CLA ve L-Carnitin mi? Yoksa Animal Cuts ya da Lipo6 mi?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve dentex tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dentex

dentex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese merhaba...

Ben son 4 aydır aktif olarak body building yapıyorum. daha önceden lise dönemini saymıyorum..

Aynaya baktığımda artık yeter diyorum kendi kendime. Artık benim yağ yakmam lazım. ama kas kaybetmeden hatta kas kazanarak yağ yakmam lazım...

Spora başladıgımda 750gr lık Multipower Formula 80 almıştım. o bitti. elimde 30-40 kapsül de Ultimate l-carnitin var.

Unutmadan programımı da söyleyeyim. 4 parçalı program ve 2 gün ekstradan kardio çalışması.ben 2 günlük hakkımı havuz çalışmalarında kullanacagım artık sanırım. ama işin kötüsü nabız ölçemiyorsun. ama şöyle birşey var havuzda inanılmaz yoruluyorum çok enerji kaybettiriyor.

bu arada ablam italyada ve kendisi bir hafta icinde bir arkadası ile siparişimi gönderecek. foruma konu açmadım ama ürün olarak Weider Premium whey 2.3kg karar verdim. Söylenenler iyi fakat fiyat çok pahalı burada. oradan 61€ ya halledecegim.

yani whey kullanacagımı düşünürsek benim yanına cla ve lcarnitin mi almam mantıklı olur, yoksa lipo6 veya animal cuts mı ?
    açıkçası lipo6 ve animal cuts hakkında araştırmama ragmen cok bisey bilmiyorum. ama karacigeri yordugunu duymustum..

Yorumlarınız icin şimdiden teşekkürler arkadaslar. iyi geceler dilerimweightlifter

2. dentex

dentex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada ince bir nokta var. CLA ve l-carnitine i beraber kullanmayı düşünüyorum. ya da diğer ürünlerin de tek birini.

3. SForever

SForever Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    CLA+carnitine kombinesini animal cuts kullanımı sonrasına bırakabilirsin yada lipo6. Ben olsam animal cuts'ın 1 kutusunu bitirir ardından cla+carnitine'e başlardım. 2 kutu cla bittiğinde aşağı yukarı amacına ulaşmış olursun diye tahmin ediyorum.

4. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bende karnitin ve cla kullandım. Evde her ikisi de mevcut. Bu hafta başında Animal Cuts aldım ve 3. günümdeyim. Bunun yanında Cla a almaya devam ediyorum ve akşamları salona gittiğim için Yanında 500mg lık L-Carnitin daha alıyorum. Açıkcası bir zararı olmadı ve kendimi gayet iyi hissediyorum. Ayrıca spor dönüşü (protein shake ve akşam yemeği sonrası) 2 tanede yeşil çay içiyorum. Çok sağlam da bir diyet yapıyorum ve 3*8 e yakın ve süper setlerden oluşan sağlam bir antreman yapıp üstüne minimum 15 dakika kardio ekliyorum. Bende senin gibi kafaya koydum. Yağ oranım başlamadan önce %14 ve bitirdiğimde %10 un altına indirmek istiyorum. Bu arada yaşım 19.

5. dentex

dentex Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız için teşekkür ederim. peki animal cuts ve lipo6 tarzı ürünlerin yan etkileri tam olarak neler. sanırım CLA ve l-carnitin onların yanında hiçbir zararı olmayan doğal içerikli ürünler ?

6. Silinde

Silinde Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Laborant
    Yer:
    Antalya
    Bilmişlik gibi algılamayın ama Agırlık calısmadan sonra Tekrar cardio yapmak vücudttaki kasların erimesine sebeb olabiliyor ağırlıktan sonra en az 40 dk bekleyip cardio yaparsanız daha rahat olabilirsiz die düşünüyorm

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    @flexor da bu tarz birkaç cümle sarfetmişti forumda.
    ona katılıyorum.

8. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    İlk kez kullananların CLA ve L-carnitine kullanmasını tavsiye ederim. Animal Cuts, Hydroxycut ve Lipo-6 ileri seviyeli sporcuların kullanmasından yanayım.
    Kalp atışının hızlanması, aşırı terleme ve geç saatlerde kullanıldığıunda uyku sorunu dahi yaşatabilir.

Ayrıca kasların erimemesi için mutlaka BCAA kullanmanızı tavsiye ederim. Animal Nitro ürünüde olabilir, bcaa oranları yüksektir.

9. actively

actively Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Yurtdisi
    Burada saydiginiz suplementler metobolizmayi etkileyen seyler, ilerde vucudunuzun kimya dengesini bozacak seyler, belki bir sure kilo verirsiniz, ancak bu sekilde verilen kilolar tekrar fazlasiyla geri alinir. En iyisi vucudunuzun dengesini bozmayin. Hem paraniza da yazik, eger suplement kullanacaksaniz whey proteinin disina cikmayiniz. En sagliklisi bol kardiyo ve kas yapici programlar, eger uzun vadede kalici bir seyler yapmak istiyorsaniz.

Sayfayı Paylaş