CLA veya BCAA Benim için Zararlı mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve GencVucut tarafından 25 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba,
    16 yaşındayım, çok aktif olarak sporla ilgilenmiyorum fakat haftanın 3-4 günü salona gidiyorum, kol kaslarım ağırlıklı çalışıyorum.
    CLA veya BCAA kullansam zararı olur mu? İnternette BCAA'nın beyne, böbreklere vs. zarar verdiği hakkında yazılar var.
    Aynı zamanda CLA'nın da cinselliğe, mideye vs. zarar verdiği söyleniyor.Bunlar doğru mu? Kullanıp da bir zararını gören var mı?

CLA için kullanımda spor yapma zorunluluğu var mı? Yani CLA kullanırken spor mu yapmamız gerek?
    BCAA için de aynı durum söz konusu mu?
    Yaptığımız sporun yeterli olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Kas gelişimi için BCAA mı yoksa CLA mı kullansam daha iyi olur? Hem kas yapmak hem de fazla yağlardan kurtulmak istiyorum ama kas kütlemi kaybetmek istemiyorum!

Yaş 16, kilo 76, boy 184, karın bölgem yağlı ama elimi değince gelen sertlik altında kas olduğunu hissettiriyor, kollarım kaslı ve gelişiyor.

Not: Protein tozu kullanmıyorum.
    Not 2: Yaklaşık 8-9 sene önce doktor böbreklerimde küçük böbrek taşı olduğunu söylemişti.

CLA veya BCAA kullanan kişiler yorum yaparsa sevinirim.

2. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Cla ve bcaa kullanmandaki amaç ne ben onu anlamadım, zaten çok ilgilenmiyorum demişsin, kendine şunu sorman lazım ; bu supplementlerden ne bekliyorum ? Ben şahsen kullanılmasını tavsiye etmiyorum 16 yaşında, kaldıki ihtiyacın oldugunuda sanmıyorum gencecik adamsın bomba gibisin yapıştır gitsin beslenmene dikkat et yeterli olucaktır.

3. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kas gelişimini hızlandırmak hocam amacım... Bir de fazla yağlardan kurtulmak...

4. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Şuanlık ihtiyacın oldugunu sanmıyorum bu iki ürünede 18 den sonra falan kullanırsın, hem ailen bu duruma izin veriyormu ?

5. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    @Neobir konu hakkında fazla bilgileri yok, izin alırım fakat tecrübeli kişilerden yorum alıyorum önce.

6. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    581
    Ödül Puanları:
    103
    zararlı da değil faydalı da değil
    paranı cebinden çıkarıp çöpe atmak ne kadar fiyat performans sağlıyorsa o ürünlerde o kadar fiyat performans sağlıyacaktır
    ancak o ürünleri kullanmak seni motive edecekse kullanmanda bir sakınca yok sadece bir beklenti içerisine girme

7. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Peki günlük etten sütten vs. 40 gram protein alıp kalan yaklaşık 60 gram proteinimi protein tozundan karşılasam sıkıntı olur mu? Yaş 16.

8. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    28
    B
    beslenmeye her zaman daha fazla ağırlık ver gerisini düşünme yaşın daha genç sporu devam ettirdikce artan ihtiyac ve gelişim sınucunda supplemente yönel

GencVucut bunu beğendi.
  9. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    günlük 40gr protein alabiliyorsan seni bcaada kurtarmaz protein tozuda.

Sayfayı Paylaş