Casein ve Egg protein kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Pshaw tarafından 4 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. Pshaw

Pshaw Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar türkiyede pek adları geçmiyor ama yeni nesil Casein ve Egg proteinleri için ne diyorsunuz? Ben çalışma sonrası whey sabah kahvaltıda da casein kullanarak denemeye başladım 3 hafta kadar oldu olumlu gelişmeler aldım. Casein özellikle yavaş emilim ile uzun süreli bir destek. bundan sonrada egg protein ni yine aynı şekilde denemeyi planlıyorum. whey çalişmanın değişmez bir parçası. sizinde düşünce yada tecrübeleriniz varsa paylaşabilir misiniz?

2. cyberugur

cyberugur Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Dostum bu konuda pek bir bilgim yok ama yaralı olduğu söyleniyor acaba bu casein i nerden aldın bir link adres ürün adı falan verebilirmisin

3. hypocrisy

hypocrisy Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    süt proteinini sadece yatmadan almak daha mantıklı, anremandan sonra ve diger ogunlerde whey daha mantıklı bir secim olur bence.......

4. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    idman ve boş zamanlarda EGG ve Whey protein alınır. yatmadan önce ise casein protein alınır.

5. motorhead

motorhead Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ekonomist
    Yer:
    istanbul
    yaptığım araştırmalarda egg protein ile ilgili benzeri bilgilere ulaştım.bende kürüme dahil ettim. sanırım 2-3 hafta içinde başlayacağım... whey proteini her sabah kalkar kalkmaz kullanıyorum. egg plus protein içinse öğle yemeklerinden 1.5 kadar evvel ve gece yatmadan önce almayı planlıyorum. şimdilik yatmadan evvel protein tozu ve glutamine alıp yatıyorum. sizce bunun yerine egg plus protein alıp yatmak daha mı iyi olur? ne dersiniz?

6. motorhead

motorhead Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ekonomist
    Yer:
    istanbul
    birde egg plus proteinler sütle mi alınmalı?

7. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    KALSİYUM KAZEİNAT (KAZEİN) :

Kazein , whey gibi sütten izole edilen bir proteindir . Kazeinin bileşenlerinden biri olan k-kazein ya da kappa-kazein , kazein miselini(Misel:Kolloit iyonlarda,molekül yığılması nedeniyle oluşan ve tek başına koloidin bütün özelliğini taşıdığı kabul edilen bölüm) dengede tutar .Kazein katyonlarla başlıca da kalsiyum katyonları ile bağlıdır . Kazein miselleri genişçe bir kalsiyum-kazeinat-fosfat kompleksidir .
    Kazein proteinin %92’sini oluşturmaktadır ve hepinizin ortak kilo aldırıcılarında(weight-gainers) o yoğun tadı vermek için bulunur .Kalsiyum kazeinat, sodyum kazeinat ve miselli kazeinatı kapsayacak şekilde değişik biçimlerde görülür .
    Kazeinden sentezlenen proteinin en önemli faydalarından biri whey’den(whey daha kolayca alternatif enerji kaynağı olarak kullanılabiliyor ) oluşacak protein sentezine oranla kas inşası için daha direkt kullanılmasıdır .
    Proteini enerji olarak kullanma şansı azaldıkça daha çok karbonhidrattan enerji manasında faydalanırsınız . Ne kadar çok karbonhidrattan enerji manasında faydalanırsanız , o kadar az karbonhidrat yağ olarak depolanır . Bu nedenle kazein daha hızlı yağlanmanızı engelleyebilir... en iyi şekilde yağsız kas kütlesini sağlamaya çalışanlar için kazeinin tercih sebebi olabilmesi için bir seçenek .
    Kazein aynı zamanda glutamin temelli yüksek oranda doğal peptid (Peptid formu sindirim sisteminde yer alan peptid taşıyıcı sistemler nedeniyle daha iyi emiliyor) bulundurmakta .Glutamin peptidleri biyolojik olarak uygun (bioavailable) bulunan glutaminler arasında en uygunları olarak tanınırlar ve L-Glutamimin’in serbest bulunanına oranla , eş miktarlarda yaklaşık iki katı kadar daha fazla oranda emildikleri hesaplanmıştır .
    Glutamin iskelet kaslarında bulunan serbest amino asidlerin %60’ı nı oluşturan şarta bağlı esansiyel amino asid (yarı esansiyel olarak geçiyor bir çok yerde) türüdür .Atletizm çevresi tarafından başlıca büyüme hormonuna,testosterona,hücre hacmine,bağışıklığa ve kastaki protein sentezine olan olumlu etkisi ile tanınıyor .
    Kazein aynı zamanda ACE (Angiotensin-Converting Enyzme Türkçesi Anjiyotensin-Çevirici Enzim) engelleyicisi kazokinin olarak adlandırılan peptidleri ihtiva etmektedir . Kazein ucuz değildir , konsantre whey proteinlere oranla daha pahalıdır Besleyicilik açısından bakacak olursak , kazeinatın hiçbir dezavantajı yoktur ve yüksek kalitede bir protein kaynağıdır .
    Kazeinin başka bir faydası da zamandan bağımsız olarak kan dolaşımına düşük miktarda muntazam bir şekilde( düşük glisemik endeksli karbonhidratlarda olduğu gibi) amino asid salınımını düzenlemesi . Bunu amino asidlerin iletim sürelerini yavaşlatmak amacıyla bağırsağın içinde bir jel oluşturarak gerçekleştirir . Bu protein yıkımını önemli miktarda azaltır .
    Bu nedenle kazein tüketimi anti-katabolik protein olarak adlandırılan whey proteine oranla vücutta daha uzun süre protein dengesini sağlayacak şekilde plazma amino asid seviyelerini zamana yayılı tutar ve bu seviyeleri daha uzun süre iyi tutar .
    Katabolizmayı önlemek kas gelişimi için uygun ortam yaratabilir . Kazeinin yavaş ‘’zamanlanmış salınım’’ etkisi vücut içinde katabolik protein yıkımını engeller , yatmadan önce son öğün olarak almak ya da kahvaltıda gün boyunca amino asidlerin dengeli dalgalanmasını sağlamak amacıyla gündüz kahvaltıda almak ideal bir seçim olacaktır .

victory44, jimraynor, Salash ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  8. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    YUMURTA ALBUMİN PROTEİNİ :
    Yumurta beyazları 25 yılın üzerinde vücut geliştirmeye başlarken beni ayakta tutuyordu . Yumurta proteini(özellikle beyazı) vücut geliştiriciler bakımından en önemli protein olarak ele alınıyor çünkü esansiyel olmayanlara göre yüksek oranda esansiyel amino asidlere sahiptir .

Yumurta proteini sık olarak yumurta sarısının fazla kolesterollü olması ve bu fazlalığın kan kolesterol seviyesine bir parça etki etmesi nedeniyle kötü eleştrilere maruz kalıyor . Ancak yakın zamanda Harvard’lı araştırmacılar tarafından yapılan araştırmalar uygun miktarda(günde 1 taneye kadar , sarısı) yumurta tüketiminin sağlıklı bireylerde kalp hastalığı riskini artırmadığı ve içerdiği protein ,B12 ve D vitamini , riboflavin ve folik asit gibi besleyicileri içermesinden dolayı aslında daha sağlıklı olmayı sağladığını gösteriyor .
    (NOT: Diabeti olanlar ve kan kolesterol seviyesini kontrol etmekte güçlük çekenler yumurta sarısını yerken dikkatli olmalıdırlar ve sarının yerine yumurtanın beyazını tercih etmeliler .)
    Yumurtanın bir vücutçunun başlıca kaynağı olması zorunluluğuna rağmen , günümüzde birkaç sebepten ötürü sadece tek kaynak olmaması gerekir , örneğin :
    1-BCAA’larının esansiyel amino asidlere oranının günümüzdeki çoğu ek beslenme ürününün oranı kadar uygun olmaması (örnek olarak whey proteini yumurta proteinine oranla neredeyse 2 kat fazla leucine içeriyor.)
    2-Biyolojik değerinin sadece 91 olması(yumurta beyazını tüketirken bu değer 100 oluyor)
    3-Ek olarak çoğu insan şişkinlik ve gaz nedeniyle fazla miktarda yumurta proteini yemeye tahammül edemiyor .

(alıntıdır)

Son düzenleme: 9 Aralık 2007
    victory44, mma-, Salash ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    orcun lutfen kaynak da belirtir misin.

10. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Saydam inan bılgısayarıma nerden kaydettıgımı bılmıyorum o yuzden de altına "alıntıdır" dıye not dustum. Eklemekte sorun gormedım cunku nette arattıgımda da benzer bılgılere ulasıyorum..muhtemelen bunuda bı yerden okuyup eklemısımdır. Bundan sonra bu tıp yazı eklıyecegımde daha dıkkatlı olurum. Takıbın ve ıkazın ıcın tesekkur ederım.

11. orcun

orcun Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Egg proteın hakkında bır baska bılgı

yumurta tozu.. http://www.dinamikgida.com/index.html

yumurta tozu,peynır altı suyu tozu,cazein tozu gıbı maddeler turkıyede henuz marketlerde yok.Imalat maddesı oldukları ıcın yalnızca toptancılarında bulunuyorlar. Bunu ısrarla bı kac yerde daha yazdım benım cevremde oldukları ıcın ben bunlara ulasabılıyorum sızlerınde temın edebılmenız ıcın yazıyorum. Suplementlerden daha ucuza geldıklerı malum ıncelemek lazım kanısındayım

12. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni bir konu mu açayım buradan mı devam edeyim bilemedim, en güzeli konu kalabalığı yaratmadan buradan sorayım dedim. Ucuz protein alma konusunda YUMURTOZ denen yumurta tozundan bahsedilmiş. Sorum bu toz hakkında. Bu tozu alsak sabahları suyla karıştırıp içsek vücudumuz sindirebilir mi bu karışımı ? yoksa yumurtanın beyazı gibi pişirilmeden yenilmesi sağlıksız mı olur ?

13. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    merak ettigim casein yavas sindiriliyor guzel ama siskinlik yapiyor mu ?

14. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    casein proteini bitireli 3 gn oldu.Caseinin amacı vücuda proteini 8 saatte dağıtmak.Böylece gece yatmadan önce içerseniz vücudunuz uyku esnasında proteinsiz kalmaz.Ben optimum marka kullandım.4lbs kutu 40 dolar civarıydı.Bodybuilding.com ve netrition com. adreslerinden alınabilir.Bence gayet iyi bir üründü.Tavsiye ederim

15. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ustteki soruma cevap verebilecek kimse yok mu ?

16. Enigma

Enigma Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    500gram yumurta akı tozunu yaklaşık 15milyona satıyolar bi internet sitesinde almayı düşünüyorum

17. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Hangi site bu; bizimle paylaşır mısın

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    gurme net üzerinden satış yapılıyor diye biliyorum.birde yumurtoz.com vardı birzamanlar.suplament firmalarıda zaten son yıllarda satışa geçtiler.

zigbog ve okankut bunu beğendi.
  19. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73

orcun cazein tozu,peynir altı suyu tozu bunları nerden temin edebiliriz..yumurta tozunu gurme.net ten buldum ve almayı düşünüyorum..sabah yumurta haşlamak zor oluyor..umarım tadı da fena değildir..cazein tozu da oldukça önemli özellikle yatmadan önce..yardımcı olursanız sevinirim

20. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Alan ve kullanan var mı? Ben bıktım yumurta ziyan etmekten. Zaruri ihtyiaç oldu artık.

Sayfayı Paylaş