Choline Chloride (Kolin Klorür)

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve beta32 tarafından 20 Haziran 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kolin Klorür (toz) insan tüketimine uygun mudur?

2. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Hayvana uyan herşey insan içinde uygundur.Günlük 1 grama kadar kolin güvenli ve faydalıdır...

3. beta32

beta32 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kolin tüketmiş olmak için kolinin çeşitli kaynakları arasından bu formunu tükettiğimde bunun "klorür" kısmının bana zararının olmayacağından emin olmak istiyorum. Verdiğiniz cevaba göre bunun klorür kısmının bir zararı olmayacağını anlıyorum. Öyleyse kullanacağım, teşekkür ederim.

4. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Bir çok madde ya doğal olarak yada kullanım emilim yönüyle tuz şeklinde bulunuyor.Sodyum, potasyum magnezyum tuzları gibi.Bu aslında bulunduğu forma ithafen söyleniyor.Eser seviyelerde yada biraz daha fazla olabiliyor, fakat hiç bir zaman etken maddenin önüne geçilecek seviyede değil.Bu bahsettiğiniz ürün hayvancılık sektöründe bol miktarda kullanılıyor.Bunun yanında insan için üretilmiş doğal, bitkisel suplementlerde de bu form var ve kullanılıyor.Mesele dozunda almak ve herşeyin fazlasının zarar verebileceğini unutmamak.Kolinin vucutta kullanılması için asetil koline çevrilmesi gerekiyor.Bu bir kas sinir nöro hormonu aynı zamanda.Ve bol miktarda b5 ile birlikte alınması salık veriliyor.Sizde b complex vitaminleiryle almayı unutmayın...

Sayfayı Paylaş