Cloudbread tost

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Mercik tarafından 26 Nisan 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mercik

Mercik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cloudbread ekmeğimizi yaptıktan sonra iki adet arasına kaşar peyniri koyarak tostumuzu basabiliriz. Fazlaca yapıp buzlukta hazır tostlarınız duracak şekilde poşetleyip bekletebilirsiniz. Biz low carb beslendiğimiz için yağlı olmasına takılmıyoruz. Yağı fazla bulan varsa tarifteki krem peyniri bir kaşık süt ile iyi ezilmiş lor peyniri veya labne ile değiştirebilir.
    Ekmeğin tarifi:
    6 yumurta ( akı sarısı ayrılmış)
    3 yemek kaşığı krem peynir
    Yumurtanın aklarını sert kar haline gelinceye kadar çırpalım. (Çeyrek çay kaşığı krem tartar tozu kıvamı iyi tutar ama istemeyen kullanmayabilir) Diğer tarafta da sarılar ile peyniri çırpalım. Hazırladığımız kar köpüğünü çok söndürmeden yavaşça spatula ile sarı+peynir olan karışıma yedirelim.Bu aşamada bir miktar tuz ekleyebilirsiniz. Bu karışımı yağlanmış pişirme kağıdı koyduğumuz fırın tepsine, gelişi güzel biraz da aralıklı olarak kaşık yardımıyla koyalım. (Şekli çok da sabit kalmıyor zaten bazen çok yayılıyor sorun değil) Kızgın fırında pişirelim üzeri ekmek rengi olunca hazır demektir. Puf gibi kabaracaklar ama malesef soğuyunca çöküyor. Tost yapacağımız için bunu önemsemiyoruz. Yayılıp birbirlerine yapışırlarsa tost ekmeği büyüklüğünde keserek yine aynı şekilde kullanabilirsiniz.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    "Biz low carb besleniyoruz" demişsiniz de anlayamadım, sizden kastınız nedir?

3. Mercik

Mercik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ben ve bir arkadaşım o şekilde besleniyoruz demek istedim. Biz lchf tipi beslendiğimiz için yağdan kısıtlama yapmıyoruz, karbonhidratlardan da glisemik indeksi düşük olanları az oranla tercih ediyoruz ama forumdaki arkadaşların bir çoğu yağdan kısıtlama yapıyor gördüğüm kadarıyla. Buna karşılık daha çok karbonhidrat tercih ediyorlar sanırım. Beyaz pirinç vb. çok miktarda tüketiyorlar. Krem peynir kendilerine yağlı gelebilir diye seçenek sundum. Tarifi biz normalde yağlı peynirler ile yapıyoruz ama kimine uygun olmayabilir.

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Anladım. Lchf elbette bir tercih, ancak çalışmalar genel olarak high carb low fat'i destekliyor. Daha doğrusu ikisinin de çok yüksek veya çok düşük olmaması gerektiğini söylüyor. İdeal örüntü olarak belirtilen sınırlarda kalmak daha iyi olacaktır. Tarif için teşekkürler ayrıca..

Mercik bunu beğendi.
  5. Mercik

Mercik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız, ben kendim kas geliştirme çalışmıyorum ama arkadaşım yeni başladığı için onun beslenmesini tekrar elden geçirdik, karbonhidratları arttırdık. Yoksa erkek vücudu olduğu için aldığı enerji çalışmasına göre eksik kalacaktı. Yağları da makul miktarlara çektik.

6. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    İyi yapmışsınız. Spor beslenmecisiyim, Beslenme ve suplementler ilgili sormak istedikleriniz olursa sorabilirsiniz.

Mercik bunu beğendi.
  7. Mercik

Mercik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Çok teşekkürler, tabi ki sorarım.

Sayfayı Paylaş