1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

CENTAUR un Resimler

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve CENTAUR tarafından 7 Mart 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu yeni resimler 5 gün evvel çekildi bikaçtane daha ekleyceğim mezurayla çekilmiş fotoda olacak. Kol soğuk 41 cm ye insede definasyonumdan memnunum.

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Oldukça iyi bi definasyon,iyi bir değişim,tebrikler.

1 kişi bunu beğeniyor.
  3. cherokee

cherokee Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yük.Müh.
    Yer:
    Niğde
    mide ve kola biraz ağırlık verdiğin zaman bence çok güzel bir görüntü yakalayacaksın. vücud oturmuş ve ben buradayım diyor. başarılar...

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Selam Centaur, gerçekten definisyon iyi gidiyor, ancak yandan triceps pozu verirken göbeğinin çıkması definisyonunun suçu değil, senin suçun :D
    Nefesini dışarı verip karnını içeri çekersen, hafif bir vakum yakalamış olursun, çok fazla nefes vermene gerek yok, o zaman fazla tutamazsın vakumu, biraz kendine hava bırakıp, genede karnını bir hayli içeri çekecek bir vakum oluşturabilirsin, bunu 10-15 saniye tutabilirsin, ilerledikçe bu süre 1 dakikayı bile geçer, yandan triceps, göğüs pozlarında bunu yapmak şart, göğsü şişirebilmek içinde önemli ;)

Son düzenleme: 8 Temmuz 2007
  5. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    mideni büyütmüşsün arkadaşım. yağdan ziyade ronnie colemanınki gibi şişik duruyo.buda kötü bana göre

6. Kakihara

Kakihara Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    pardon bu arada. ilk resimlere bakarak konusmustum :D

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ilk resimler ile kıyaslama yapınca değişim ortaya çıkıyor.bıcepsler güzel bir ayrım sergilemiş.bence buyutulecek bir sorun yok.kollara bıraz ölçü tamamdır.

8. Juramento

Juramento Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    model
    Yer:
    İstanbul
    ıyı defıne olmussun centaur..tekbrkler.bence kollar ıyı tam tersı bıraz gogus gelıstırmen.gogus pozunda ust gogus az gorunuyor..benım sımetrı anlayısıma gore boyle =) kolay gelsn

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Öncelikle kafana takılan bu iki sorunu cevaplamak istiyorum

Senin köprücük kemiğin kısa o yüzden göğüs yapında buna istinaden basık gelişiyor bahsettiğin kişilerin köprücük kemiğini incelersen uzun bir köprücük kemiğine sahip olduklarını göreceksin. köprücük kemiği (calvicla) ne kadar uzunsa göğüs o kadar hacimli büyür. iyi kesilmemesinin sebebide kaburga çıkıntısının (serratus antreorun altı) fazla olması buda göğüsün ayrılmasını zorlaştırıyor

yapman gereken üst göğüs inciline açısını biraz daha yükselterek omuz genişliğinde tutuşla yavaş hareketle çalışmak. ön omuz çalışmalarında da çok hafif yatık bir açıda barı öne indiriş yapmalısın tutuş yine omuz genişliğinde olmalı.

flexor ve extensor biceps (ön kolun geneli) ve tricepsin piyonlarıdır bu piyonlar ne kadar güçlü olursa ağır kilolardaki dağılım ve koldaki gelişim o kadar iyi olur ve eklemlerin korunmasında buyuk rol oynar. bence kafana takma gayet güzel duruyor.

Gelelim vucuda yoruma

Çalıştığın süre zarfında genetik eksiğine rağmen iyi ilerleme kaydederek açığı kapatmışsın

sırt pozunda aeleler kendini göstermiş fakat latismus kası kendini pek göstermemiş (barfiksi sevmiyormusun :) )

ön omuzların gayet güzel fakat trapez çalışmamışın sanki yada arada yapmışsın artık trapezla çizgiyi belirleme zamanı ama 3 seti geçme ve ağır girme.

kol pozunda içten biceps ve triceps ayrılmış ama dış olarak zayıfsın bicepste mutlaka hammer i eklemelisin ve konsantrasyon hareketinde dambıl yine hammer şeklinde olmalı bu dışı toplayacaktır
    son olaraka reverse curl öneririm tam yan ve ön kolunu tamamlayacaktır

arka kolunun dışı içinde incline sehbasında triceps ext ,reverse push down son olarakta dips hareketini öneririm.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2007
  10. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    ilk fotolar ile ikinci fotolar arasındaki fark cok iyi gerçekten ve kıllardan kurtulman iiyi olmus ,tbrk

11. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hepinize yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Flexor; :shock:Barfiks hep yaptığım bir haraket, latisimusumu beğenmemene şaşırdım aslında, iki set fazladan yapıp ayağıma dumbell koymayı deniym bu sefer bari:D.

Kolun dışındaki definasyon eksiği eskiden beri vardı biceps çalışırken her ant. hummer ve ters tutuş barb. curl yaparım. Hatta sık sık senin bir mesajda yazdığın barb curl-çekiç-ters barb-kons. şeklinde çalıştığım oluyor.

Reverse push down ile kastın halat ile yaptığımız ise bunu bir süredir yapıyorum zaten flexor. Eğik sehpada triceps extansiyonun yanlara vurduğunu bilmiyordum, hemen başlıyorum o zaman. Dips ile sehpa dips çok fark edermi acaba sence?

Esenlikler.

12. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Centaur'a prodüktör lazım, vücudu daha iy sergileyebilirdi, önden çift biceps pozunda dirsekler yukarı göstermesi lazım aslında.
    O takdirde, aslında çok iyi olan sırtı daha belirgin olacaktı, sırt derken, kanatlarıda işin içine sokuyorum tabii.
    Dış biceps konusunda flexor çok haklı, iç taraf çok iyi olmuş, ama dış tarafta sıkıntı var. ben concentration curl hareketinin büyük faydasını gördüm, sırttan biceps görüntüsü için.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Karasan yine çok iyi izlemiş ve özetlemiş dışta büyük eksiğin var barfiks hareketini seviyorsan ağırlık koymak yerine ağır ağır yap enseye çektikten sonra öne çekişi de barfiks te yap kanat aşşağı doğru yayılmamış bişeyler eksik görünüyor

evet çok fark var eğer mümkünse çok zayıf birini omzuna çıkararak dips yap şu ayakları karşı sehbaya koyduğumuz sitilde olanından bahsediyorum

bacaklarının üzerine koyduğun ağırlık hem tricepsi zorlamadığı gibi belide çok geriyor zayıf birini omzuna çıkarıp yaparsan 2 ay sonra çok harika görünecektir

14. sapphire

sapphire Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücut bende var sen yeterki iste diyor kılları revize edip sabırla yönelirsen bu iş kesinlikle olur derim

15. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    tebrikler centaur iyi yontmuşsun bedeni....kaç kilo verdin...kıllardan da kurtulmuşsun ama acayip kaşınıyordur eminim....

16. CENTAUR

CENTAUR Guest

Flexor verdiğin programı o gün tam anlamıyla okur okumaz uyguldım, tamda kol antrenmanı vardı. Nasıl bir gaz geldiyse hem triceps, hem biceps tatlı tatlı ağrıyor şimdi. Program dediğin böyle olur. İncline sehpasında ekstansion haraketini daha önce hiç yapmamıştım normal alna press gibi ağırlık kullandırmayan ama çok şiddet veren güzel bir haraket , halatla push down dan sonra sehpada dipside yedire yedire yapınca harika oldu. Dumbel konsantrasyonu çekiç şeklinde yaptım, normal çekiçede yer verdim harika oldu yanlardaki etkiyi çok iyi hissediyorum.

Selam Karasan gerçekten foto çektirirken işi bilen biri olsada koordine etseydi çok iyi olurdu haklısın, sık sık poz çalışması yapmakta lazım aslında.

Hernan yaklaşık 6, en fazla 7 kilo falan verdim ve uzun bir sürede. Ben bulk tada definisyondada fazla abartılmaması gerektiğini düşünüyorum. Kıllar için ilk defa sarı kına diye bişey kullandım hamam otu gibi belkide aynı şeydir bilmiyorum, kaşındırmadı ama biraz sivilce yaptı, seneye bütün yıl bioder kullanmayı deniycem.

17. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    neymiş o program centaur? merak ettim şimdi...birde o kına tüymü döküyor?..

18. CENTAUR

CENTAUR Guest

Hernan program flexorun bu başlıkta tavsiye ettiği haraketlerden oluşuyor, ihtiyaca yönelik egzersiz ancak bu kadar isabetli verilir, kendimdeki eksiğin bende farkındaydım, benimde programımda buna yönelik tamamlayıcı haraket vardı fakat en tamam hali buymuş.

Bu sarı kına gri-beyaz tonlarında iki ayrı toz halinde madde suyla karıştırılarak tatbik ediliyor, biraz asit özelliği var galiba fazla nüfuz edince cildi de fena tahriş ediyor dikkat etmek lazım bir kere denedim tavsiye edemiycem etkili fakat ceremeli birşey.

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında resim üstünden bu kadar oluyor yakınımda olsanız daha çok yardımcı olurum ve daha iyi netice alırız

Sayfayı Paylaş