Coca Cola Zero bakarmısını

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve GurkanDln tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    kalori/seker acisindan normal kolaya tercih edilebilir kesinlikle. ama yine de kontrollu icmek gerek cunku bazi arkadaslarin dedigi gibi asitli icecek oldugu icin kilo aldirmasa bile baska zararli etkileri kacinilmaz. ben eskiden gunde asagi yukari 1 lt kola icerdim. spora basladiktan sonra kolayi biraktim ama cok canim cekerse bir bardak zero iciyorum. o da haftada 2-3'u gecmiyor.

sonuc olarak normal kolayla kiyaslayinca tabi ki daha iyi ama su, ayran, dogal meyve suyu gibi iceceklerle kiyaslanamaz.

2. bahadirhtp2

bahadirhtp2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  3. ilkerezgunn

ilkerezgunn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Amerikada avrupada yarma gibi adamlar,kaslı herifler sabah akiam cola içiyor birşey olmuyor.Hee tamam zero'da şeker var.Tamam böcek çıkıyo içinden siz içmeyin tamam :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Cola ZERO enerjisizdir, direk tek başına kilo aldırmaz fakat uzun vadede tatlandırıcılar insülün direnci yaratır ve diyabete sebep olur. Ayrıca Cola ZERO insülün seviyesini arttıracağı için kilo kaybını yavaşlatabilir. Bence çok sık içmemek lazım.

ujohnz, abseto ve sergen turaman bunu beğendi.
  5. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Coca zero insülini artırmaz. Yanlış bilgi verme .diabetler içiyor cola zero yu.karb olmadan insülin nasıl artsın?

6. Fitness Takımı

Fitness Takımı Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Fitness
    Yer:
    İstanbul
    Aynı dışkının laciverti. Kanmayın böyle zero şeylere. Layt erkekminiz onları berkecanlar pelinsular içiyo bir hard kore vucutcuyuz milk shakemizi alır mutluluklar dileriz.

abseto bunu beğendi.
  7. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Buradaki bir çalışmada, 48 gönüllü kişi üzerinde yapılan araştırmalar sonunda aspartamın insülin seviyesini artırmadığı tespit edilmiş.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9734727

Yine bir başka çalışmada, karbondidratla alınsın ya da alınmasın, aspartamın insülin direncini etkilemediği ortaya çıkmış.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2182973

Bu çalışmada da, aspartamın insülin seviyesi üzerinde hiçbir etkisinin olmadığını göstermiş.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1946186

Yani velhasıl, yapay tatlandırıcılar tek bir kalemde değerlendirilemez. Türlü türlü yapay tatlandırılar vardır. Cola zerodaki aspartam, şimdilik masum ):)
    Sakkarin ise, aspartamdan biraz daha riskli. Yani, az da olsa insülini etkiliyebilir. Ama çok az.

Diğer yapay tatlnadırıclar ise uzun mesele. 3-4 tane daha var çünkü.

Dracarys17 ve sergen turaman bunu beğendi.
  8. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum iyi hoşda aspartamın iyi veya masum olması gibi bir durum söz konusu değil ya :/ hani tamam vg yaparken zararı olmayabilir ama Kesinlikle sağlığına zararlı ! Yani tartışılcak birşey bile değil yani zararlı birşeyi içmenin amacı nedir :D
    Hani şeker yok diyolar ama tatlandırıcıyla yapay bir şekilde onu telafi etmeye çalışıyorlar :/ git şeker ye daha sağlıklı :D hani belki sen kaloriydi felan diye düşünsende sağlığını düşünen birisi böyle şeyleri ağzına sürmez :/

9. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İnsülin direnci açısından dedim ama yazdıklarımı okursan :)
    Ayrıca aspartam çok yüksek dozlarda alındığında hayvanlarda kanseri tetiklemiş ama insanlar da şimdilik böyle bir bulgu yok.

Yani, şehir efsanelerine inanmayın.

10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    yok zaten dediklerin yanlış demiyorumda :D hani insülin direnci açısından olsada sağlık açısından zararlı olduğu aşikar :)

11. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Valla benim bildiklerim bu kadar. Diğer türlü sağlığa yararı zararı var mı bilmiyorum.

12. ares1905

ares1905 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Tatlandırıcılar konusunda herkes aspartama takmış durumda fakat protein tozlarının içindeki tatlandırıcılar çok mu masum? Aspartam free yazısını görünce he tamam sıkıntısız diyoruz çoğumuz ama öyle değil. Ben kola içmem fakat benim için protein tozundaki yapay tstlandırıcılar neyse zerodaki de odur

Sent from my iPhone using Tapatalk

Barbell Training bunu beğendi.
  13. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38

Sayfayı Paylaş