima;
    1. Yeni uyeler 3 gun beklemek zorundaymis, sanirim forumu okusunlar diyedir
    2. Ben aslinda yeni baslamiyorum, ve baslayabilecek gibide gorunmuyorum.. Aslinda bu mesajimin nedeni ve hala forumunuzda olmamin nedeni su;
    Ben eskiden yaklasik 7 sene kadar kurek sporuyla ugrastim, ve yaklasik 7-8 sene oncede biraktim..

Cok cok zayiftim ve bazen bu gercekten sorun oluyordu, cevremdekilerin bakisi gercekten can sikici olabiliyordu bazen, ve bu direkt olarak benide etkiliyordu..

Dedim bi spora basliyim.. Biraz arastirdim, benim sorunuma en iyi cozum vucut gelistirme sporuymus gibi geldi, cunku kurekten kalma bi aciya direnc ozelligim vardi ve direkt olarak vucuda etki eden bir spordu.

Neyse, bir salona yazilma hatasinda bulundum. Evet, ne yazik ki ben bunu bir hata olarak goruyorum, cunku zayifliktan sikayet ederken, bana verilen diyet yuzunden birkac ay icinde can sikici bir gobegim oldu, ustune ustuk yaptigim calismada bosa gitti.

Kilo sorunum vardi, ve gittigim salondan bir diyet programi istedim, ilacti igneydi tozdu suydu buydu oldum olasi sevmemisimdir, dogal yolla beslenmek istedim, bana verilen diyet kisa ve ozdu: kafa_
    "Gece yatmadan yiyebildigin kadar makarna ye, yiyebilirsen 1 tencere falan ye, nekadar yiyebilirsen iste"

ooofffff offf!!!kafa_
    Birkac ay sonra kalbim sikismaya falan basladi, vucudum bi garip oluyordu, gobegi falan biraktim! kalbimle ugrasir hale geldim..
    Bi doktora gittim, az daha dayak yiycektimduh Gece yatmadan yemek yemek kalbi yorarmis zaten, birde ben tika pasa, cogu zaman 1 tencere dolusu makarna vs yiyordum dusunsenize..!!!duh

Birkac ay sonra salonu birakmak zorunda kaldim.. yaklasik 1-2 sene falandi herhalde, gercekten hatirlamiyorum, korkum dinene kadar ara verdim spora. Haliyle gobek aldi basini gitti:(

Kalp sorunu duzeldikten, spora karsi onyargim yokolduktan sonra yine bu sporun yolunu tuttum. Gecen senelerde bu forumu okumaya basladim, kendimce uygulamaya calistim beslenmeleri ve antremanlari falan, ama salonda degil evde! Ama pekte bi ise yaramadi, birazcik kilo verdim gerci, vucut biraz topladi ama gobek sorunum hala devam ediyor ne yazikki.. Neyse baktim pek bi ise yaramiyor, 3-4 ay sonra falan yine biraktim.

Benim sorunum su arkadaslar:
    Ben bilgisayarciyim, isim masa basi genelde, ve etrafimdaki insanlar gibi koca gobekli, hantal, vs olmak istemiyorum. Aksine "cocuklugum" diyebilecegim o eski yillardaki gibi spor yapmak istiyorum, o direnci yine kullanmak ve bu sefer, en azindan bu sefer sonucu vucudumda iyi yonde gormek istiyorum.
    Ama..
    26 yasindayim, ve cevremdekiler vucut gelistirme sporu icin yasimin ilerlemis oldugunu, treni kacirdigimi, metabolizmamin yavasladigini, bu gobegin normal ve dogal oldugunu soyleyip duruyorlar surekli.:mad::(

Normal sartlar altinda gider bi salonla konusurdum, adam muhtemelen yine fiyat listesini koyardi onume, hangi kasimin gelismesini istedigimi sorardi yine ve salona baslardim herhalde.

Ancak dilim yandi bi kere, az daha cok kotu seyler olacakti. Ve simdi ne sorabilecegimadam akilli bi kaynagim var (vucut gelistirme hakkinda "agirlik kaldir-indir ne o oyle, git yuz kos vs" diyen doktorum dahil olmak uzere), ne cevremde bir destekcim, ne de bu konuda yapabilecegimi dusunen biri var. Cevremdekiler moral bozmaktan baska bi ise yaramiyor acikcasi.

Ya Allah rizasi icin biri ciksinda gercekten boyle bir spor icin, hatta mumkunse vucut gelistirme sporu icin gec kalmadigimi soylesin, duygu somurusu falan yapmiyorum yanlis anlasilmasin ama cevrenizdekilerin sanirim tamaminin gobeginizle birlikte yasamanizin normal oldugunu savunsa eminim sizinde, en azindan cogunuzun cani benimki gibi sikilirdi en az.

Ama gercekten formda bir vucut "insaa etmek" istiyorum arkadaslar, kosu yuzme vs yapma imkanimvar yine, sonucta haftanin 7gunu calisan biri olarak genelde is yeri civarinda olmam gerekiyor, ve yakinimda bi spor "odasi", pardon, saloncugu var :) orda gider yine kosabilirim falan (bu sefer antrenoru/salon sahibini dinlemeden!:mad::(), ama benim istedigim gercekten iyi gorunumlu ve guclu bir vucut elde etmek, ancak bunun icin gecmi kaldim bilmek istiyorum.

Lutfen birileri bu bunalimima son versin, oneri/cevap/firca ne olursa dort gozle bekliyorum arkadaslar. Zaman ayirdiginiz icin sagolun

Yas: 26
    Kilo: 81
    Boy: 1.78

2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Rodney McKay bunu beğendi.
  3. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    26 yaşında geç kaldığınımı düşünüyorsun ya :)
    ne güzel vaktin var,biraz da bütçe ayarlarsın spor için..
    1.5 senede çok güzel vücut yapanlar var.2 sene düzenli çalışsan 28 yaşında çok iyi bir vücudun olur.kaçırma fırsatı kesinlikle.

kalp rahatsızlıgın neydi bu arada merak ettim?

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    rodney mckay,
    -7 sene kadar kürek sporuyla uğraşmışsın ama yatmadan önce 1 tencere yemek yenmeyeceğini öğrenememişsin?bu sadece kalp sorunu yaratmakla kalmaz.
    -benim kürekçi arkadaşım var yediği yemeklerin kalorisine kadar hesaplıyor.
    -herhnagi bir salona yazılmadan ilk iş salondaki hocaların profesyonel mi amatör mü olduklarına bakmak lazım.bu hoca sana gece yatmadan makarna ye demişse kimbilir sen vg çalışırken ne tür önerilerde bulundu.
    -26 yaş geç değil.7 yıllık kürekçilik geçmişin var.bu sana avantaj sağlayacaktır fazlasıyla.her nekadar şu an göbekli olsan da altyapın hazır öyle düşün.
    -bu forumla tanışarak vg ye ilk doğru adımı atmış oldun.
    iyi çalışmalar.

5. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda haklisin, 7 sene kadar kurek sporu falan yapan birinin bilmesi gerekirdi.

bizde o sunu sunu sunu yiyeceksin diye antrenor liste cikartiyordu, hele bi o listenin disina cik, hele ki kola veya hamburgerin falan yanina yaklas pestilini cikartirdi, e ben 10 yaslarimda falan baslamistim ve o zamanlar pekte bilmiyordum boyle birsey, 16 yaslarimda falanda birakma donemimdi, son 2 sene pekte onemsemedim sporu :( insanin ilgi alani olmayinca ugrasmiyor ne yazikki, simdiki aklim olsa.. neyse :(

ne diyim, cok haklisin dostum

SOVEREIGN
    Abi cevremdeki herkes ihtiyacimin olmadigini, gobegin normal oldugunu, yasimin ilerlemeye basladigini ve metabolizmamin yavasladigini falan soyleyip duruyo, bi sure sonra insan onlara uymaya basliyo, beyni yikaniyo bi bakima, ve bunun boyle olmadigini dusunsemde suru pisikolojisi sanirim :(

Doktor firca cekmekten baska kalbi cok yordugumu soyledi, bir suru alete soktu, kalp filmi, doblermi ne, kan akis bilmemneleri, bazi olcumler, renkli biseyler, kan testleri vs. Hersey normalmis, sanirim eskiden sporla ugrasmamin faydasini gormusum ve ucuz kurtulmusum.

Bu arada hepinize tesekkur ederim zaman ayirdiginiz ve destek oldugunuz icin.

Bu arada, gecen senede forumu okumus ve kendime bi program cikartmistim. Pekte basarili oldugumu soyleyemiycem :( Simdi gidebilecegim tek salon var o da calistigim yere yakin olan yer, cunku aksamda calisiyorum ne yazikki, ama oglen 1-1,5 saat kacamak yapabilirim salona gitmek icin, calistigim yerle salon arasi maksimum 5dk. Ama salonda antrenor veya profesyonel biri yok sanirim, sadece bi havuz, ve ayni zamanda vucut gelistirme aletleri koymuslar yan odaya. Eskiden gittigim salondaki her aletten bir tane vardi sanirim. Ama basinda kimse yok.

Ozet olarak, arkadaslar haftanin 7 gunu masa basinda calisan biriyim, ama her kacamakta gidebilecegim gibi cok cok yakinimda bir salon var ama basinda kimse yok. Bana bir program ve diet gerekiyor sanirim :( lutfen forumu takip et demeyin, gecen sene gercekten cok calistim ama program hazirlama ozurluyum sanirim, sizden tek istegim var,

deneyimli arkadaslar, bir bos vaktinde bana kucuk bi program hazirlarmi lutfen, ben gercekten beceremedim cunku,
    gercekten cok buyuk hayir duasi alirsiniz valla :(

6. omeralkan

omeralkan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    şağlık
    Yer:
    ankara
    bu formu takip etmekle doğru bir başlangıç yapmışsın bence bende formda yeniyim ve bi çok konuda eksiklerimi burdaki tecrübeli burnu havada olmayan akadaslar tarıfından tamamladım umarım istediğin sonuca en kısa zamanda ulaşırsın yeterki azmet :)

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Forumu niye takip etmeni öneriyoruz biliyor musun?
    Çünkü forumu takip edersen sana program önerilmesi için senin vücudunu görmemiz gerektiğini veya forumdaki hocaların ancak senin vücut fotolarını gördükten sonra eksik noktalarına ağırlık vererek sana "özgü" bir program yapmalarının mümkün olabileceğini öğrenmiş olurdun..

Forumu takip etmen, bu sporun bireysel ve kişiye özgü çok sayıda öğe barındırdığını bilmeni sağlayacak ve o nedenle en büyük rehberinin ve hocanın "kendin" olduğunu, bütün yatırımını salonlara, hocalara veya ek besinlere yapmak yerine kendini bilinçlendirmeye, ve vücudunu tanımaya yönelik yapmanı öğretecektir.

diez ve Rodney McKay bunu beğendi.
  8. nika

nika Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yönetici
    Yer:
    Bursa
    Ben İki kere mi geç kaldım?

26 Yaşında olupta geçmi kaldım diye soruyorsun. Ben şu an 50 yaşındayım ve bir yıldır bu sporu yapıyorum. Bu durumda ben iki kere geç kalmış oluyorum. İşin esprisi bir yana spor her yaşta yapılabilir. Özellikle geç yaşlarda daha yararlı olabilir. Önemli olan sporu bilinçli ve disiplinli yapmaktır. Sana başarılar diliyorum.

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    26 Yaş Hiç bir şey için geç değildir!!! Önemli olan; Disiplin, Azim, Düzen, Kararlılık. Bunlar varsa istediğin vücut sadece 1-2 senelik sıkı bir çalışma sonrasında.

Ben hem motor sürmeye başladığımda hem de BodyBuilding yapmaya başladığımda, 2'sinde de çevremdekiler hep saçma sapan tepkiler verdi. 1 tane bile insan yoktu destekleyen bu beni daha da çok içine sürükledi bu işin. Şimdi ben onları çekiyorum kendi safıma. Eğer insanlara gerçektende Azim, Disiplin, Kararlılık gösterirsen onlarda saygı duyup elini öperler Hiç şüpen olmasın.

10. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    1-2 senelik ismi? ilac-doping-protein tozu ne bileyim hormon vs kullanmadan 3-4 senede elde edilebilirmi dersin? Eger oyleyse kendimi 6-8 seneye gore ayarliyim bu gobek anca erir

11. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hiçbirşeyin garantisini kimse veremez, ne süre ne sonuç olarak.
    Tüm süreç ve sonuç senin diyet ve antrenmanına diyet ve antrenmanında genetiğine ve metabolizmana bağlı ancak eğer üşengeçlik etmeden doğru çalışır ve beslenirsen bence bu göbek 2 senede rahat erir.

Mesajında kırmızı olarak işaretlediğim yerler aklıma bir fıkrayı getirdi:
    Kayserilinin 10-15 yaşlarındaki oğlu birgün babasının yanına gelerek;
    -Baba bana 10 lira versene demiş.

Babası;
    -Nee!? 5 lira mı dedin? 2 lira neyine yetmiyor? Al sana 1 lira deyip, oğluna 50 kuruş vermiş.

Oğlu gülümseyerek;
    -He he bana 50 kuruş lazımdı ben senin böyle yapacağını bildiğim için 10 lira istedim demiş, babası da;
    -Vay kereta demiş, demek sahte para vermesem beni kazıklayacaktın ha !!!
    :lol:

castorpollux, zigbog ve nika bunu beğendi.
  12. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    hahahahaha koptum sabah sabah :)
    Rodney McKay çok geçmiş olsun bu arada.

13. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende koptum ya :D :D

sovereign sagolasin dostum

14. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    İstediğin vücut yapısı fit ve hafif kaslı bir görünüm ise;
    İyi ve besleyici beslenme,
    Disiplinli çalışma,
    İyi dinlenme,
    Güzel bir program(örn; Max-OT ben şu an uyguluyorum ve çok başarılı bir program) ile hiçte zor değil.

Yukarıdakileri tam anlamıyla uyguladın mı, bence olmaması için bir neden yok.thums:Gerisi senin azim ve kararlılığına kalmış.

ilac-doping tamam ama protein tozu bunların sınıfına girmiyor yanlış bir düşünceye kapılma. Supplemetler, ne ilaçtır nede hormon. Supplementler besin takviyesidir. Kullanmanda bir bir sakınca olacağını sanmıyorum.

15. Rodney McKay

Rodney McKay Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    himm, bilmiyordum, protein tozu dediginiz sey kanserojen falan degildir di mi?
    forumdan arastirayim bi, cok sagolasin

16. Tripcan

Tripcan Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul / Ataşehir
    Kanserojen değil , bebek mamalarına bile ekleniyor ufak yüzdelerde...

17. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
  18. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    sana açıklayıcı bir dil ile şöyle açıklayım;

Mutlaka duymuşsundur her şeyin fazlası zarardır ister doğal olsun ister yapay, bunu ilk önce söyleyelim. Whey protein hiç mi zararsız bunu zarasız diyip kestirip atmak biraz göreceli düşünülmüş olur. Neder? şöyle, sen bir ortama giriyorsun adamlar sigara içiyor, sen bir sofraya oturuyorsun kola, fanta vs.. içiyorsun. Daha bunlara çok örnek verebilirim fakat bunları düşündüğümüzde zararsız derim geçerim. Sonuçta bir spor yapıyorsun, protein tozundan alacağın zarar senin yaptığın sporun verdiği faydaydanın yanında hiç. Her şey düzen ve dengedir. Bunu göz arda etmezsen.i Hiç bir sorun çıkmaz. Emin ol o akşam yenen makarnaların verdiği zararın %0000.1 ini bile vermez.thums:

Sayfayı Paylaş